EN
  
 

Nesoudíme. Pomáháme  |  zdravotnická zařízení  |  osobnosti  |  odborníci  |  samospráva  |  firmy

Videospot "Dvě čárky stačí, miláčku" radí, jak předejít nedorozumění

23/11/2020, HPŽ ČR

Hnutí Pro život ČR představuje v pořadí třetí videospot úspěšné série upozorňující na problematiku nucení žen k podstoupení potratu. Nový spot s názvem „Dvě čárky stačí, miláčku“ odlehčenou formou radí mužům, jak zareagovat na oznámení o těhotenství své ženy. Do hlavních rolí režisér Tomáš Drdácký obsadil herce Báru Jánovou a Daniela Mavrova.

Nový videospot si všímá úskalí komunikace mezi partnery. Jako z čistého nebe a bez varování může přijít rána a zklamání. Ročně se na Linku pomoci, poradnu Hnutí Pro život ČR, obrátí pět stovek žen. Typické reakce partnerů na radostnou novinu, jak klientky uvádějí, jsou fráze typu: "No to snad ne." "To si snad děláš p****." "Ty ses zbláznila." "To si v žádném případě nemůžeme dovolit." A při náznaku, že by si dítě mohli nechat, často následuje tvrdé odmítnutí: "Teď? No to ani omylem." "To si musíš rozhodnout sama." "Jestli si to necháš, je konec."
Zdeňka Rybová, vedoucí Linky pomoci, upřesňuje: „Spotem 'Dvě čárky stačí, miláčku' chceme dát najevo, že nejdůležitější ze všeho je podpora těhotné ženy ze strany jejího partnera. Aby oznámení o početí dítěte muži přijímali s radostí, pozitivně, nehledě na životní situaci, ve které se oba právě nacházejí. Pokud takováto podpora existuje, ekonomické i další problémy lze vždy vyřešit.“

„Nežijeme v jednoduché době. Daleko více rodin se dostává do existenčních problémů a muži zvláště cítí zodpovědnost za udržení životní úrovně rodiny. Neměly by na to ale doplácet počaté děti svými životy. Věříme, že náš pozitivní spot dokáže rodiny povzbudit a také upozornit na projekt 'Nesoudíme. Pomáháme'. V jeho rámci nečekaně těhotným ženám a jejich partnerům od jara 2020 nabízíme i mimořádnou finanční pomoc. Nyní na podzim jsme mohli díky dárcům tuto nabídku rozšířit i o pomoc se splácením hypoték a jiných investičních úvěrů,“ doplňuje Radim Ucháč, předseda Hnutí Pro život ČR. „U nového videospotu počítáme s jeho zveřejněním na sociálních sítích a opět jednáme s Českou televizí. Na uvedení v kinech si ale budeme muset vinou koronaviru nějaký čas počkat," dodává Radim Ucháč.

„Klipy jsou podle nás jednou z cest, jak krizovým situacím a umělým potratům předcházet. Díky pomoci řady umělců, kteří projekt podporují, se nám daří oslovit širokou veřejnost a otevírat tak témata, která jsou spíše tabu. Pomoci můžeme jen těm ženám, které se o naší nabídce dozvědí a najdou odvahu zavolat a svěřit se,“ říká vedoucí projektu "Nesoudíme. Pomáháme" Jaroslava Trajerová.

První videospot z roku 2018 „Miláčku, jsem těhotnej“ přibližuje přehlížené téma nucení žen k potratu a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a počaté dítě.

Druhý videospot z roku 2019 „Třetí dítě - odvaha někdy nestačí“ se zaměřuje na nutnost podpory ekonomicky aktivních rodin s více dětmi ze strany státu.

Každý videospot shlédlo na sociálních sítích a v multikinech přes 300 tisíc lidí a v prémiových časech je vysílala Česká televize. Spoty jsou součástí projektu „Nesoudíme. Pomáháme“, který se zaměřuje především na konkrétní pomoc ženám, které jsou nuceny k potratu.

0:31

Dvě čárky stačí, miláčku

Spot k projektu Nesoudíme. Pomáháme

0:47

Třetí dítě - odvaha někdy nestačí (prodloužená verze)

Spot k projektu Nesoudíme. Pomáháme

0:31

Miláčku, jsem těhotnej

Spot k projektu Nesoudíme. Pomáháme
"Projekt Nesoudíme. Pomáháme vychází ze zkušeností žen na Lince pomoci, které se svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Pomozte nám to změnit."

Jaroslava Trajerová
vedoucí projektu
mobil: 607 870 457
jaroslava.trajerova@hnutiprozivot.cz

[ke stažení]


Kam dál?


Spot Miláčku, já jsem těhotnej v České televizi a Českém rozhlase

Videospot „Miláčku, já jsem těhotnej“ běží od 12. do 18. listopadu v České televizi a je součástí projektu „Nesoudíme. Pomáháme“, který organizuje Hnutí Pro život ČR. Videospot upozorňuje na přehlížené téma nucení žen k potratu a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a počaté dítě. Na natočení se podíleli herci Ester Geislerová, Matouš Ruml a Josef Polášek. Kampani se bude věnovat i Český rozhlas.Podpořte projekt Nesoudíme. Pomáháme
Objednejte si trička, modely, letáky. Pomozte nám domluvit umístění letáků, plakátů nebo reklamy, aby se nabídka pomoci dostala ke všem ženám, které podporu uvítají.

Čekáte nečekaně dítě? Mimořádnou okamžitou pomoc státu lze využít i na splátky hypotéky
Díky zkušenostem z jarní vlny konoraviru napomohlo Hnutí Pro život ČR rozšíření státní Mimořádné okamžité pomoci o možnost jejího využití na úhradu splátek hypotéky. Na Linku pomoci pro těhotné ženy, které se dostaly do složité životní situace, se během jarní vlny koronaviru začaly obracet i těhotné ženy střední třídy. Jedním z důvodů, které hrály roli při zvažování umělého potratu, byla i finanční zátěž splácení hypoték.

Česko v karanténě. Hnutí Pro život ČR píše dvěma tisícům gynekologů
Dopisy s vloženými vizitkami, na nichž je kontakt na Linku pomoci Hnutí Pro život ČR, jdou dvěma tisícům ambulantních a nemocničních gynekologů. "Vážený pane doktore, vážená paní doktorko, ve Vaší praxi se určitě setkáváte s pacientkami, které by si rády ponechaly počaté dítě, ale cítí se být nuceny k umělému ukončení těhotenství ekonomickými či jinými životními okolnostmi, a to zvláště nyní kvůli vládním opatřením proti COVID-19."


načíst další


© 2021  Hnutí Pro život ČR