EN


Poradna Aqua vitae nadále pomáhá ženám

03/06/2009, HPŽ ČR linka pomoci

Poradna pro ženy v tísni Aqua vitae, jeden z projektů Hnutí Pro život ČR, pokračuje již čtvrtým rokem ve svém působení zaměřeném na těhotné ženy ohrožené potratem. Za uplynulé dva roky dosáhl tým poradny systematicky vysoké úrovně poradenské kvalifikace konzultantek a poskytl bezplatnou krizovou intervenci několika stovkám potřebných klientek.

Ve své práci pokračuje nadále díky podpoře zpravidla drobných, ale i velkorysých pravidelných dárců, kteří umožňují plnou činnost týmu konzultantek i možnost osobního psychologického poradenství, které je nabízeno zdarma. Zvláště se tento druh poradenství zaměřuje na ženy trpící postabortivním syndromem. Na specializované osobní dlouhodobé terapie v tuto chvíli dochází již několik týdnů sedm žen a počet potřebných se stále zvyšuje. V tomto směru je svou nabídkou poradna ojedinělou v Praze a středních Čechách stejně jako v trvale dostupném bezplatném telefonickém krizovém čísle pro celou republiku: 800 108 000.

Výroční zprávy za uplynulé dva roky jsou k dispozici na adrese http://linkapomoci.cz.


Kam dál?


Záchrana dítěte při mimoděložním těhotenství

Možná jste s námi sledovali příběh ženy s diagnostikovaným mimoděložním těhotenstvím. V říjnu šla na operaci, během které se bohužel nepodařilo dítě zachránit – v době operace již nežilo. Lékaři však alespoň odstranili možnou příčinu mimoděložního těhotenství a napodruhé to snad vyjde.Prenatální léčba
Podporujeme rozvoj prenatální léčby a informujeme o jejích možnostech, aby každé nemocné nenarozené dítě dostalo šanci.

Nečekaně těhotná – v padesáti
Představte si, že vám je skoro padesát a najednou otěhotníte. Nečekaně. Víte, že jste ve věku rizikového těhotenství, kdy je pravděpodobnost narození postiženého dítěte vyšší. Jak se s takovou situací vyrovnat? Jak reaguje okolí? Co zdravotnický personál? O své zkušenosti se s námi podělila paní Jana z Prahy.

Living in CZ and unexpectedly pregnant?
Have you been left to sort it out by yourself? Are you at a loss with how to cope with it? Are you in need of help in a foreign country? Let’s try together to find the best way forward. We offer free professional crisis counselling for women in difficult circumstances due to an unexpected pregnancy.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR