EN
 


"Těhotná? Těhotná! Těhotná..."

27/11/2011, HPŽ ČR tiskové zprávy

Poradna pro ženy v tísni Hnutí Pro život ČR připravila projekt putovní výstavy "Těhotná? Těhotná! Těhotná...". Putovní velkoplošná výstava je do 28. listopadu k shlédnutí v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Výstava, která má vyjádřit, že těhotenství a mateřství může ženu naplňovat, i když právě prochází partnerskou nebo finanční krizí, je tvořena deseti panely s fotografiemi a příběhy. Jednotlivé lidské osudy, zobrazené na velkoformátových fotografiích, bude možno shlédnout v obchodních centrech nebo nemocnicích na různých místech v ČR. Výstava zároveň povzbuzuje ty ženy, které prožívají těžké chvíle v souvislosti s těhotenstvím, aby se nebály hledat pro sebe a své dítě to nejlepší možné řešení.

Přehled doposud realizovaných výstav:
- Galerie Butovice, Praha
- pasáž Černá růže Na Příkopech, Praha
- obchodní pasáž Filadelfie, BB Centrum, Praha
- DBK Budějovická, Praha
- OC Šestka, Praha
- OC Letňany, Praha
- OC CITY, Olomouc
- OC Haná, Olomouc
- obchodní galerie Arkáda, Prostějov
- OC Galerie, Ostrava
- OC Silesia Opava
- OC Fontána Karlovy Vary
- a aktuálně v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Pozvánka: vernisáž v PSP ČR, zahájení výstavy

Ukázky realizace výstavy: http://zaramovane.rajce.idnes.cz/Tehotna_Tehotna_Tehotna...

Vernisáž v PSP ČR: http://zaramovane.rajce.idnes.cz/Projekt_Aqua_vitae
Kam dál?


Jaký byl Národní pochod pro život a rodinu 2017?

V sobotu 22. dubna přijely na Národní pochod pro život a rodinu tisíce lidí z celé republiky. "Rodina založená na manželství muže a ženy je nejlepším místem pro přijetí a výchovu dětí a tím i nejúčinnější prevencí tisíců potratů," shrnula hlavní poselství Zdeňka Rybová, místopředsedkyně pořádajícího Hnutí Pro život ČR.Videospot "Dvě čárky stačí, miláčku" radí, jak předejít nedorozumění
Hnutí Pro život ČR představuje v pořadí třetí videospot úspěšné série upozorňující na problematiku nucení žen k podstoupení potratu. Nový spot s názvem „Dvě čárky stačí, miláčku“ odlehčenou formou radí mužům, jak zareagovat na oznámení o těhotenství své ženy. Do hlavních rolí režisér Tomáš Drdácký obsadil herce Báru Jánovou a Daniela Mavrova.

Čekáte nečekaně dítě? Mimořádnou okamžitou pomoc státu lze využít i na splátky hypotéky
Díky zkušenostem z jarní vlny konoraviru napomohlo Hnutí Pro život ČR rozšíření státní Mimořádné okamžité pomoci o možnost jejího využití na úhradu splátek hypotéky. Na Linku pomoci pro těhotné ženy, které se dostaly do složité životní situace, se během jarní vlny koronaviru začaly obracet i těhotné ženy střední třídy. Jedním z důvodů, které hrály roli při zvažování umělého potratu, byla i finanční zátěž splácení hypoték.

Česko v karanténě. Hnutí Pro život ČR píše dvěma tisícům gynekologů
Dopisy s vloženými vizitkami, na nichž je kontakt na Linku pomoci Hnutí Pro život ČR, jdou dvěma tisícům ambulantních a nemocničních gynekologů. "Vážený pane doktore, vážená paní doktorko, ve Vaší praxi se určitě setkáváte s pacientkami, které by si rády ponechaly počaté dítě, ale cítí se být nuceny k umělému ukončení těhotenství ekonomickými či jinými životními okolnostmi, a to zvláště nyní kvůli vládním opatřením proti COVID-19."


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR