EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s koronaviremPochod pro život - toleranci od početí

20/03/2002, HPŽ ČR pochod pro život

Praha, 20. březen 2002 - Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR pořádá 23. března 2002 v centru Prahy Pochod pro život. V pořadí již druhý Pochod se koná u příležitosti loni vyhlášeného Dne nenarozených dětí.

Pochod pro život začne ve 13 hodin mší svatou v chrámu Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí. Ve 14 hodin se účastníci Pochodu, kterých pořadatelé očekávají téměř dvě tisícovky, odeberou v průvodu pěší zónou na Václavské náměstí, kde bude akce zakončena happeningem u sochy sv. Václava na Václavském náměstí.

Pochodem chtějí účastníci upozornit na přetrvávající socialistickou potratovou legislativu. Vyzývají ústavní činitele k zabezpečení základního práva, tj, práva na život, všem lidem v naší zemi od okamžiku početí a povzbuzují všechny lidi dobré vůle, aby pozvedli svůj hlas k ochraně těch nejzranitelnějších v naší společnosti.

Den nenarozených dětí byl vyhlášen jako připomínka nedotknutelnosti lidského života a statisíců zmařených životů nenarozených dětí. Obdobné akce jako v České republice v těchto dnech probíhají i v dalších evropských zemích.


Kam dál?

Videosestřih letošního Národního pochodu pro život a rodinu
Podívejte se ve dvou minutách, jaký byl letošní Národní pochod pro život a rodinu, na youtu.be/zdsp8MHwd7g.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

Žádáme, aby stát využil evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi
Letošním Národním pochodem pro život a rodinu chce Hnutí Pro život ČR podpořit snahu poslanců Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, aby alespoň zlomek z půl biliónu korun z evropských fondů na období 2021 až 2027 byl využit na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR