EN
 


Poradna Aqua vitae nadále pomáhá ženám

03/06/2009, HPŽ ČR linka pomoci

Poradna pro ženy v tísni Aqua vitae, jeden z projektů Hnutí Pro život ČR, pokračuje již čtvrtým rokem ve svém působení zaměřeném na těhotné ženy ohrožené potratem. Za uplynulé dva roky dosáhl tým poradny systematicky vysoké úrovně poradenské kvalifikace konzultantek a poskytl bezplatnou krizovou intervenci několika stovkám potřebných klientek.

Ve své práci pokračuje nadále díky podpoře zpravidla drobných, ale i velkorysých pravidelných dárců, kteří umožňují plnou činnost týmu konzultantek i možnost osobního psychologického poradenství, které je nabízeno zdarma. Zvláště se tento druh poradenství zaměřuje na ženy trpící postabortivním syndromem. Na specializované osobní dlouhodobé terapie v tuto chvíli dochází již několik týdnů sedm žen a počet potřebných se stále zvyšuje. V tomto směru je svou nabídkou poradna ojedinělou v Praze a středních Čechách stejně jako v trvale dostupném bezplatném telefonickém krizovém čísle pro celou republiku: 800 108 000.

Výroční zprávy za uplynulé dva roky jsou k dispozici na adrese http://linkapomoci.cz.


Kam dál?


Cena Křesadla pro konzultantku poradny HPŽ ČR

Marie Lindrová, dlouholetá konzultantka v poradně pro ženy Aqua vitae provozované Hnutím Pro život ČR (linkapomoci.cz), převzala v březnu 2013 cenu Křesadlo. Cena je určena "Obyčejným lidem, kteří dělají neobyčejné věci".Příběhy z Linky pomoci. Podobných jsou ročně čtyři stovky
Volal nám pár, který potřeboval pomoct a poradit. Manželka podstoupila v nemocnici chemický potrat. Po požití první tablety personál viděl, že jí není dobře. Psychicky. Když pak odmítla druhou tabletu, dali jí naštěstí kontakt na nás. Jen škoda, že jí ho nedali ještě před první tabletou...

Mimoděložní těhotenství krok za krokem: jak poznat, jak postupovat při podezření a co vás čeká
V současné době představují mimoděložní těhotenství asi 2% všech těhotenství (v ČR asi 1400 případů ročně) a jejich výskyt podle odborníků stoupá. Je to stav, kdy embryo (označované i jako oplodněné vajíčko) nedoputovalo až do dělohy a uhnízdilo se mimo ni, nejčastěji v jednom z vejcovodů (v 95%). K uhnízdění může dojít také v děložním hrdle, na vaječníku nebo na pobřišnici.

Prenatální léčba
Podporujeme rozvoj prenatální léčby a informujeme o jejích možnostech, aby každé nemocné nenarozené dítě dostalo šanci.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR