EN
 


Důvody, proč Hnutí Pro život ČR odmítá zavádění a propagaci potratové tablety

16/06/2014, HPŽ ČR legislativa

Hnutí Pro život prosí lékaře, politiky a všechny lidi dobré vůle, aby podporovali opravdovou pomoc ženám čekající nečekaně dítě. Hnutí Pro život ČR odmítá politiku státu, která podporuje nezodpovědnost mužů, jako jedinou pomoc nabízí ženám usmrcení jejich dítěte a devastuje tak rodiny a celou českou společnost.

Hnutí Pro život prosí lékaře, politiky a všechny lidi dobré vůle, aby podporovali opravdovou pomoc ženám čekající nečekaně dítě. Hnutí Pro život ČR odmítá politiku státu, která podporuje nezodpovědnost mužů, jako jedinou pomoc nabízí ženám usmrcení jejich dítěte a devastuje tak rodiny a celou českou společnost.

Hnutí Pro život ČR odmítá potratovou tabletu s účinnými látkami mifepriston a misoprostol, protože:

 • se jedná o další způsob, jak zabít dítě před narozením;

 • přesouvá psychologické břemeno z přímého zabití dítěte z gynekologa na ženu;

 • nechává ženu se všemi riziky domácího potratu osamocenou (vykrvácení, šok, komplikace);

 • podání přípravku na specializovaném zdravotnickém zařízení pod dohledem lékaře nic nemění na tom, že následně žena odchází a během následujících dvou dní může potratit mimo dohled lékaře;

   

  Projekt podporuje:
  Veronika Žilková, herečka

  Nesoudíme. Pomáháme
  Projekt vychází ze zkušeností práce Linky pomoci, kde se ženy svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Pomozte nám to změnit.

 • prodlužuje trauma z potratu a umírání dítěte na tři dny se všemi psychickými dopady;

 • vytváří falešnou iluzi, že se jedná o méně závažnější metodu než chirurgický potrat;

 • hrozí, že chemický potrat bude vnímán jako forma antikoncepce;

 • zjednodušuje zneužívání žen.

  Žena dostane na gynekologii tři tablety Mifegynu (účinná látka mifepriston), který ničí děložní výstelku zajišťující dítěti okysličení a výživu. Žena je následně odeslána domů. Po 36 hodinách dostane na gynekologii tabletu Mispregnolu (účinná látka misoprostol - prostaglandiny) k vypuzení těla dítěte. Po týdnu se žena musí dostavit ještě jednou na kontrolu.

  Hnutí Pro život ČR provozuje od roku 2006 nízkoprahovou telefonickou linku pomoci pro ženy v tísni 800 108 000, aby se žádná žena nemusela v případě nečekaného těhotenství rozhodovat pod nátlakem. V roce 2013 připravilo Hnutí Pro život ČR kampaň Nesoudíme. Pomáháme, která je cílená na pomoc ženám nuceným k umělým potratům.


 • Kam dál?


  Nečekané třetí dítě - píšeme premiérovi Sobotkovi

  Hnutí Pro život ČR se obrátilo na předsedu vlády Bohuslava Sobotku dopisem, v němž upozorňuje vládu, že navzdory četným mediálním prohlášením o podpoře rodiny nabízí stát v krizovém momentu nečekaného početí pouze jedinou "sociální službu" – usmrcení nenarozeného dítěte. Hnutí Pro život ČR vyzývá vládu ke krokům, které podpoří rodiny čekající zejména třetí dítě, aby nebyly pod tak silným ekonomickým tlakem volit řešení, kterého později litují.  Má se jen mlčet k vydírání těhotných žen?
  Vydírat těhotnou ženu, aby šla potratit své nenarozené dítě, je něco velmi hanebného. Smyslem zákonů, a to zvláště toho trestního, je chránit slabšího před svévolí silnějšího.

  Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
  Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

  Vlna pro život v USA
  Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.


  načíst další


  © 2020  Hnutí Pro život ČR