EN


70 tisíc občanů podpořilo petici proti registraci potratové tablety Mifegyne (RU-486)

09/04/2013, HPŽ ČR legislativa

Hnutí Pro život ČR zaslalo ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP09) zbývající část petice proti registraci potratového přípravku Mifegyne (RU-486). Petici, kterou Hnutí Pro život ČR zorganizovalo v průběhu února a března 2013, podpořilo 70 tisíc občanů. Další aktivity proti probíhající registraci pokračují i nadále.

Hnutí Pro život ČR v petici Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje, že registrací potratového přípravku dojde k porušení platné české legislativy, která neumožňuje, aby umělé potraty byly ve zdravotnickém zařízení pouze vyvolány a vlastní usmrcení dítěte a vypuzení plodu proběhlo mimo zdravotnické zařízení se všemi riziky. Přípravek by účelově zbavil gynekology značné míry jejich osobní odpovědnosti a psychické zátěže při usmrcení dítěte, a to na úkor ještě většího traumatu u dotčených žen.

Radim Ucháč, prezident Hnutí Pro život ČR zdůraznil, že "naše země nepotřebuje nabízet další metodu zabíjení, ale probudit soucit s dětmi před narozením a nabídnout pomoc ženám v obtížné situaci".

Do protestů se kromě mnoha desítek tisíc občanů zapojila i část lékařské veřejnosti, která upozorňuje nejen na vyšší zdravotní rizika, ale i na hlubší dopady na psychiku žen.

Hnutí Pro život ČR vyzývá občany, aby neustávali v protestech proti probíhající registraci potratového přípravku Mifegyne u politického vedení strany TOP09, ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv.


Kam dál?

Má se jen mlčet k vydírání těhotných žen?
Vydírat těhotnou ženu, aby šla potratit své nenarozené dítě, je něco velmi hanebného. Smyslem zákonů, a to zvláště toho trestního, je chránit slabšího před svévolí silnějšího.

Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR