EN


Kruciáta

25/03/2007, HPŽ ČR modlitbypochod pro život

Praha, 21. březen 2007 - 25. března 2007 bude u příležitosti padesáti let, které letos uplynou od přijetí zákona o umělých potratech, zahájena iniciativa Kruciáta - systematické modlitební úsilí za záchranu nenarozených dětí. Jedná se o laickou iniciativu podporovanou občanskými a náboženskými sdruženími, kterým leží na srdci obnovení kultury života v naší zemi.

Oficiální vyhlášení Kruciáty v České republice proběhne v sobotu 24. března 2007 v Praze během Pochodu pro život, kde pořadatelé očekávají kolem 2500 účastníků. Iniciativa navazuje na polské hnutí, které stálo na počátku úsilí za zastavení umělých potratů.

JUDr. Ing. Jiří Karas k iniciativě uvedl: "Již přes padesát let jsou u nás zabíjeny děti před narozením podle zákona z doby totalitního režimu. Myslím, že my katolíci už dlouho naší zemi dlužíme systematickou modlitbu, aby skončilo toto hluboce zakořeněné zlo. Je příčinou už více jak 3 milionů usmrcených nenarozených dětí."

Podporu projektu osobně vyjádřil kardinál Alfonso López Trujillo, který ve Vatikánu na soukromé audienci pro přihlášené účastníky požehnal růžence. Olomoucký světící biskup Josef Hrdlička žehná všem, kteří se jakkoli do iniciativy zapojí. Bližší informace jsou na stránce http://kruciata.cz.


Kam dál?


Modlitba zdravotníků

Modlitební iniciativa je určena zvláště pro zdravotníky, kterým leží na srdci hluboká neúcta mnohých kolegů k počatému životu.Videosestřih letošního Národního pochodu pro život a rodinu
Podívejte se ve dvou minutách, jaký byl letošní Národní pochod pro život a rodinu, na youtu.be/zdsp8MHwd7g.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

Žádáme, aby stát využil evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi
Letošním Národním pochodem pro život a rodinu chce Hnutí Pro život ČR podpořit snahu poslanců Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, aby alespoň zlomek z půl biliónu korun z evropských fondů na období 2021 až 2027 byl využit na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR