POTŘEBUJETE POMOC

PODPOŘTE

KDO JSME

CO DĚLÁME

KONTAKT


VYHLEDAT

 

Videospot "Dvě čárky stačí, miláčku" radí, jak předejít nedorozumění

23/11/2020, HPŽ ČR

Hnutí Pro život ČR představuje v pořadí třetí videospot úspěšné série upozorňující na problematiku nucení žen k podstoupení potratu. Nový spot s názvem „Dvě čárky stačí, miláčku“ odlehčenou formou radí mužům, jak zareagovat na oznámení o těhotenství své ženy. Do hlavních rolí režisér Tomáš Drdácký obsadil herce Báru Jánovou a Daniela Mavrova.

Nový videospot si všímá úskalí komunikace mezi partnery. Jako z čistého nebe a bez varování může přijít rána a zklamání. Ročně se na Linku pomoci, poradnu Hnutí Pro život ČR, obrátí pět stovek žen. Typické reakce partnerů na radostnou novinu, jak klientky uvádějí, jsou fráze typu: "No to snad ne." "To si snad děláš p****." "Ty ses zbláznila." "To si v žádném případě nemůžeme dovolit." A při náznaku, že by si dítě mohli nechat, často následuje tvrdé odmítnutí: "Teď? No to ani omylem." "To si musíš rozhodnout sama." "Jestli si to necháš, je konec."
Zdeňka Rybová, vedoucí Linky pomoci, upřesňuje: „Spotem 'Dvě čárky stačí, miláčku' chceme dát najevo, že nejdůležitější ze všeho je podpora těhotné ženy ze strany jejího partnera. Aby oznámení o početí dítěte muži přijímali s radostí, pozitivně, nehledě na životní situaci, ve které se oba právě nacházejí. Pokud takováto podpora existuje, ekonomické i další problémy lze vždy vyřešit.“

„Nežijeme v jednoduché době. Daleko více rodin se dostává do existenčních problémů a muži zvláště cítí zodpovědnost za udržení životní úrovně rodiny. Neměly by na to ale doplácet počaté děti svými životy. Věříme, že náš pozitivní spot dokáže rodiny povzbudit a také upozornit na projekt 'Nesoudíme. Pomáháme'. V jeho rámci nečekaně těhotným ženám a jejich partnerům od jara 2020 nabízíme i mimořádnou finanční pomoc. Nyní na podzim jsme mohli díky dárcům tuto nabídku rozšířit i o pomoc se splácením hypoték a jiných investičních úvěrů,“ doplňuje Radim Ucháč, předseda Hnutí Pro život ČR. „U nového videospotu počítáme s jeho zveřejněním na sociálních sítích a opět jednáme s Českou televizí. Na uvedení v kinech si ale budeme muset vinou koronaviru nějaký čas počkat," dodává Radim Ucháč.

„Klipy jsou podle nás jednou z cest, jak krizovým situacím a umělým potratům předcházet. Díky pomoci řady umělců, kteří projekt podporují, se nám daří oslovit širokou veřejnost a otevírat tak témata, která jsou spíše tabu. Pomoci můžeme jen těm ženám, které se o naší nabídce dozvědí a najdou odvahu zavolat a svěřit se,“ říká vedoucí projektu "Nesoudíme. Pomáháme" Jaroslava Trajerová.

První videospot z roku 2018 „Miláčku, jsem těhotnej“ přibližuje přehlížené téma nucení žen k potratu a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a počaté dítě.

Druhý videospot z roku 2019 „Třetí dítě - odvaha někdy nestačí“ se zaměřuje na nutnost podpory ekonomicky aktivních rodin s více dětmi ze strany státu.

Každý videospot shlédlo na sociálních sítích a v multikinech přes 300 tisíc lidí a v prémiových časech je vysílala Česká televize. Spoty jsou součástí projektu „Nesoudíme. Pomáháme“, který se zaměřuje především na konkrétní pomoc ženám, které jsou nuceny k potratu.

0:47

Třetí dítě - odvaha někdy nestačí (prodloužená verze)

Spot k projektu Nesoudíme. Pomáháme"Projekt Nesoudíme. Pomáháme vychází ze zkušeností žen na Lince pomoci, které se svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly."

Jaroslava Trajerová
koordinátorka projektu
jaroslava.trajerova@hnutiprozivot.cz

[ke stažení]Čekáte nečekaně dítě? Mimořádnou okamžitou pomoc státu lze využít i na splátky hypotéky

Díky zkušenostem z jarní vlny konoraviru napomohlo Hnutí Pro život ČR rozšíření státní Mimořádné okamžité pomoci o možnost jejího využití na úhradu splátek hypotéky. Na Linku pomoci pro těhotné ženy, které se dostaly do složité životní situace, se během jarní vlny koronaviru začaly obracet i těhotné ženy střední třídy. Jedním z důvodů, které hrály roli při zvažování umělého potratu, byla i finanční zátěž splácení hypoték.Podpořte projekt Nesoudíme. Pomáháme
Pomozte nám domluvit umístění letáků, plakátů nebo reklamy, aby se nabídka pomoci dostala ke všem nečekaně těhotným ženám, které podporu uvítají.

Česko v karanténě. Hnutí Pro život ČR píše dvěma tisícům gynekologů
Dopisy s vloženými vizitkami, na nichž je kontakt na Linku pomoci Hnutí Pro život ČR, jdou dvěma tisícům ambulantních a nemocničních gynekologů. "Vážený pane doktore, vážená paní doktorko, ve Vaší praxi se určitě setkáváte s pacientkami, které by si rády ponechaly počaté dítě, ale cítí se být nuceny k umělému ukončení těhotenství ekonomickými či jinými životními okolnostmi, a to zvláště nyní kvůli vládním opatřením proti COVID-19."

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s koronavirem
V reakci na omezení volného pohybu a na stres z koronaviru, které mohou kromě babyboomu zapříčinit i nárůst umělých potratů, nabízí Hnutí Pro život ČR v rámci projektu Nesoudíme. Pomáháme mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, která nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci.


načíst další


CO DĚLÁME
Pomáháme nečekaně těhotným ženám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám trápícím se po potratu. Pomáháme "obyčejným" vlídným slovem, sociálně-právně, materiálně i finančně. Pomáháme systematicky lobbingem. Nevěnujeme se a odmítáme být spojováni s jakýmikoliv jinými společenskými a politickými tématy (sexuální výchova, lgbt, atp.)

© 2022  Hnutí Pro život ČR