Jsme kreativní Jsme pro život

Aktualizace: Destrukce rodiny v režii Ministerstva práce a sociálních věcí

07/03/2017, HPŽ ČR

Hnutí Pro život ČR obdrželo politicky korektní odpověď předsedy vlády Bohuslava Sobotky k zaslanému stanovisku k připravované Koncepci rodinné politiky. Odpověď je v příloze této zprávy.

Původní zpráva z 13.1.2017: Hnutí Pro život ČR zaslalo premiérovi Bohuslavu Sobotkovi stanovisko k dokumentu připraveném Ministerstvem práce a sociálních věcí nazvaném "Koncepce rodinné politiky". Hnutí Pro život ČR žádá jeho zamítnutí vládou jako celek. Celé stanovisko je v příloze této zprávy.

Připravovaná Koncepce rodinné politiky zaslaná k meziresortnímu připomínkování jde zcela proti základnímu zájmu státu - zastavení vymírání populace. Koncepce vychází z principů neomarxistické gender ideologie a měla by v případě přijetí devastující dopad na rodinu založenou na manželství. Ta jediná má potenciál zastavit vymírání české společnosti. Koncepce by dále vedla mj. k prudkému nárůstu zneužívání veřejných financí na plošné vnucování hormonální antikoncepce od 15 let a na umělé oplození místo skutečné léčby neplodnosti.

Hnutí Pro život ČR oceňuje skutečnost, že jednotlivé zainteresované resorty věnovaly materiálu patřičnou pozornost a vznesly k předkládanému materiálu zásadní připomínky. Jmenovitě náleží poděkování místopředsedovi vlády Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL), ministru zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), ministru kultury Danielu Hermanovi (KDU-ČSL) a ministru obrany Martinu Stropnickému (ANO) za větší množství připomínek týkajících se nejvlastnějšího charakteru rodiny a státem prosazované rodinné politiky.

Hnutí Pro život ČR se připojuje k těm, kteří požadují, aby vláda odmítla návrh Koncepce rodinné politiky jako celek. Navrhuje, aby vláda po MPSV požadovala vypracování takové koncepce rodinné politiky, která podporuje rodinu založenou na manželství za účelem zplození a výchovy dětí a respektující jedinečnost a nezaměnitelnost role muže a ženy v rodině. Rodina je nenahraditelnou institucí zajišťující důstojný život člověka od početí po přirozenou smrt a jediným prostředkem k zastavení vymírání české společnosti.

Celé stanovisko Hnutí Pro život ČR ke Koncepci rodinné politiky je v příloze.

Přílohy:

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2016 usmrceno 20 300 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Jaký byl Národní pochod pro život a rodinu?
Podívejte se ve dvou minutách, jaký byl letošní Národní pochod pro život a rodinu, na https://youtu.be/8qg1tAxsz9c.
Členská schůze Hnutí Pro život ČR
Členská schůze Hnutí Pro život ČR je svolána na sobotu 3. června 2017 od 13 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených. Prosíme o potvrzení účasti e-mailem co nejdříve, nejpozději do 26. května 2017.
Životy nejmenších a rodinu přijely do Prahy podpořit tisíce lidí i přes nepřízeň počasí
V sobotu 22. dubna přijely na Národní pochod pro život a rodinu tisíce lidí z celé republiky. "Rodina založená na manželství muže a ženy je nejlepším místem pro přijetí a výchovu dětí a tím i nejúčinnější prevencí tisíců potratů," shrnula hlavní poselství Zdeňka Rybová, místopředsedkyně pořádajícího Hnutí Pro život ČR.
O tématech Národního pochodu pro život a rodinu na ČT2
Ve středu 19. dubna se diskusní pořad Souvislosti Jana Pokorného na ČT2 bude věnovat tématům souvisejícím s Národním pochodem pro život a rodinu. Jan Pokorný pozval k diskusi Zdeňku Rybovou, místopředsedkyni Hnutí Pro život ČR. Pořad začíná ve 22:40.
Poslankyně Nina Nováková zve na Národní pochod pro život a rodinu
Co znamená Národní pochod pro život a rodinu pro poslankyni Ninu Novákovou, Jana Gregora, předsedu Mladých křesťanských demokratů, lékaře Martina Šmehila, kardinála Dominika Duku, místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka, Jana Wolfa, radního hl. m. Prahy, nebo Janu Jochovou, předsedkyni Aliance pro rodinu? Podívejte se na videopozvánky.
Na Národní pochod pro život a rodinu přijedou tisíce lidí
Tisíce lidí z celé republiky přijedou v sobotu 22. dubna do Prahy na Národní pochod pro život a rodinu. Speciální vlaky ze severu a jihu Moravy jsou zcela zaplněny a přijede také řada autobusů z Vysočiny, jižních Čech či Zlínska. Přímý přenos zajistí Radio Proglas a TV Noe.
Ze zákulisí Národního pochodu pro život a rodinu
V sobotu 22. dubna se v Praze uskuteční již sedmnáctý Národní pochod pro život a rodinu. Radim Ucháč, předseda Hnutí Pro život ČR, přibližuje smysl celé akce, její historii i to, jak probíhá samotná příprava.
Pro život a pro rodinu na vlastní kůži - Informační oběžník 2/2017
Nové číslo zpravodaje Hnutí Pro život ČR, které si můžete přečíst i online, se věnuje rodině. Téma je představeno ze zorného úhlu sociologie, demografie a politických opatření. Číslo nabízí i nahlédnutí do zákulisí příprav Národního pochodu pro život a rodinu v rozhovoru s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz