EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatřeníPochod pro život 2003

26/03/2003, HPŽ ČR pochod pro život

Praha, 26. březen 2003 - Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR pořádá 29. března 2003 v centru Prahy Pochod pro život. Koná se již tradičně u příležitosti Dne nenarozených dětí (25.3.) s cílem upozornit na to, že zákon o potratech slouží především ke zneužívání žen či likvidaci dětí v jejich lůnech. Pochod pro život navazuje na probíhající informační kampaň týkající se především možnosti raně potratového účinku hormonální antikoncepce.

Pochod pro život začne ve 12:30 v chrámu Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí v Praze. Vyvrcholí průvodem účastníků pěší zónou na Václavské náměstí, kde bude zakončen krátkým programem u sochy sv. Václava na Václavském náměstí.

 

Model dítěte ve 12. týdnu

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Účastníci chtějí upozornit na paradox současné potratové legislativy, vykonávané státem, která pomáhá silnějším a zbavuje je odpovědnosti za důsledky jejich jednání. Takovým zákonem stát v praxi již předem odnímá jakoukoli ochranu a na poslední místo řadí pomoc nastávajícím matkám právě v období, kdy je žena nejzranitelnější a snadno podléhá tlaku svého okolí. Zákon navíc zbavuje odpovědnosti otce, kteří díky výchovnému postoji státu odmítají být oporou a často matky i nezájmem nutí k "svobodnému rozhodnutí" usmrtit vlastní dítě.

Účastníci vyzývají ústavní činitele k zabezpečení základního práva, tj, práva na život, všem lidem v naší zemi od okamžiku početí. Apelují na muže, otce, aby se i přes aktivní propotratovou politiku státu nechovali jako zbabělci, ale postarali se o svou manželku či partnerku a své dítě.

Den nenarozených dětí byl vyhlášen jako připomínka nedotknutelnosti lidského života a miliónů zmařených životů nenarozených dětí. Obdobné akce jako v České republice v těchto dnech probíhají i v některých dalších evropských zemích.


Kam dál?


Národní pochod pro život a rodinu podpoří požadavky na sociální podporu vícečetných rodin i lepší péči o ženy, které nečekaně otěhotní

Sedmého dubna se bude v Praze konat již 18. Národní pochod pro život a rodinu. Zhruba 5 až 7 tisíc lidí z celé České republiky podpoří myšlenku úcty k životu a k rodině.Videosestřih letošního Národního pochodu pro život a rodinu
Podívejte se ve dvou minutách, jaký byl letošní Národní pochod pro život a rodinu, na youtu.be/zdsp8MHwd7g.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

Žádáme, aby stát využil evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi
Letošním Národním pochodem pro život a rodinu chce Hnutí Pro život ČR podpořit snahu poslanců Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, aby alespoň zlomek z půl biliónu korun z evropských fondů na období 2021 až 2027 byl využit na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR