POTŘEBUJETE POMOC
CO DĚLÁME
E-SHOP
BLOG

KONTAKT

 


Setkání Hnutí Pro život ČR spojené s výroční členskou schůzí

23/12/2022, HPŽ ČR

Setkání Hnutí Pro život ČR spojené s výroční členskou schůzí proběhne v sobotu 28. ledna 2023 od 9 do 16 hodin v Praze. Potvrzení účasti je nezbytné.

Program:
9.00 Mše svatá za členy a přátele Hnutí Pro život ČR, celebruje generální vikář pražské arcidiecéze Mons. Jan Balík

10.00 - 12.20 Blok přednášek
ThDr. Jan Balík, Ph.D. - Úvodní věroučno-duchovní povzbuzení
Mgr. Radim Ucháč - Co se podařilo v uplynulém roce
Marek Kuchta - Obnova kultury života
Jaroslava Trajerová - Jak získat gynekology a zdravotnický personál pro pomoc nečekaně těhotným ženám
Zdeňka Rybová - Typické kazuistiky a způsoby pomoci ženám, které si chtějí nechat počaté dítě
MUDr. Xenie Preiningerová - Zamlklé těhotenství, praktické poradenství
Mgr. Tomáš Kotrlý, Th.D. - Pietní zacházení se zemřelými nenarozenými dětmi

12.20 - 13.30 Občerstvení s neformální diskusí
13.00 - 13.30 Výroční schůze řádných členů
13.30 - 15.00 Moderovaná diskuse

Prosíme o potvrzení účasti e-mailem do 18. ledna 2022. Přesná adresa bude zaslána přihlášeným účastníkům včas e-mailem.

Řádní členové s hlasovacím právem, kteří nemohou přijet, mají povinnost písemné omluvy (i e-mailem).

Ostatní zájemci, kteří chtějí aktivněji přispívat k směřování Hnutí Pro život ČR s právy uvedenými ve Stanovách, mohou zažádat o přijetí za řádného člena (např. e-mailem). Podrobnosti o členství jsou uvedeny ve Stanovách.


Chci také podpořit nečekaně těhotné ženy, které chtějí dát šanci svému nenarozenému dítětiRakousko: Psychoanalýzou za potraty radostnější
Rakousko a české země, po celá staletí spojeny v jedné říši, pod jedním panovníkem, jednou vírou a od dob Marie Terezie víceméně jedním zákonodárstvím, se v roce 1918 vydávají vlastní cestou. Přebírají však částečně legislativu monarchie a s ní také přístup k ochraně nenarozeného života. Potraty jsou nepřípustné jak z hlediska zákona, tak ostatně i z hlediska společenského a mravního. Až do druhé světové války se obě země od sebe v této otázce příliš neliší. Pak se spustila železná opona a Československo se vydalo progresivnější cestou, zatímco Rakušané si zachovávali zdání konzervatismu.

Otec a jeho práva rozhodovat o životě dosud nenarozeného dítěte
Zákon 66/1986 Sb. o umělém přerušení těhotenství zcela vyčleňuje otce z rozhodování o potracení počatého dítěte, a to bez ohledu na poměr, v jakém se muž vůči ženě, se kterou zplodil dítě, nachází. Zákon nerozlišuje, zda muž a žena tvořili pouze pár na jednu noc, stabilní partnerský pár nebo zda jsou manželé.

Národní pochod pro život podpoří pět legislativních opatření, aby každé počaté dítě mohlo dostat šanci
V sobotu 15. dubna se bude v Praze konat Národní pochod pro život, který organizuje Hnutí Pro život ČR. Účastníci podpoří pět legislativních opatření pro rodiny, těhotné ženy a pro jejich nenarozené děti. Ty zbytečně přicházejí o život zejména kvůli ekonomickým obavám. Hnutí Pro život ČR proto žádá vládu a především Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby v současné ekonomické situaci byla prioritou opatření, která ulehčí rodinám čekajícím nečekaně dítě jeho přijetí, a to zvláště rodinám očekávajícím třetí dítě.


načíst další


Pomáháme nečekaně těhotným ženám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám, které se trápí po ztrátě nenarozeného dítěte. Lobbujeme za lepší podmínky pro rodiny čekající nečekaně dítě. Nevěnujeme se jiným společenským a politickým tématům.

© 2023  Hnutí Pro život ČR