EN


David Steel sebekriticky o potratech

27/12/2007, Kathnet legislativa

Lord David Steel, iniciátor britského potratového zákona z roku 1967, nyní konstatuje, že potratů je příliš mnoho. Řekl listu Guardian, že si nikdy nemyslel, že poptávka po potratech bude tak vysoká.

Na otázku, zda si myslí, že ženy používají potrat jako formu regulace porodnosti, odpověděl: "Obávám se, že ano". Přitom v roce 1967 ujišťoval, že nic takového nehrozí.

V britském parlamentu se nyní diskutuje o další liberalizaci potratového zákona. Navrhuje se například, aby potraty do 13. týdne mohly provádět sestry, aby se potraty mohly provádět doma, aby nemuseli být před potratem konzultováni dva lékaři jako dosud.


Kam dál?

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.

Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu
Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.

Léčba příčin neplodnosti: Hnutí Pro život ČR se soudní cestou domáhá informací od VZP
Hnutí Pro život ČR podalo žalobu na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, která odmítla poskytnout kompletní informace o počtu zdravotních výkonů souvisejících s léčbou příčin neplodnosti a umělým oplodněním.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR