EN
 


Poradna Hnutí Pro život ČR v provozu!

30/03/2006, HPŽ ČR linka pomocihpž čr

Díky Bohu i přispění členů a přátel HPŽ ČR se podařilo oficiálně 23. března 2006 spustit provoz Poradny pro ženy v tísni Aqua vitae.

Poradna poskytuje především telefonickou krizovou intervenci na bezplatné lince 800 108 000 pro ženy, příp. páry, které očekávají narození dítěte a v souvislosti s těhotenstvím či porodem se dostaly do tíživé situace.

Celkem šest dobře připravených konzultantek poradny je dále připraveno pomoci radou či vhodným kontaktem i v dalších oblastech (orientace v sociální síti, zprostředkování azylového ubytování, nalezení seriózního odborného kontaktu pro specifický problém klientky, pomoc a podpora při neporozumění otce dítěte, příbuzných, u dlouhodobě neúspěšných snah o otěhotnění a cesty náhradní rodinné péče, informace o možnosti a procesu předání dítěte po porodu k adopci, nejasné výsledky vyšetření v těhotenství, zprostředkování informací o přirozeném plánování rodičovství apod.). Práce v poradně ve smyslu předávání doporučení pro klienty je plně podřízena závazku respektování učitelského úřadu katolické církve, zejména v otázkách morálky.

Poradna, která sídlí v Americké ulici č. 21 na Praze 2, je v provozu vždy ve středu a ve čtvrtek od 16 do 19 hodin. Mimo provozní dobu poradny je možné kromě zanechání vzkazu na telefonu využít také internetového poradenství, které je dostupné na webové stránce http://linkapomoci.cz. Vzkazy na telefonu i prostřednictvím internetu jsou řešeny obratem.

Máte-li zájem s námi spolupracovat, ozvěte se nám. Budeme vděčni za Vaši podporu Poradny pro ženy v tísni Aqua vitae, kterou stále potřebujeme!


Kam dál?


Svolání členské schůze Hnutí Pro život ČR 2019

Předsednictvo Hnutí Pro život ČR svolává výroční členskou schůzi na neděli 9. června 2019 od 14.30 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno přihlášeným nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených členů.Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.

Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.

Polná: Setkání pro život
U příležitosti 20. výročí úmrtí MUDr. Zdeňka Hejla, zakladatele Hnutí Pro život ČR, se v sobotu 11. května 2019 uskuteční v Polné "Setkání pro život".


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR