Jsme kreativní Jsme pro život

Loni se narodilo opět více dětí, stále jich však chybí 35 tisíc

21/03/2017, Český statistický úřad

Český statistický úřad zveřejnil předběžnou statistiku provedených umělých potratů za rok 2016, kdy bylo zabito 20 300 dětí před narozením. Zároveň přibylo narozených dětí, celkem se v roce 2016 narodilo 112 663 dětí. Stále však chybí 35 tisíc dětí.

V roce 2016 se narodilo 112 663 dětí, nejvíce od roku 2010 a o 1899 více než v roce 2015. Úroveň české plodnosti se tak zvýšila nad úroveň 1,6 dítěte na ženu oproti roku 2015 s 1,57 dítěte na jednu ženu. Pro zastavení vymírání je nutná hodnota prostého zachování reprodukce populace 2,1 dítěte na ženu. Chybí tak 35 tisíc dětí.

Podle předběžných statistik bylo v roce 2016 provedeno 20 300 umělých potratů, o sto méně než v roce 2015 a zároveň nejméně od roku 1958, kdy byly v ČR potraty zavedeny.

V oficiálních statistikách není zahrnut počet potratů provedených v rámci procesu umělého oplození (redukce plodů) a dále rané potraty způsobené tzv. "pilulkami po" a běžnou hormonální antikoncepcí, která je potenciálně abortivní.

Hnutí Pro život ČR dlouhodobě poskytuje pomoc ženám čekajícím nečekaně dítě a připomíná klíčovou zodpovědnost mužů-otců, kteří mají morální povinnost být ženě oporou, aby se žena necítila být nucena k usmrcení počatého dítěte.

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2016 usmrceno 20 300 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Budapešť hostila kongres o demografii, rodině a úctě k životu
Maďarská vláda v čele s premiérem Viktorem Orbánem uspořádala koncem května v Budapešti světový summit o demografii, rodině a úctě k životu. Na organizaci se podíleli Světový kongres rodin, Evropské fórum Jeden z nás či CitizenGo. Zúčastnily se tisíce lidí z celého světa včetně zástupců z Hnutí Pro život ČR - politici, vědci, náboženští představitelé, experti z neziskového sektoru i řadoví občané.
Rodí se více dětí, ženy hormonálku odmítají
Statistiky potratů za rok 2014 a 2015 zveřejněné Ústavem zdravotnických informací a statistiky opět ukazují, že na pokles potratů nemá primární vliv antikoncepce, ale společenské klima. Potraty klesají, klesá i užívání antikoncepce, zatímco porodnost mírně stoupá.
Polský prezident podepsal zákon pro život
Polský prezident Andrzej Duda podepsal zákon na podporu těhotných žen a rodiny "Pro život" ("Za życiem"). Jedná se o komplexní program podpory rodin očekávající narození nevyléčitelně nemocného dítěte.
V České republice chybí minimálně 38 tisíc dětí
Český statistický úřad zveřejnil statistiku provedených umělých potratů za rok 2015, kdy bylo zabito 20 393 dětí před narozením. Je to o 1500 méně než v roce 2014 a zároveň nejméně od roku 1958, kdy byly v ČR potraty zavedeny. Tato čísla se dají přirovnat např. k počtu obyvatel Jindřichova Hradce. Hnutí Pro život ČR je přesvědčeno, že ke snížení potratů na žádost dochází především vlivem větší informovanosti o jejich následcích a zodpovědnějšího přístupu společnosti k počatému dítěti.
Změna čínské politiky jednoho dítěte
Čínská komunistická strana oznámila v plánech na další pětiletku návrh změny dlouholeté politiky jednoho dítěte. Všichni manželé by mohli mít dvě děti. Opatření má platit od března příštího roku.
ČSÚ: pokles umělých potratů za rok 2014
Český statistický úřad zveřejnil předběžnou statistiku provedených umělých potratů za rok 2014, kdy bylo zabito 21 893 dětí před narozením. Je to o 821 méně než v roce 2013 a zároveň nejméně od roku 1958, kdy byly v ČR potraty zavedeny.
Velká rodina a budoucnost lidstva
V Moskvě se ve dnech 10. a 11. září 2014 konalo Mezinárodní fórum o rodině "Velká rodina, budoucnost lidstva", na které se sjelo více než tisíc účastníků ze všech kontinentů.
HPŽ ČR podporuje Pochod pro rodinu
Mladí křesťanští demokraté s podporou Hnutí Pro život ČR pořádají v sobotu 16. srpna 2014 každoroční Pochod pro rodinu. Mottem pochodu je "rodina jako základ společnosti a existence národa".

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz