Nečekané třetí dítě Pište premiérovi

napíšu premiérovi

Konec financování potratů mimo USA

23/01/2017, wh.gov

Prezident Donald Trump podepsal memorandum, kterým obnovil tzv. Mexico City Policy. Toto nařízení zakazuje federální vládě financovat organizace, které podporují nebo přímo provádějí potraty mimo území USA.

USA na základě tohoto nařízení nebude využívat peníze daňových poplatníků na financování rozvojové pomoci, která by vedla k provádění potratů, nucených potratů a sterilizací na území jiných států.

Tzv. Mexico City Policy zavedl v roce 1984 prezident Ronald Reagan. Podle nařízení měly být státní finance na "plánování rodičovství" poskytnuty jen těm organizacím, které by neprováděly potraty nebo nelobovaly u jiných států za zrušení zákonů chránících život nenarozených dětí. Oba nastupující demokratičtí prezidenti toto nařízení okamžitě po nástupu do funkce zrušili. Jako první jej v roce 2001 obnovil George W. Bush, nyní - osm let po zrušení ze strany demokrata Baracka Obamy - Donald Trump.

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2015 usmrceno 20 403 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Kentucky pro ochranu nenarozených dětí
Republikánský guvernér amerického státu Kentucky Matt Bevin podepsal zákon, který chrání nenarozené děti po 20. týdnu těhotenství. Zároveň začal platit zákon, podle nějž těhotná žena musí před potratem podepsat informovaný souhlas, že absolvovala ultrazvukové vyšetření.
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří
Francouzská Státní rada potvrdila zákaz veřejného vysílání filmu s dětmi s Downovým syndromem. O zrušení zákazu žádala Nadace Jérôma Lejeuna, která žalovala Vyšší radu pro audiovizuální vysílání za cenzuru spotu "Dear Future Mom".
Nová žena - slovenské noviny pro ženy uvažující o potratu
Obyvatelé slovenských okresů s nejvyšší potratovostí našli v listopadu ve schránkách noviny "Nová žena. O zdraví, životě a mateřství". Jsou určené zejména ženám uvažujícím o umělém potratu. Vydavatelem je Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku.
Rakousko: Mrtvě narozené děti vážící méně než půl kila mohou být zapsány do matriky
Děti, které zemřou před, během nebo brzy po porodu a váží méně než 500 gramů, by mohly být zaregistrovány na matrice a jejich rodiče získat rodný a úmrtní list včetně jména dítěte. Rozhodla tak rakouská vláda. Návrh přivítali politici napříč politickým spektrem.
Skotská vláda chce zabíjet severoirské nenarozené děti. A zadarmo
Skotská premiérka Nicola Sturgeonová chce, aby ženy ze Severního Irska jezdily na potrat do Skotska. Platit za to mají britští daňoví poplatníci. Severní Irsko potraty odmítá.
Texaští zákonodárci chtějí nová opatření ve prospěch života
Texaští zákonodárci představili sérii nových opatření ve prospěch života. Doufají, že budoucí soudci Nejvyššího soudu USA nechají v potratové politice rozhodovat jednotlivé státy.
Trump slibuje ochranu života od početí do přirozené smrti
Nově zvolený prezident USA Donald Trump slibuje Američanům ochranu života od početí do přirozené smrti. Slib je součástí plánu nazvaného podle jeho volebního hesla "Vytvořme znovu skvělou Ameriku".
V České Třebové odhalen pomník Nenarozeným dětem
V České Třebové byl odhalen a požehnán pomník Nenarozeným dětem, ke kterému mohou putovat rodiče, kteří prožívají bolest i touhu rozloučit se s nenarozeným dítětem, a všichni, kterých se tato bolestná zkušenost dotkla.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz