POCHOD PRO ŽIVOT 2024

POTŘEBUJETE POMOC
CO DĚLÁME
E-SHOP
BLOG

KONTAKT

 


Plánovaná samota, nebo opravdová rodina?

05/03/2003, HPŽ ČR antikoncepce

"Plánovaná samota, nebo opravdová rodina?" je mottem probíhající celorepublikové informační kampaně zaměřené na negativní vlivy hormonální antikoncepce. Informační kampaň je jednou z aktivit Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR), které budou probíhat po celý měsíc březen. HPŽ ČR se tak připojuje k úsilí o obnovu vědomí lidské důstojnosti v naší zemi u příležitosti 25. března, Dne nenarozených dětí.

Plakát použitý v kampani zdůrazňuje dva aspekty související s užíváním hormonální antikoncepce a její masovou propagací. První aspekt seznamuje veřejnost s raně potratovým účinkem všech hormonálních kontraceptiv dostupných na českém trhu. Jako nezbytný doplněk této osvěty je rovněž zprovoznění internetového serveru http://pilulka.hnutiprozivot.cz.

Druhým aspektem je skutečnost, že ženy jsou dnes více než v minulosti zneužívány a degradovány na pouhý objekt rozkoše. Toto se děje pod masivní propagandou mluvící o "osvobození ženy", které ovšem v důsledku slouží především mužům. Navíc proklamovaná "nezávislost" v praxi znamená, že ženy musí obtížné životní situace často řešit osamoceně a je jim odpírána jakákoli podpora.

Informační kampaň si klade za cíl obnovit úctu nejen k lidskému životu a zdůraznit aspekt odpovědnosti za vlastní chování, ale apeluje také na muže, aby vrátili ženě a jejímu tělu pravou důstojnost.

HPŽ ČR zajistilo zveřejnění plakátů nejen v prostředcích MHD v řadě větších měst (např. Praha, Olomouc, Ostrava, Jihlava, Kladno), ale díky stovkám dobrovolníků se potřebné informace dostanou i do škol, kolejí, úřadů a na další veřejná místa v celé České republice. Na tuto kampaň navazuje přednášková činnost v jednotlivých regionech.


Chci také podpořit nečekaně těhotné ženy, které chtějí dát šanci svému nenarozenému dítěti



Brání ovulaci i zahnízdění počatého dítěte
Podle oficiálních statistik klesá počet umělých potratů i počet uživatelek hormonální antikoncepce. Zároveň však výrazně stoupá prodej postkoitální antikoncepce. V roce 2016 bylo prodáno celkem 84 475 balení. V roce 2015 to bylo 76 518 balení a před uvolněním tablet do volného prodeje v roce 2011 bylo v roce 2010 prodáno 43 661 balení. Postkoitální antikoncepce obsahuje výrazně větší dávky hormonů než běžná hormonální antikoncepce.

Antikoncepční ruleta aneb když otěhotnět je riskantní
"Dobrý den, moc Vás prosím o pomoc. Je mi 17 a v pátek jsem zjistila, že jsem těhotná. Neberu antikoncepci, protože se mi to používání chemie nezdá, a proto používáme kondom. Využili jsme teda jeho jenom desetiprocentní šanci otěhotnět. Ale zrovna na nás to vyšlo. Ví o tom máma i babička..." A. D.

Nárůst prodeje postkoitální antikoncepce
Podle oficiálních statistik klesá počet umělých potratů i počet uživatelek hormonální antikoncepce. Zároveň však výrazně stoupá prodej postkoitální antikoncepce účinné až do pěti dní po styku a která může působit i jako rané abortivum. Je k dostání bez lékařského předpisu.


načíst další


Pomáháme ženám a rodinám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám, které se trápí po ztrátě nenarozeného dítěte.
Lobbujeme za lepší podmínky pro rodiny čekající nečekaně dítě. Nevěnujeme se jiným společenským a politickým tématům.

© 2024  Hnutí Pro život ČR