Národní pochod pro život a rodinu

proč?

George Soros financuje v Irsku kampaň za změnu ústavní ochrany nenarozených dětí

11/04/2017, prolife.ie

Irská Komise pro standardy ve veřejné správě (SIPO) nařídila organizaci Kampaň pro právo na potrat (Abortion Rights Campaign - ARC) vrátit grant v hodnotě 24 999 dolarů americké Nadaci Otevřená společnost patřící Georgi Sorosovi. Sorosova nadace měla skrz irskou ARC financovat kampaň na zrušení irské ústavní ochrany nenarozených dětí.

ARC obdržela grant, který původně činil téměř 23 tisíc euro, v lednu 2016 poté, co požádala o financování projektu mj. se "strategickým cílem získání podpory pro zrušení Osmého dodatku Irské ústavy". V srpnu 2016 unikly dokumenty, podle nichž miliardář George Soros plánoval napadnout irskou ústavní ochranu nenarozených dětí tím, že poskytl finance ARC, Amnesty International Irsko a Irské společnosti pro plánování rodičovství. Zmíněné organizace měly spolupracovat na kampani za zrušení Osmého dodatku.

Když SIPO v loňském roce poprvé požádala ARC o poskytnutí korespondence se Sorosovou nadací včetně žádosti o grant, ARC tvrdila, že obdržené finance nebyly použity pro politické účely a tudíž se na ně nevztahuje dohled SIPO a že SIPO zasahuje do svobody sdružování. ARC poskytla vyžádané dokumenty teprve pod pohrůžkou ze strany SIPO, že celou záležitost předá policii. SIPO následně informovala ARC, že jejich žádost o grant je protiprávní, protože žádali o zahraniční finance na kampaň s tuzemským politickým cílem. Pokud by ARC finance nevrátila, celou záležitost by začala vyšetřovat policie. I když s tímto ARC nesouhlasila, finance v listopadu vrátila.

Irská společnost pro plánování rodičovství a Amnesty International Irsko zatím tlaku SIPO odolávají. První organizace tvrdí, že není lobbistickou skupinou a obdržených 132 tisíc euro použila na "charitativní a vzdělávací účely". Druhá organizace přiznala, že použila finance v hodnotě 137 tisíc euro na kampaň, aby "irský potratový zákon byl v souladu s mezinárodními lidskými právy a standardy". Vedení Amnesty však zároveň tvrdí, že se na ně nevztahují pravidla SIPO, protože jejich práce nemá "politické cíle".

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2016 usmrceno 20 300 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

USA nebudou financovat Populační fond OSN
Populační fond OSN znovu přišel o americké finance. Prezident Donald Trump obnovil platnost tzv. Kemp-Kastenova dodatku, který zakazuje financování organizací podporující provádění nucených potratů a sterilizací. Dodatek byl v platnosti za republikánské administrativy, demokratická administrativa jej vždy zrušila, naposledy Barrack Obama v roce 2009.
Francie chce trestat pomoc těhotným ženám pod záminkou požadavku objektivity
Socialisté, kteří tvoří většinu ve francouzském Národním shromáždění, prosadili zákon postihujicí "šíření zavádějících informací" o potratu až dvěma lety vězení a pokutou až třiceti tisíci euro. Ve skutečnosti zákon nepostihuje nepravdivé informace, ale informace šířené "za účelem zrazování žen od ukončení těhotenství".
Pochody pro život v Rumunsku ve 138 městech, přes sto tisíc účastníků
V sobotu 25. března se konaly po celém Rumunsku pochody pro život. Ve 138 městech se shromáždilo přes sto tisíc lidí, téměř dvojnásobek oproti minulému roku.
Konec financování potratů mimo USA
Prezident Donald Trump podepsal memorandum, kterým obnovil tzv. Mexico City Policy. Toto nařízení zakazuje federální vládě financovat organizace, které podporují nebo přímo provádějí potraty mimo území USA.
Kentucky pro ochranu nenarozených dětí
Republikánský guvernér amerického státu Kentucky Matt Bevin podepsal zákon, který chrání nenarozené děti po 20. týdnu těhotenství. Zároveň začal platit zákon, podle nějž těhotná žena musí před potratem podepsat informovaný souhlas, že absolvovala ultrazvukové vyšetření.
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří
Francouzská Státní rada potvrdila zákaz veřejného vysílání filmu s dětmi s Downovým syndromem. O zrušení zákazu žádala Nadace Jérôma Lejeuna, která žalovala Vyšší radu pro audiovizuální vysílání za cenzuru spotu "Dear Future Mom".
Nová žena - slovenské noviny pro ženy uvažující o potratu
Obyvatelé slovenských okresů s nejvyšší potratovostí našli v listopadu ve schránkách noviny "Nová žena. O zdraví, životě a mateřství". Jsou určené zejména ženám uvažujícím o umělém potratu. Vydavatelem je Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku.
Rakousko: Mrtvě narozené děti vážící méně než půl kila mohou být zapsány do matriky
Děti, které zemřou před, během nebo brzy po porodu a váží méně než 500 gramů, by mohly být zaregistrovány na matrice a jejich rodiče získat rodný a úmrtní list včetně jména dítěte. Rozhodla tak rakouská vláda. Návrh přivítali politici napříč politickým spektrem.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz