EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu

20/05/2019, lifesitenews.com legislativa

Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.

Co se ale nestalo... Zákonodárce v tradičně propotratovém Nizozemsku asi vůbec nenapadlo, že pokud se zákon týká všech dětí zemřelých před porodem, týká se to i dětí potracených uměle. Samozřejmě, pokud s tím jejich rodiče přijdou. Šance, že žena po potratu bude chtít své dítě uznat jako člověka skutečně zní značně nepravděpodobně. Jenže přesně to se stalo.

Mladá žena začala litovat toho, že ve čtrnáctém týdnu těhotenství potratila v Amsterdamu své dítě. A chtěla pro své mrtvé dítě přesně to, co chtějí i rodiče nenarozených dětí, které zemřely přirozenou cestou – jméno a identitu. Aby měla jak vzpomínat na své dítě. Jak ulehčit svému strádání.

Věci se ujal mladý schopný právník a zastupitel za Křesťanskou unii ghanského původu Don Ceder. A podařilo se – mladá žena dostala rodný list dítěte a úředník jí dokonce kondoloval. Z její strany tedy vyhráno.

Zajímavá ale bude společenská debata (a možná právní bitva), která bude následovat. Fakt, že nenarozené děti uznáme za plnoprávné lidi, které dostanou rodný list a jsou zapsány do registru obyvatel, se úplně neslučuje s tím, že zákony zároveň tolerují tyto děti potrácet.


Kam dál?

Má se jen mlčet k vydírání těhotných žen?
Vydírat těhotnou ženu, aby šla potratit své nenarozené dítě, je něco velmi hanebného. Smyslem zákonů, a to zvláště toho trestního, je chránit slabšího před svévolí silnějšího.

Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR