POTŘEBUJETE POMOC

PODPOŘTE

KDO JSME

CO DĚLÁME

KONTAKT


VYHLEDAT

 


Svobodní lidé a svobodná volba

25/09/2006, HPŽ ČR tiskové zprávy

Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) vydáním tématického dokumentu Svobodní lidé a svobodná volba" zakončilo osvětovou informační kampaň zaměřenou na prevenci umělých potratů u dospívající mládeže (http://svobodavolby.cz). Kampaň s hlavním sloganem "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" otevřela jazykem blízkým mládeži téma interrupcí a složité téma svobody.

Krátké shrnutí nazvané "Svobodní lidé a svobodná volba" vychází z mnoha reakcí mladých na proběhlou kampaň a reflektuje často zastaralá stereotypní klišé, odhaluje nástroje k manipulaci druhých a shrnuje v čem je pravá svoboda. Na tento dokument budou navazovat seminární práce studentů, kteří budou analyzovat tisíce reakcí shromážděných na serveru kampaně http://svobodavolby.cz.

Kampaň "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" během více jak čtyřech měsíců pozitivním způsobem úspěšně evokovala vděčnost, odpovědnost, solidaritu a další pozitivní hodnoty mladých lidí. K obsahu kampaně se vyjádřila pozitivně i řada institucí. Např. oficiální stanovisko Rady pro reklamu, vyjádřilo i přesvědčení, že fotografie části těla plodu po umělém potratu je tělem lidským a na základě toho na ně mohla vztahovat příslušná ustanovení a z tohoto zorného úhlu informační kampaň hodnotila. Na druhou stranu kampaň pro svoji otevřenost u některých lidí vyvolala negativní a částečně xenofobní reakce.

HPŽ ČR se tak snažilo vyjít vstříc dlouhodobému volání zákonodárců a řady odborníků, kteří opakovaně při projednávání změn v potratové legislativě volali po nutnosti osvěty a dobré informovanosti široké veřejnosti.

Čekáte nečekaně dítě? Mimořádnou okamžitou pomoc státu lze využít i na splátky hypotéky

Díky zkušenostem z jarní vlny konoraviru napomohlo Hnutí Pro život ČR rozšíření státní Mimořádné okamžité pomoci o možnost jejího využití na úhradu splátek hypotéky. Na Linku pomoci pro těhotné ženy, které se dostaly do složité životní situace, se během jarní vlny koronaviru začaly obracet i těhotné ženy střední třídy. Jedním z důvodů, které hrály roli při zvažování umělého potratu, byla i finanční zátěž splácení hypoték.Videospot "Dvě čárky stačí, miláčku" radí, jak předejít nedorozumění
Hnutí Pro život ČR představuje v pořadí třetí videospot úspěšné série upozorňující na problematiku nucení žen k podstoupení potratu. Nový spot s názvem „Dvě čárky stačí, miláčku“ odlehčenou formou radí mužům, jak zareagovat na oznámení o těhotenství své ženy. Do hlavních rolí režisér Tomáš Drdácký obsadil herce Báru Jánovou a Daniela Mavrova.

Česko v karanténě. Hnutí Pro život ČR píše dvěma tisícům gynekologů
Dopisy s vloženými vizitkami, na nichž je kontakt na Linku pomoci Hnutí Pro život ČR, jdou dvěma tisícům ambulantních a nemocničních gynekologů. "Vážený pane doktore, vážená paní doktorko, ve Vaší praxi se určitě setkáváte s pacientkami, které by si rády ponechaly počaté dítě, ale cítí se být nuceny k umělému ukončení těhotenství ekonomickými či jinými životními okolnostmi, a to zvláště nyní kvůli vládním opatřením proti COVID-19."

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s koronavirem
V reakci na omezení volného pohybu a na stres z koronaviru, které mohou kromě babyboomu zapříčinit i nárůst umělých potratů, nabízí Hnutí Pro život ČR v rámci projektu Nesoudíme. Pomáháme mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, která nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci.


načíst další


CO DĚLÁME
Pomáháme nečekaně těhotným ženám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám trápícím se po potratu. Pomáháme "obyčejným" vlídným slovem, sociálně-právně, materiálně i finančně. Pomáháme systematicky lobbingem. Nevěnujeme se a odmítáme být spojováni s jakýmikoliv jinými společenskými a politickými tématy.

© 2022  Hnutí Pro život ČR