EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatřeníSpolečnost pro ochranu nenarozených dětí vyhrála soud v Severním Irsku

04/12/2009, SPUC legislativa

Společnost pro ochranu nenarozených dětí (Society for the Protection of Unborn Children - SPUC) vyhrála 30. listopadu v Belfastu soud ohledně jejích námitek proti vládním směrnicím týkajících se potratů.

Soudce uznal, že je nesprávné požadovat, aby zdravotničtí pracovníci poskytovali nedirektivní poradenství ženám, které uvažují o potratu, a to vzhledem k tomu, že potraty zůstávají v Severním Irsku nezákonné. Soud rovněž potvrdil oprávněnost námitky svědomí osob, které se nechtějí podílet na potratu. Soudce též napadl dvojznačnost některých formulací ve vládních směrnicích.

Britský potratový zákon z roku 1967 se nevztahuje na Severní Irsko, což vede k ustavičným snahám zastánců potratů změnit zákon platný v Severním Irsku. Oposice proti potratům v Severním Irsku zůstává silná jak u veřejnosti, tak u politických stran včetně Social Democrats, Labour Party, Sinn Féin, Ulster Unionist Party a Democratic Unionist Party.


Kam dál?


Iniciativa Jeden z nás nashromáždila téměř dva miliony podpisů. Jaké budou další kroky?

Evropskou občanskou iniciativu Jeden z nás, která žádá ukončit financování z EU pro činnosti vyžadující zničení lidských embryí, podpořilo 1 897 588 občanů EU, z toho 12 087 z ČR.Má se jen mlčet k vydírání těhotných žen?
Vydírat těhotnou ženu, aby šla potratit své nenarozené dítě, je něco velmi hanebného. Smyslem zákonů, a to zvláště toho trestního, je chránit slabšího před svévolí silnějšího.

Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR