EN
 


Informační kampaň k prevenci umělých potratů u dospívajících

04/05/2006, HPŽ ČR tiskové zprávy

Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) zahajuje tříměsíční osvětovou informační kampaň zaměřenou na prevenci umělých potratů u dospívající mládeže. Kampaň s hlavním sloganem "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" otvírá novým, velmi otevřeným způsobem téma interrupcí jazykem blízkým mládeži.

Kampaň je svou formou blízká náctiletým, kteří odmítají jakékoli tabuizování, a snaží se pozitivním způsobem evokovat vděčnost, odpovědnost, solidaritu a další pozitivní hodnoty moderního člověka.

S kampaní se veřejnost v rámci celé republiky bude po tři měsíce setkávat prostřednictvím billboardů, časopisů, spotů v rádiích a na internetu (http://svobodavolby.cz). Zdeňka Rybová, viceprezidentka Hnutí Pro život ČR, k tomu dále uvedla: "Je nutné, aby dospívající, kteří začínají pohlavně žít velmi brzy, věděli o možných dopadech svého jednání a mohli se tak rozhodovat opravdu odpovědně s dobrou znalostí všech rizik. Každý mladý člověk přirozeně hledá to, co je jeho srdci a pocitům nejbližší. Patří sem i svobodná volba toho nejlepšího z možných řešení nastalé složité situace, která často může souviset právě s otázkou umělého potratu."

 

#blok4life, poznámkový sešit okořeněný ostrovtipem G. K. Chestertona

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

HPŽ ČR si uvědomuje rizika související s otevřeným přístupem k této citlivé otázce. Ztotožňuje se s psychiatričkou MUDr. Ilonou Burdovou, která již dříve uvedla: "I mně připadá děsivé to, jak se potrat provádí. Ale pokud o tomto problému chceme veřejnost pravdivě informovat, nevím, jak se oněm děsivým popisům či obrázkům vyhnout. Na jedné straně se společnost nechává dobrovolně zahlcovat násilnými scénami ve filmech, zprávách, počítačových hrách a zároveň ji děsí pravdivé informování o metodách umělých potratů."

HPŽ ČR věří, že tímto způsobem dojde k otevřenému dialogu nejen mezi mládeží, ale i ve zbytku společnosti, a doufá, že dospělí najdou dostatek odvahy i trpělivosti pro zodpovídání otázek dospívajících. HPŽ ČR tak zároveň vychází vstříc dlouhodobému volání poslanců a dalších představitelů parlamentních stran, kteří opakovaně při projednávání změn v potratové legislativě volali po nutnosti osvěty a dobré informovanosti široké veřejnosti. HPŽ ČR si přeje, aby se tato dlouhodobá otevřená kampaň stala také odrazovým můstkem pro mapování objektivního postoje veřejnosti před znovuotevřením tématu na zákonodárné půdě.
Kam dál?


Hnutí Pro život ČR vyhlašuje Den nenarozených dětí

Zahájena informační kampaň ke Dni nenarozených dětí.Videospot "Dvě čárky stačí, miláčku" radí, jak předejít nedorozumění
Hnutí Pro život ČR představuje v pořadí třetí videospot úspěšné série upozorňující na problematiku nucení žen k podstoupení potratu. Nový spot s názvem „Dvě čárky stačí, miláčku“ odlehčenou formou radí mužům, jak zareagovat na oznámení o těhotenství své ženy. Do hlavních rolí režisér Tomáš Drdácký obsadil herce Báru Jánovou a Daniela Mavrova.

Čekáte nečekaně dítě? Mimořádnou okamžitou pomoc státu lze využít i na splátky hypotéky
Díky zkušenostem z jarní vlny konoraviru napomohlo Hnutí Pro život ČR rozšíření státní Mimořádné okamžité pomoci o možnost jejího využití na úhradu splátek hypotéky. Na Linku pomoci pro těhotné ženy, které se dostaly do složité životní situace, se během jarní vlny koronaviru začaly obracet i těhotné ženy střední třídy. Jedním z důvodů, které hrály roli při zvažování umělého potratu, byla i finanční zátěž splácení hypoték.

Česko v karanténě. Hnutí Pro život ČR píše dvěma tisícům gynekologů
Dopisy s vloženými vizitkami, na nichž je kontakt na Linku pomoci Hnutí Pro život ČR, jdou dvěma tisícům ambulantních a nemocničních gynekologů. "Vážený pane doktore, vážená paní doktorko, ve Vaší praxi se určitě setkáváte s pacientkami, které by si rády ponechaly počaté dítě, ale cítí se být nuceny k umělému ukončení těhotenství ekonomickými či jinými životními okolnostmi, a to zvláště nyní kvůli vládním opatřením proti COVID-19."


načíst další


© 2021  Hnutí Pro život ČR