EN
 


Dotazníkové šetření na gynekologiích u žen podstupujících potrat

29/01/2019, HPŽ ČR legislativastatistika

Co vede ženy k potratu? Rozhodly se samy, nebo pod nátlakem? Co na to jejich okolí? Věnovali se jim lékaři? Stály dalšímu dítěti v překážce finanční důvody nebo kariéra? S kým svoji situaci probírají? Ke komu se obracejí o radu? Byl to pro ně snadný krok nebo ne? Uvažovaly i o jiném řešení? Je to jejich první potrat nebo už za sebou nějaký mají?

To jsou jen některé z otázek, které jsou v krátkém dotazníku, který Hnutí Pro život ČR distribuuje ženám na gynekologicko-porodnických klinikách. Zjištění, co přesně ženy k potratu vede, napomůže řešení jejich situace. Podrobná analýza dotazníků pomůže zlepšit nabídku pomoci ženám, které se z důvodu nečekaného těhotenství dostávají do těžké životní situace. Dotazníky jsou anonymní a jejich obsah a metodika byly konzultovány se Sociologickým ústavem Akademie věd, jehož pracovníci budou výsledky dotazníkového šetření vyhodnocovat.
Kam dál?


Léčba příčin neplodnosti: Hnutí Pro život ČR se soudní cestou domáhá informací od VZP

Hnutí Pro život ČR podalo žalobu na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, která odmítla poskytnout kompletní informace o počtu zdravotních výkonů souvisejících s léčbou příčin neplodnosti a umělým oplodněním.Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.

Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu
Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.

Šance pro pět tisíc třetích dětí. Podpora neziskovek nebo rodin?
Z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vyplývá, že z cca dvaceti tisíc potratů ročně připadá pět tisíc na třetí děti, které obvykle čekají ženy se středoškolským a vyšším vzděláním. Třetí dítě je jakýmsi zlomem, kdy se řada párů rozhoduje pod ekonomickým tlakem.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR