POTŘEBUJETE POMOC

PODPOŘTE

KDO JSME

CO DĚLÁME

KONTAKT


VYHLEDAT

  EN
 


Pouť Modliteb za nejmenší s biskupem Zdenkem Wasserbauerem 28. prosince v Praze

14/12/2021, HPŽ ČR

V Praze se na svátek Svatých Mláďátek v úterý 28. prosince 2021 uskuteční Smírná pouť za nenarozené děti, jejich rodiče a lékaře. Začíná v 11 hodin v kostele u Pražského Jezulátka mší svatou, kterou bude sloužit biskup Zdenek Wasserbauer.

Šestý ročník Smírné poutě za nenarozené děti, jejich rodiče a lékaře je plánován na Svátek svatých Mláďátek, v úterý 28. prosince v Praze. Pouť začne v 11 hodin mší svatou v kostele u Pražského Jezulátka v Karmelitské ulici. Requiem za nenarozené děti celebruje pražský světící biskup a generální vikář Zdenek Wasserbauer.

Oběd pro nahlášené poutníky bude připraven u sester boromejek pod Petřínem. Odpoledne následují modlitební zastavení na Strahově u hrobu svatého Norberta a v Loretánské kapli na Loretánském náměstí. Vytrvalci se mohou následně připojit ve Svatovítské katedrále k pravidelné Modlitbě za národ ve Svatováclavské kapli.

I když je doba nejistá, prosíme co nejdříve o nahlášení počtu účastníků na info@hnutiprozivot.cz nebo na 603 976 231.
Kam dál?


Postup při uplatnění sekulární výhrady svědomí kvůli využití fetálních buněčných linií u povinného očkování proti nemoci covid-19

Ve Sbírce zákonů vyšla 10. prosince 2021 vyhláška o povinném očkování proti nemoci covid-19. Následující postup pro uplatnění sekulární výhrady svědomí mohou využít ti, kteří nesouhlasí s přijetím vakcíny proto, že jsou přesvědčeni, že by jejím přijetím osobně aktivně těžili z potratového průmyslu a tím legitimizovali: 1) usmrcování nenarozených dětí a 2) zpracování jejich těl jako suroviny, a tím 3) podpořili komerční firmy i společnost v dalším využívání fetálních buněčných linií či jiných produktů z těl potracených nenarozených dětí.Piráti mají obavy o těhotné ženy - Informační oběžník 4/2021
Prosincové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, si všímá pirátských snah o legalizaci potratové turistiky v reakci na polské události, přináší ohlédnutí za historií čínské politiky jednoho dítěte, několik zajímavých rozhovorů a další analýzy z oblasti ochrany lidského života.

Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky
Čtyři sta milionů je hodně velké číslo, viďte? A teď si představte, že jde o čtyři sta milionů lidských bytostí. Přesně tolik se jich nenarodilo v Číně od roku 1980 kvůli tzv. politice jednoho dítěte. A další desítky milionů byly potraceny, často pod nátlakem. A to všechno zbytečně – čínská vláda nakonec před pěti lety zavedla politiku dvou dětí, letos tří dětí, a chystá kampaně na podporu porodnosti. Ukázalo se, že hrát si na Boha a plánovat lidem i to, kolik mohou mít dětí, je nejen morálně ohavné, ale i nebezpečné. Čína se potýká se stárnoucí populací a 30 milionům čínských mužů chybí partnerky. Snad si pro ně nepřijdou na čele armád do Evropy.

Umělé potraty jako příklad kulturního konfliktu moderní společnosti
Už jste se někdy pokoušeli debatovat se zastánci potratů? Jistě ano, a určitě to nebylo snadné. Někdy to může být jako debata hluchých. Studie socioložky Kristin Lukerové o sporu o umělé potraty ukazuje, že rozpor nepramení z nějakých abstraktních spekulací. Naopak. Pramení z protichůdných názorů na život jako takový. Jde o to, zda máme ambice kontrolovat svou budoucnost jako tvorové nebo jako bohové.


načíst další


© 2022  Hnutí Pro život ČR