EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Cena Křesadla pro konzultantku poradny HPŽ ČR

19/03/2013, HPŽ ČR linka pomoci

Marie Lindrová, dlouholetá konzultantka v poradně pro ženy Aqua vitae provozované Hnutím Pro život ČR (linkapomoci.cz), převzala v březnu 2013 cenu Křesadlo. Cena je určena "Obyčejným lidem, kteří dělají neobyčejné věci".

Cenu předali primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, patron Křesadla Tomáš Töpfer a Olga Sozanská z občanského sdružení HESTIA. Jde o symbolické poděkování těm, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem, pomáhají postiženým lidem či vedou různé organizace, které rehabilitují myšlenku dobrovolnictví.


Kam dál?


Myslím, že Markétka je šťastná

Na narození Markétky jsme se těšili. První těhotenství bylo komplikované. Syn Míra se narodil necelé tři měsíce před termínem a měl řadu zdravotních komplikací. Plánovali jsme, že na podruhé si to užijeme v pohodě jako "normální" rodiny.Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s koronavirem
V reakci na omezení volného pohybu a na stres z koronaviru, které mohou kromě babyboomu zapříčinit i nárůst umělých potratů, nabízí Hnutí Pro život ČR v rámci projektu Nesoudíme. Pomáháme mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, která nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci.

Jak podpořit kamarádku
Především naslouchat, podpořit a až pak hledat konkrétní pomoc. To říká Zdeňka Rybová, zakladatelka a vedoucí Linky pomoci, která radí již léta ženám, které se ocitly v situaci nečekaného těhotenství a doma se cítí bez podpory. Pomoc kamarádky může být v takové chvíli klíčová.

Příběhy z Linky pomoci. Podobných jsou ročně čtyři stovky
Volal nám pár, který potřeboval pomoct a poradit. Manželka podstoupila v nemocnici chemický potrat. Po požití první tablety personál viděl, že jí není dobře. Psychicky. Když pak odmítla druhou tabletu, dali jí naštěstí kontakt na nás. Jen škoda, že jí ho nedali ještě před první tabletou...


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR