POTŘEBUJETE POMOC

PODPOŘTE

KDO JSME

CO DĚLÁME

KONTAKT


VYHLEDAT

  EN
Pomáháme nečekaně těhotným. Připomínáme mužům jejich zodpovědnost.
Obnovujeme společenský respekt k nenarozeným dětem.
Nesoudíme. Pomáháme
Pomáháme ženám, aby se necítily být nuceny k podstoupení potratu
Lobbujeme za život
Aby při nečekaném početí dítěte stát neškodil, ale pomáhal
Linka pomoci
Nabízíme pomoc ženám čekajícím nečekaně dítě a ženám po potratu.


Kam dál?


Umělé potraty jako příklad kulturního konfliktu moderní společnosti

Už jste se někdy pokoušeli debatovat se zastánci potratů? Jistě ano, a určitě to nebylo snadné. Někdy to může být jako debata hluchých. Studie socioložky Kristin Lukerové o sporu o umělé potraty ukazuje, že rozpor nepramení z nějakých abstraktních spekulací. Naopak. Pramení z protichůdných názorů na život jako takový. Jde o to, zda máme ambice kontrolovat svou budoucnost jako tvorové nebo jako bohové.Svolání členské schůze Hnutí Pro život ČR
Předsednictvo Hnutí Pro život ČR svolává výroční členskou schůzi na sobotu 26. února 2022 od 14.30 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno přihlášeným nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených členů.

Postup při uplatnění sekulární výhrady svědomí kvůli využití fetálních buněčných linií u povinného očkování proti nemoci covid-19
Ve Sbírce zákonů vyšla 10. prosince 2021 vyhláška o povinném očkování proti nemoci covid-19. Následující postup pro uplatnění sekulární výhrady svědomí mohou využít ti, kteří nesouhlasí s přijetím vakcíny proto, že jsou přesvědčeni, že by jejím přijetím osobně aktivně těžili z potratového průmyslu a tím legitimizovali: 1) usmrcování nenarozených dětí a 2) zpracování jejich těl jako suroviny, a tím 3) podpořili komerční firmy i společnost v dalším využívání fetálních buněčných linií či jiných produktů z těl potracených nenarozených dětí.

Piráti mají obavy o těhotné ženy - Informační oběžník 4/2021
Prosincové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, si všímá pirátských snah o legalizaci potratové turistiky v reakci na polské události, přináší ohlédnutí za historií čínské politiky jednoho dítěte, několik zajímavých rozhovorů a další analýzy z oblasti ochrany lidského života.

Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky
Čtyři sta milionů je hodně velké číslo, viďte? A teď si představte, že jde o čtyři sta milionů lidských bytostí. Přesně tolik se jich nenarodilo v Číně od roku 1980 kvůli tzv. politice jednoho dítěte. A další desítky milionů byly potraceny, často pod nátlakem. A to všechno zbytečně – čínská vláda nakonec před pěti lety zavedla politiku dvou dětí, letos tří dětí, a chystá kampaně na podporu porodnosti. Ukázalo se, že hrát si na Boha a plánovat lidem i to, kolik mohou mít dětí, je nejen morálně ohavné, ale i nebezpečné. Čína se potýká se stárnoucí populací a 30 milionům čínských mužů chybí partnerky. Snad si pro ně nepřijdou na čele armád do Evropy.

Prcek, který za nic nemohl - Informační oběžník 3/2021
Srpnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, informuje o nejnovějších legislativních opatřeních, která mohou pomoci při nečekaném početí dítěte - prevenci vydírání těhotných žen a doplacení rodičovského příspěvku. Další články popisují aktuální legislativní situaci v USA a číslo obsahuje také rozsáhlý rozhovor s gynekoložkou MUDr. Ludmilou Lázničkovou.


načíst další


© 2022  Hnutí Pro život ČR