EN


Na tři milióny kroků pro život

24/03/2001, HPŽ ČR pochod pro život

Praha, 24. březen 2001 - Plni radosti uzavíráme letošní Pochod pro život, který byl uspořádaný ke Dni nenarozených dětí. Naše velké poděkování patří především vám všem, kteří jste svou účastí tuto akci přišli a mnohdy z velkých dálek přijeli osobně podpořit. Patří také všem, kteří se o dobrý a poklidný průběh zasloužili a svou záštitou jej podpořili. Děkujeme představitelům náboženského života v naší společnosti, poslancům, zejména JUDr. Jiřímu Karasovi z KDU-ČSL, zástupcům nevládních neziskových i kulturně-společenských sdružení.

Pochod byl provázen mnohými obavami z útoků skupin, které chtějí bránit tzv. právo na zabíjení nenarozených dětí. Podle velmi střízlivého odhadu ČTK se pochodu zúčastnilo 600 lidí oproti necelým 20 levicovým aktivistům (z toho pouze jedna žena), kteří velmi hlučně hájili tzv. ženská práva.

Vážíme si statečnosti všech, kteří se ani přes hlasité protesty nebáli svůj hlas pozvednout k závěrečnému zpěvu Svatováclavského chorálu a České státní hymny. Vážíme si každého vašeho kroku, který jste s námi ušli. Kdo z vás šel s námi celou cestu ze Staroměstského náměstí až na Václavské náměstí, ušel na tři tisíce takových kroků. Každý váš krok byl poselstvím; poselstvím o tom, že motto pochodu "Matkám pomoc - dětem život - veřejnosti pravdu" má svůj smysl a stojí za to, aby se za něj lidé zasazovali. Těchto poselství bylo pak mezi všemi účastníky, kteří svými kroky plnými důvěry, pokory, ale především odvahy s jasným NE smrti, na tři milióny. Díky za ně!


Kam dál?


Tisíce lidí v Praze upozornily na zabíjení nevinných

Letošní celostátní Pochod pro život zaznamenal rekordní účast. Podle odhadů doprovázejících policistů jej přijely podpořit až 3-4 tisícovky lidí z celé republiky.Videosestřih letošního Národního pochodu pro život a rodinu
Podívejte se ve dvou minutách, jaký byl letošní Národní pochod pro život a rodinu, na youtu.be/zdsp8MHwd7g.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

Žádáme, aby stát využil evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi
Letošním Národním pochodem pro život a rodinu chce Hnutí Pro život ČR podpořit snahu poslanců Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, aby alespoň zlomek z půl biliónu korun z evropských fondů na období 2021 až 2027 byl využit na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR