EN
 


Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020

16/06/2020, HPŽ ČR hpž čr

Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.

Vybráno z obsahu - online archiv

Nekecáme. Pomáháme
Vládní opatření v souvislosti s koronavirem zasáhla všechny rodiny, ale obzvláště dopadla na těhotné ženy v těžké životní situaci. Hnutí Pro život ČR proto v rámci projektu „Nesoudíme. Pomáháme“ nabízí těmto ženám mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun. Na jedné straně je třeba filtrovat četné pokusy o zneužití dobré vůle a na druhé straně pomoci zachránit počaté dítě v případech, kdy nástroje státu selhávají.

Jak to začalo a probíhalo I.: Legalizujeme je, aby jich bylo méně...
Potraty jsou černým svědomím nejen národa, ale zjevně i historiků. Nenajdeme mnoho prací, které by se tímto fenoménem zabývaly. Publikace „Interrupce v České republice: zápas o ženská těla“ od Radky Dudové je výjimkou. I když se autorka rozhodně nestaví k potratům kriticky, odvedla kus poctivé práce. Pojďme se tedy s její pomocí ponořit do doby, kdy se v Československu potraty legalizovaly.

 

#blok4life, poznámkový sešit okořeněný ostrovtipem G. K. Chestertona

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Ztracený život jednoho nenarozeného dítěte je tragédie. Tisíce jsou statistika...
V roce 2019 se mírně snížil počet potratů, přestože se výrazně propadl prodej hormonální antikoncepce. Naopak se ale zvýšil počet prodaných postkoitálních tablet. Statistiky potvrzují, že potracené třetí děti by se daly s trochou dobré vůle zachránit.

Slouží Evropský soud pro lidská práva spravedlnosti?
Boštjan Zupančič je nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), kde strávil osmnáct let (1998–2016) a čtyři roky předsedal tamnímu třetímu senátu (2004–2008). Byl také soudcem Ústavního soudu Slovinska a viceprezidentem Výboru OSN proti mučení. Je autorem knihy „O Evropském soudu pro lidská práva: Vnitřní retrospektiva (1998–2016)“. ESLP je klíčovým soudem, který rozhoduje celou řadu eticky sporných otázek.

Nehrajte si na hrdinku a jděte na potrat
Asi neexistuje větší bolest, než smrt dítěte. A sem patří i smrt dítěte během těhotenství, při porodu nebo krátce po něm. A aby toho neštěstí nebylo málo, rodiny, kterým se toto stane, často nemohly své miminko ani důstojně pochovat - místo toho bylo spáleno s dalším anatomicko-patologickým materiálem z nemocnice.
Kam dál?


Zachránit lidský život je reálně možné - Informační oběžník 1/2021

Lednové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí další historické ohlédnutí do období před rokem 1986, kdy v Československu došlo ke změně potratového zákona. Další články se věnují bioetickým tématům - využití fetálních buněčných linií a sociálnímu darwinismu, přibližují americký způsob pojetí práva na život a opět nechybí rozhovor a svědectví.Jak už to v životě chodí - Informační oběžník 2/2021
Květnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o výzkumu utrpení nenarozených dětí. Další články se věnují projektu Nesoudíme. Pomáháme, konkrétně novému videoklipu "Dvě čárky stačí, miláčku", okolnostem udělení záštit ze strany samosprávy, příběhům žen z Linky pomoci nebo snahám o zavedení tzv. potratové turistiky.

Gynekologové: Ekonomické obavy nejsou dostatečným důvodem pro potrat - Informační oběžník 5/2020
Listopadové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se věnuje rozsáhlému průzkumu mezi gynekology. Vyplývá z něj, že pouhá tři procenta gynekologů si myslí, že ekonomické obavy jsou dostatečným důvodem pro potrat. Texty se dále věnují možnostem prenatální medicíny, nedávnému polskému rozhodnutí Ústavního soudu či dalšímu historickému ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty a jaké to přineslo důsledky.

Podzimní maraton pro život - Informační oběžník 4/2020
Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se ohlíží za uplynulými měsíci mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly, pokračuje v historickém ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty, informuje o aktuálním legislativním dění v ČR a na Slovensku a nechybí zajímavý rozhovor.


načíst další


© 2021  Hnutí Pro život ČR