Pomáháme nečekaně
těhotným ženám

Nečekaně těhotným ženám především nasloucháme. Probouzíme odvahu a naději. A pokud žena chce, dokážeme společně najít to nejlepší řešení pro ni samotnou, její nejbližší i její nenarozené dítě. Pomáháme nejen radou, ale i prakticky.

 
 

Jak kontaktovat Linku pomoci v těhotenství?

Jak pomáháte prakticky?

Je vaše pomoc bezplatná? Jaké máte podmínky?

Jak pomáháte ženám nuceným k podstoupení interrupce?

Pomáháte pouze nečekaně těhotným ženám?

Pomáháte i v případech, kdy je plod nemocný?

Chráníte nenarozené děti?

Jste poskytovatelé sociálních služeb?

 
 

 
 
 

Podpořte výzvu zákonodárcům,
aby s narozením dítěte neklesala životní úroveň rodiny

Rodiče investují, stát inkasuje. Čistý příspěvek rodiny do veřejných rozpočtů představuje částku 5 mil. Kč na jedno vychované dítě a k tomu náklady 2 mil. Kč. S každým narozeným dítětem se životní úroveň rodin propadá. Důsledkem je skomírající porodnost a patnáct tisíc uměle ukončených těhotenství ročně. Můžeme to změnit. Nechceme zvýhodňování. Požadujeme spravedlivé daně a důstojnou kompenzaci nákladů.

 
 

Proč iniciujete tuto výzvu?

Jaké jsou vaše východiska a cíle?

Podařilo se vám něco zlepšit?

Co dále navrhujete?

Jak to děláte?

 
 

Fakta v číslech

 

7 134

ženám a jejich rodinám
jsme pomohli od roku 2006

52 %

těhotných vnímá nátlak
k podstoupení umělého potratu

15 088

umělých ukončení těhotenství v roce
2023, tj. 16.5 na 100 narozených dětí

 
 

 

Nenechte si ujít naše články

Švédsko: země, kde vládne lhostejnost

Švédsko je země počtem obyvatel podobná té naší. Přesahuje ji však plochou a bohatstvím. Tím materiálním. Je etalonem liberální společnosti a současně se často skloňuje sociální systém země, který nikoho nenechá padnout. Tedy až na jednu výjimku – nenarozené děti. Na ty švédský sociální systém myslí pouze v kategoriích „reprodukčního zdraví“ a v tom mu snaživě sekunduje luteránská Švédská církev.

Potíže s popíráním utrpení žen po ztrátě nenarozeného dítěte

Na stránkách časopisu Heroine vyšel text s názvem „I když si potrat vybraly, mohou cítit smutek. Žádný ,syndrom‘ ale interrupce podle vědců nezpůsobují“. Autorka při přípravě textu rovněž kontaktovala Hnutí pro život, aby „podalo vysvětlení“ k tématu postabortivní syndrom (PAS).

Od ledna bude jednodušší zvládnout vysokoškolské studium i miminko

Dosud byly mnohé vysokoškolské studentky, které nečekaně otěhotněly nebo prostě nechtěly kvůli studiu odkládat svatbu a mateřství, postaveny před bolestivé dilema: studium, nebo dítě. Od nového roku by mělo začít platit několik novinek, díky nimž nebude nutné přerušovat studium a zároveň bude snazší dát nečekaně počatému dítěti šanci.

 
💓 Chatujte   
💓