POTŘEBUJETE POMOC

PODPOŘTE

KDO JSME

CO DĚLÁME

KONTAKT


VYHLEDAT

 


Dítě lze zachránit i po užití potratové tablety!

13/03/2015, Priests for Life prenatální léčba

Americká organizace Priests for Life a Americká společnost porodníků a gynekologů pro život představila na tiskové konferenci ve Washingtonu D.C. jednoduchý a bezpečný lékařský postup na záchranu dětí, jejichž matky užily první část tzv. potratové tablety.

První takové dítě zachránil dr. Matt Harrison v roce 2007 (viz Informační zpravodaj Hnutí Pro život ČR 1/2014). Od té doby se narodilo 78 zdravých dětí a dalších 49 je ještě v děloze.

Lékařský postup spočívá v podání progesteronových injekcí. Progesteron je protilátkou mifepristonu, účinné látky v první části potratové tablety. Ta blokuje činnost progesteronu a dítě v děloze tak zbavuje výživy. Druhá část potratové tablety obsahuje misoprostol, která se má užít o pár dní později a která způsobí vypuzení dítěte z dělohy. Progesteron je třeba podat během prvních 24 až 48 hodinách po užití tablety mifepristonu, a pak během celého prvního trimestru těhotenství.

U takto narozených dětí zatím nebyly zaznamenány žádné novorozenecké vady, terapie však není vždy účinná. Od roku 2007 bylo provedeno 223 terapií, z nichž 127 bylo úspěšných. Podle lékařů je důležité začít s progesteronovou terapií co nejdříve po užití první potratové tablety obsahující mifepriston. Dosavadní výsledky byly publikovány ve studii lékařů George Delgada a Mary Davenportové v odborném časopise Annals of Pharmacotherapy.

Přijímejme těhotenství v pokoře

MUDr. Ludmila Lázničková je gynekoložka, zakladatelka brněnského Centra naděje a pomoci. Pomáhá párům k přirozenému početí dítěte a dokazuje, že lze dělat gynekologii s úctou ke zdraví a důstojnosti žen – bez potratů, bez hormonální antikoncepce i bez umělého oplodnění. Je to přístup, který nezajistí zbohatnutí, ale zato radost ze zdravých narozených dětí.Trendy v prenatální diagnostice – vědecký pokrok bez pokroku mravního
Že prenatální diagnostika zažívá přímo raketový pokrok, tušíme asi všichni. Naše babičky o něčem podobném neměly ani tušení, dnešní nastávající maminky procházejí celou sérií vyšetření. Některá jsou užitečná, jiná ale stresující a dokonce mohou vést k tlaku na potrat. Stav prenatální diagnostiky prezentoval nedávno 8. mezinárodní kongres zaměřený na kontroverze v oblasti genetických vyšetření v prenatálním období.

Co medicína zmůže pro záchranu nenarozených dětí a co už ne
Velký pokrok techniky a medicínských a ošetřovatelských postupů dnes umožní přežít dětem, které byly jen několik let zpět odsouzeny k úmrtí. Technický pokrok, léčba a vývoj respektující postupy umožní přežití a otevřou možnost vyvíjet se dál. To ale neznamená, že medicína zvládne všechno a že záchrana života předčasně narozených dětí nepřináší dětem i maminkám problémy.

Mimoděložní těhotenství krok za krokem: jak poznat, jak postupovat při podezření a co vás čeká
V současné době představují mimoděložní těhotenství asi 2% všech těhotenství (v ČR asi 1400 případů ročně) a jejich výskyt podle odborníků stoupá. Je to stav, kdy embryo (označované i jako oplodněné vajíčko) nedoputovalo až do dělohy a uhnízdilo se mimo ni, nejčastěji v jednom z vejcovodů (v 95%). K uhnízdění může dojít také v děložním hrdle, na vaječníku nebo na pobřišnici.


načíst další


CO DĚLÁME
Pomáháme nečekaně těhotným ženám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám trápícím se po potratu. Pomáháme "obyčejným" vlídným slovem, sociálně-právně, materiálně i finančně. Pomáháme systematicky lobbingem. Nevěnujeme se a odmítáme být spojováni s jakýmikoliv jinými společenskými a politickými tématy (sexuální výchova, lgbt, atp.)

© 2022  Hnutí Pro život ČR