EN
 


Dotazníkové šetření na gynekologiích u žen podstupujících potrat

29/01/2019, HPŽ ČR legislativastatistika

Co vede ženy k potratu? Rozhodly se samy, nebo pod nátlakem? Co na to jejich okolí? Věnovali se jim lékaři? Stály dalšímu dítěti v překážce finanční důvody nebo kariéra? S kým svoji situaci probírají? Ke komu se obracejí o radu? Byl to pro ně snadný krok nebo ne? Uvažovaly i o jiném řešení? Je to jejich první potrat nebo už za sebou nějaký mají?

To jsou jen některé z otázek, které jsou v krátkém dotazníku, který Hnutí Pro život ČR distribuuje ženám na gynekologicko-porodnických klinikách. Zjištění, co přesně ženy k potratu vede, napomůže řešení jejich situace. Podrobná analýza dotazníků pomůže zlepšit nabídku pomoci ženám, které se z důvodu nečekaného těhotenství dostávají do těžké životní situace. Dotazníky jsou anonymní a jejich obsah a metodika byly konzultovány se Sociologickým ústavem Akademie věd, jehož pracovníci budou výsledky dotazníkového šetření vyhodnocovat.
Kam dál?


Dominikánská republika obnovila ústavní právo na život

Ústavní soud Dominikánské republiky zrušil článek nového trestního zákona povolujícího potraty v některých případech, protože byl v rozporu s ústavou chránící život od okamžiku početí. Potratový zákon zpochybnily dvě neziskové organizace poté, co ho před rokem podepsal prezident Danilo Medina, který nové znění osobně podporoval.Má se jen mlčet k vydírání těhotných žen?
Vydírat těhotnou ženu, aby šla potratit své nenarozené dítě, je něco velmi hanebného. Smyslem zákonů, a to zvláště toho trestního, je chránit slabšího před svévolí silnějšího.

Stále více gynekologů přistupuje k těhotenství pozitivně, zjistil výzkum Hnutí Pro život ČR
Jak se v čase mění reakce gynekologů na oznámení jejich pacientek, že jsou těhotné, zjišťoval průzkum Hnutí Pro život ČR letos na jaře. Výsledky jsou povzbudivé, ukazují, že stále více gynekologů reaguje pozitivně a povzbudivě. A naopak klesá počet těch, kteří se ptají, zda pacientka chce v těhotenství pokračovat.

Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR