POTŘEBUJETE POMOC
CO DĚLÁME
E-SHOP
BLOG

KONTAKT

 


Svobodní lidé a svobodná volba

25/09/2006, HPŽ ČR tiskové zprávy

Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) vydáním tématického dokumentu Svobodní lidé a svobodná volba" zakončilo osvětovou informační kampaň zaměřenou na prevenci umělých potratů u dospívající mládeže (http://svobodavolby.cz). Kampaň s hlavním sloganem "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" otevřela jazykem blízkým mládeži téma interrupcí a složité téma svobody.

Krátké shrnutí nazvané "Svobodní lidé a svobodná volba" vychází z mnoha reakcí mladých na proběhlou kampaň a reflektuje často zastaralá stereotypní klišé, odhaluje nástroje k manipulaci druhých a shrnuje v čem je pravá svoboda. Na tento dokument budou navazovat seminární práce studentů, kteří budou analyzovat tisíce reakcí shromážděných na serveru kampaně http://svobodavolby.cz.

Kampaň "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" během více jak čtyřech měsíců pozitivním způsobem úspěšně evokovala vděčnost, odpovědnost, solidaritu a další pozitivní hodnoty mladých lidí. K obsahu kampaně se vyjádřila pozitivně i řada institucí. Např. oficiální stanovisko Rady pro reklamu, vyjádřilo i přesvědčení, že fotografie části těla plodu po umělém potratu je tělem lidským a na základě toho na ně mohla vztahovat příslušná ustanovení a z tohoto zorného úhlu informační kampaň hodnotila. Na druhou stranu kampaň pro svoji otevřenost u některých lidí vyvolala negativní a částečně xenofobní reakce.

HPŽ ČR se tak snažilo vyjít vstříc dlouhodobému volání zákonodárců a řady odborníků, kteří opakovaně při projednávání změn v potratové legislativě volali po nutnosti osvěty a dobré informovanosti široké veřejnosti.


Chci také podpořit nečekaně těhotné ženy, které chtějí dát šanci svému nenarozenému dítětiNárodní pochod pro život podpoří pět legislativních opatření, aby každé počaté dítě mohlo dostat šanci
V sobotu 15. dubna se bude v Praze konat Národní pochod pro život, který organizuje Hnutí Pro život ČR. Účastníci podpoří pět legislativních opatření pro rodiny, těhotné ženy a pro jejich nenarozené děti. Ty zbytečně přicházejí o život zejména kvůli ekonomickým obavám. Hnutí Pro život ČR proto žádá vládu a především Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby v současné ekonomické situaci byla prioritou opatření, která ulehčí rodinám čekajícím nečekaně dítě jeho přijetí, a to zvláště rodinám očekávajícím třetí dítě.

Ženy podstupují umělý potrat především kvůli nespolehlivosti partnera a z ekonomických důvodů. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu Ipsos pro Hnutí Pro život ČR
Nespolehlivost partnera je pro čtvrtinu žen důvodem pro umělý potrat nečekaně počatého dítěte. Jako další významný důvod k podstoupení umělého potratu uvedly respondentky ekonomické důvody. To jsou jen některé ze zjištění exkluzivního průzkumu agentury IPSOS zpracovaného pro Hnutí Pro život ČR mezi jedním a půl tisícem žen, které podstoupily umělý potrat mezi srpnem 2020 a dubnem 2021.

Videospot "Dvě čárky stačí, miláčku" radí, jak předejít nedorozumění
Hnutí Pro život ČR představuje v pořadí třetí videospot úspěšné série upozorňující na problematiku nucení žen k podstoupení potratu. Nový spot s názvem „Dvě čárky stačí, miláčku“ odlehčenou formou radí mužům, jak zareagovat na oznámení o těhotenství své ženy. Do hlavních rolí režisér Tomáš Drdácký obsadil herce Báru Jánovou a Daniela Mavrova.


načíst další


Pomáháme nečekaně těhotným ženám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám, které se trápí po ztrátě nenarozeného dítěte. Lobbujeme za lepší podmínky pro rodiny čekající nečekaně dítě. Nevěnujeme se jiným společenským a politickým tématům.

© 2023  Hnutí Pro život ČR