EN
  
 


Podzimní maraton pro život - Informační oběžník 4/2020

23/09/2020, HPŽ ČR hpž čr

Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se ohlíží za uplynulými měsíci mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly, pokračuje v historickém ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty, informuje o aktuálním legislativním dění v ČR a na Slovensku a nechybí zajímavý rozhovor.

Vybráno z obsahu - online archiv

Vždy existuje řešení jak počaté dítě zachránit [i během korona-hysterie]
Uzavření celých sektorů ekonomiky kvůli koronaviru vytvořilo pro nečekaně těhotné ženy výbušnou situaci. Mnoho z nich i s partnerem přišlo o práci. A zatímco pomoc od státu se vleče, nájem se musí zaplatit hned. Potrat se často zdá jako jediná možnost. Hnutí Pro život ČR proto reagovalo nabídkou okamžité finanční pomoci. Odezva byla neuvěřitelná – poradna Linka pomoci zaznamenala dvojnásobný nárůst volajících.

„Nechceš na potrat? Sbal si věci...!“
Hnutí Pro život ČR iniciovalo návrh konkrétního legislativního opatření ve prospěch nenarozených dětí a jejich matek. Díky porozumění poslanců tří různých stran je nyní v Poslanecké sněmovně návrh novely trestního zákoníku, který by nově zařadil mezi trestné činy vydírání i nucení ženy k potratu. Pachatel by mohl dostat dva až osm let vězení.

 

#blok4life, poznámkový sešit okořeněný ostrovtipem G. K. Chestertona

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Chráníme-li matku, chráníme dítě
Chceme-li pomoci konkrétní ženě, která zvažuje podstoupení potratu, probereme s ní její situaci a pomůžeme vyřešit její osobní problém. Není to jednoduché, ale konzultantky Linky pomoci, poradny Hnutí Pro život ČR, takto pomohou několika stovkám žen ročně. Chceme-li, aby stát pomohl chránit ženy a jejich nenarozené děti plošně, nestačí jen spravedlivé rozhořčení, ale je nutné vědět, proč ženy potraty podstupují, a nabídnout politikům řešení. Proto provádí Hnutí Pro život ČR rozsáhlé dotazníkové šetření mezi ženami, které podstupují umělý potrat.

Kulturně to tu válcuje mediální mainstream
Patrik Daniška je slovenský právník a předseda Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku. Je ženatý, má čtyři děti. V posledních letech spolupracoval na řadě legislativních iniciativ s cílem posílit ochranu nenarozených dětí.

Vykonavatel potratů dobrodincem?
Občas přiletí dotaz, který se někomu může zdát naivní a jinému zase provokativní až urážlivý. Ale každá otázka si zaslouží odpověď, zvláště když přichází od mladého studenta používajícího rozum a který upřímně testuje racionalitu své víry v běžném životě.

Řekla jsem jí, že kdyby si miminko nechala, vzala bych si ho a starala se o něj
Jana a Martin Dýmovi žijí v jednom z odlehlých koutů republiky – v okrese Jeseník. Martin pracuje v ochraně přírody, Jana je na rodičovské s dětmi. Mají čtyři – tři chlapce a jedno děvče. Přesto si najdou čas i na podporu obnovy kultury života.

Jak to začalo a probíhalo II.: Potratem k zdravějšímu mateřství
Potraty jsou černým svědomím nejen národa, ale zjevně i historiků. Najdeme jen minimum prací, které by se tímto přes šedesát let trvajícím fenoménem zabývaly. Publikace „Interrupce v České republice: zápas o ženská těla“ od Radky Dudové je výjimkou. I když název napovídá, že autorka rozhodně nepatří ke kritikům potratů, odvedla kus poctivé práce. Pojďme se s její pomocí ponořit ve druhém díle tohoto seriálu do období přijetí klíčového zákona, který v roce 1957 zlegalizoval potraty v tehdejším Československu. Paradoxně v zájmu populačního růstu a zdravějšího mateřství...
Kam dál?


Jak už to v životě chodí - Informační oběžník 2/2021

Květnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o výzkumu utrpení nenarozených dětí. Další články se věnují projektu Nesoudíme. Pomáháme, konkrétně novému videoklipu "Dvě čárky stačí, miláčku", okolnostem udělení záštit ze strany samosprávy, příběhům žen z Linky pomoci nebo snahám o zavedení tzv. potratové turistiky.Prcek, který za nic nemohl - Informační oběžník 3/2021
Srpnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, informuje o nejnovějších legislativních opatřeních, která mohou pomoci při nečekaném početí dítěte - prevenci vydírání těhotných žen a doplacení rodičovského příspěvku. Další články popisují aktuální legislativní situaci v USA a číslo obsahuje také rozsáhlý rozhovor s gynekoložkou MUDr. Ludmilou Lázničkovou.

Zachránit lidský život je reálně možné - Informační oběžník 1/2021
Lednové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí další historické ohlédnutí do období před rokem 1986, kdy v Československu došlo ke změně potratového zákona. Další články se věnují bioetickým tématům - využití fetálních buněčných linií a sociálnímu darwinismu, přibližují americký způsob pojetí práva na život a opět nechybí rozhovor a svědectví.

Gynekologové: Ekonomické obavy nejsou dostatečným důvodem pro potrat - Informační oběžník 5/2020
Listopadové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se věnuje rozsáhlému průzkumu mezi gynekology. Vyplývá z něj, že pouhá tři procenta gynekologů si myslí, že ekonomické obavy jsou dostatečným důvodem pro potrat. Texty se dále věnují možnostem prenatální medicíny, nedávnému polskému rozhodnutí Ústavního soudu či dalšímu historickému ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty a jaké to přineslo důsledky.


načíst další


© 2021  Hnutí Pro život ČR