Jsme kreativní Jsme pro život

#csm17: Být kreativní a být pro život je cesta

02/08/2017, HPŽ ČR

V programu srpnového Celostátního setkání mládeže v Olomouci nabízí Hnutí Pro život ČR přednášku, kreativní setkání s vysokoškoláky a EXPO stánek s několika překvapeními pro malé i velké. V roce 2017 si připomínáme 60. "výročí" uzákonění umělých potratů, od roku 1957 přišlo o život více než 3,5 milionů počatých dětí. Být kreativní a být pro život je cesta, kterou můžeme nabídnout mezi prvními.

V polovině srpna se do Olomouce sjedou mladí lidé z celé republiky na Celostátní setkání mládeže. Akce zahrnuje i Den s rodinami. Do Olomouce se chystají i zástupci Hnutí Pro život ČR.

Ve středu 16. srpna během odpoledního bloku je možné přijít na přednášku Zdeňky Rybové, místopředsedkyně Hnutí Pro život ČR, na téma "Umělý potrat? Ne! ...když změna opravdu znamená život". Z anotace k přednášce: Chceme pro sebe a své přátele lepší svět? Pak musíme začít u pravdy a lásky. Být kreativní a být pro život je cesta, kterou můžeme nabídnout mezi prvními.

Hnutí Pro život ČR také zve ve středu a ve čtvrtek po obědě vysokoškolské studenty, kteří mají chuť šířit kulturu života na akademické půdě, na společné kreativní setkání. Vítáni jsou nejen studenti medicíny, práv, filosofie, sociologie, politologie, mediálních komunikací či pedagogiky. Na všechny se těší mj. i studenti ze slovenského UPeCe týmu ForLife Mission.

V rámci odpolední sobotní EXPO výstavy a Dne s rodinami bude mít Hnutí Pro život ČR připravený stánek s několika překvapeními pro malé i velké návštěvníky Dne s rodinami a také krátký vstup na pódiu.

Celý program #CSM2017 je na olomouc2017.signaly.cz. Místa setkání budou upřesněna v brožurce, kterou dostane každý účastník.

Co můžete udělat hned teď

Dejte najevo svůj postoj k nenarozeným dětem. Pošleme vám malé ručičky k připnutí na oděv. Jasně! Pošlete mi je

Zůstaneme v kontaktu?

Stačí vyplnit váš e-mail. Není ale nad papír. Rádi vám budeme zasílat poštou zpravodaj. Určitě v něm najdete inspiraci.

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Na kole pro život - jubilejní 20. slovenská cyklopouť pro život projede i Českou republikou
V roce smutného 60. výročí přijetí potratového zákona v ČSSR organizuje slovenské sdružení Život ako dar jubilejní 20. cyklopouť pro život. Odstartuje 13. srpna 2017 z Košic od Ústavního soudu a povede přes Slovensko, Moravu a Čechy do Prahy, kde je 2. září plánován závěr poutě u nemocnice Na Bulovce. K podpoře akce se připojují slovenské organizace Fórum života a Deti sv. Alžbety - Aliancia za život a české Hnutí Pro život ČR.
Mělnické pochody pro život pokračují, nejbližší bude v sobotu 26. srpna
V sobotu 26. srpna 2017 projde opět Mělníkem regionální pochod pro život. Začíná v 10 hodin u Pražské brány (ulice 5. května).
Srpnový pochod pro život v Brně
Ve středu 30. srpna 2017 od 17 do 18.30 hodin se v Brně koná regionální pochod pro život. Začíná na křižovatce ulic Bašty a Masarykovy. Cílem pochodu je poukázat na to, že nikdy není nutné volit umělý potrat, a dát najevo, že jsou zde lidé ochotní pomoci každé nečekaně těhotné ženě.
Znojmem projde po roce opět Pochod pro život
V pátek 8. září 2017 se ve Znojmě od 16 do 17 hodin koná pátý regionální pochod pro život. Pochod projde centrem města (trasa bude upřesněna později), budou následovat projevy organizátorů a hostů. Po skončení bude možné se zúčastnit mše svaté v kostele Nalezení sv. Kříže na Dolní České.
Červnový pochod pro život v Jihlavě
V úterý 6. června 2017 projde Jihlavou regionální pochod pro život. Vychází v 15:30 od minoritského kostela v ulici Matky Boží, projde několika ulicemi a bude ukončen na Masarykově náměstí.
Třinecký pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte
V pondělí 29. května 2017 se uskuteční druhý regionální pochod pro život a rodinu v Třinci. Vychází v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka a povede k místnímu Pomníku nenarozeného dítěte.
Druhý pochod pro život a rodinu v Novém Hrádku a přednáška Zdeňky Rybové
V neděli 11. června 2017 pořádá farnost Nový Hrádek II. Hrádouský pochod pro život a rodinu. Jedná se o pouť pro život a rodinu do nedaleké Rokole. Součástí akce bude také přednáška a diskuse se Zdeňku Rybovou z Hnutí Pro život ČR.
Květnový pochod pro život v Karlových Varech
V sobotu 13. května 2017 se v Karlových Varech koná první letošní regionální pochod pro život. Začíná v 15 hodin na prostranství před Smetanovými sady u Poštovního mostu. Cílem pochodu je nejen upozornit na zlo potratů, ale také ukázat, že existují i jiná řešení než potrat, a nabízet pomoc.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz