Linky pomoci nebo snahám o zavedení tzv. potratové turistiky."> Linky pomoci nebo snahám o zavedení tzv. potratové turistiky." />
  EN
 


Jak už to v životě chodí - Informační oběžník 2/2021

31/05/2021, HPŽ ČR hpž čr

Květnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o výzkumu utrpení nenarozených dětí. Další články se věnují projektu Nesoudíme. Pomáháme, konkrétně novému videoklipu "Dvě čárky stačí, miláčku", okolnostem udělení záštit ze strany samosprávy, příběhům žen z Linky pomoci nebo snahám o zavedení tzv. potratové turistiky.

Vybráno z obsahu - online archiv

Výzkum o utrpení nenarozených dětí
Může lidský plod v těle matky pociťovat bolest? Vědecké výzkumy v uplynulé dekádě vedly k výraznému obratu v chápání této problematiky. Zatímco ještě před deseti lety mezi specialisty převládal názor, že lidský plod nemůže vědomě vnímat žádnou bolest, nově zjištěná fakta přivodila potřebu revize tohoto postoje. Je pochopitelné, že názorový posun v této věci by neměl zůstat bez důsledků ani v oblasti lékařské praxe.

Dvě čárky stačí, miláčku
Začalo to klipem "Miláčku, jsem těhotnej". Pokračovalo klipem "Třetí dítě - odvaha někdy nestačí". A rozhodně to nekončí dalším krátkým videem z dílny Hnutí Pro život ČR "Dvě čárky stačí, miláčku."

Člověk napadený online davem nesmí zůstat sám. Čím více nás je, tím lépe
Projekt "Nesoudíme. Pomáháme" podpořily už desítky měst, ale snad nikdy se u toho nestrhla taková mela, jako když nad ním záštitu převzala místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Tedy... mela se strhla jen na Facebooku, ale stála za to.

Když nenabízí nic než potracení dítěte
Skupina senátorů v čele s Václavem Láskou se rozhodla legalizovat potratovou turistiku. Navrhují to v novele zákona o umělém přerušení těhotenství. Celkem se netají tím, že má jít o pomoc "utiskovaným" polským ženám.
Kam dál?


Gynekologové: Ekonomické obavy nejsou dostatečným důvodem pro potrat - Informační oběžník 5/2020

Listopadové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se věnuje rozsáhlému průzkumu mezi gynekology. Vyplývá z něj, že pouhá tři procenta gynekologů si myslí, že ekonomické obavy jsou dostatečným důvodem pro potrat. Texty se dále věnují možnostem prenatální medicíny, nedávnému polskému rozhodnutí Ústavního soudu či dalšímu historickému ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty a jaké to přineslo důsledky.Zachránit lidský život je reálně možné - Informační oběžník 1/2021
Lednové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí další historické ohlédnutí do období před rokem 1986, kdy v Československu došlo ke změně potratového zákona. Další články se věnují bioetickým tématům - využití fetálních buněčných linií a sociálnímu darwinismu, přibližují americký způsob pojetí práva na život a opět nechybí rozhovor a svědectví.

Podzimní maraton pro život - Informační oběžník 4/2020
Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se ohlíží za uplynulými měsíci mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly, pokračuje v historickém ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty, informuje o aktuálním legislativním dění v ČR a na Slovensku a nechybí zajímavý rozhovor.

Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.


načíst další


© 2021  Hnutí Pro život ČR