Nečekané třetí dítě Pište premiérovi

napíšu premiérovi

Aktualizace: Destrukce rodiny v režii Ministerstva práce a sociálních věcí

07/03/2017, HPŽ ČR

Hnutí Pro život ČR obdrželo politicky korektní odpověď předsedy vlády Bohuslava Sobotky k zaslanému stanovisku k připravované Koncepci rodinné politiky. Odpověď je v příloze této zprávy.

Původní zpráva z 13.1.2017: Hnutí Pro život ČR zaslalo premiérovi Bohuslavu Sobotkovi stanovisko k dokumentu připraveném Ministerstvem práce a sociálních věcí nazvaném "Koncepce rodinné politiky". Hnutí Pro život ČR žádá jeho zamítnutí vládou jako celek. Celé stanovisko je v příloze této zprávy.

Připravovaná Koncepce rodinné politiky zaslaná k meziresortnímu připomínkování jde zcela proti základnímu zájmu státu - zastavení vymírání populace. Koncepce vychází z principů neomarxistické gender ideologie a měla by v případě přijetí devastující dopad na rodinu založenou na manželství. Ta jediná má potenciál zastavit vymírání české společnosti. Koncepce by dále vedla mj. k prudkému nárůstu zneužívání veřejných financí na plošné vnucování hormonální antikoncepce od 15 let a na umělé oplození místo skutečné léčby neplodnosti.

Hnutí Pro život ČR oceňuje skutečnost, že jednotlivé zainteresované resorty věnovaly materiálu patřičnou pozornost a vznesly k předkládanému materiálu zásadní připomínky. Jmenovitě náleží poděkování místopředsedovi vlády Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL), ministru zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), ministru kultury Danielu Hermanovi (KDU-ČSL) a ministru obrany Martinu Stropnickému (ANO) za větší množství připomínek týkajících se nejvlastnějšího charakteru rodiny a státem prosazované rodinné politiky.

Hnutí Pro život ČR se připojuje k těm, kteří požadují, aby vláda odmítla návrh Koncepce rodinné politiky jako celek. Navrhuje, aby vláda po MPSV požadovala vypracování takové koncepce rodinné politiky, která podporuje rodinu založenou na manželství za účelem zplození a výchovy dětí a respektující jedinečnost a nezaměnitelnost role muže a ženy v rodině. Rodina je nenahraditelnou institucí zajišťující důstojný život člověka od početí po přirozenou smrt a jediným prostředkem k zastavení vymírání české společnosti.

Celé stanovisko Hnutí Pro život ČR ke Koncepci rodinné politiky je v příloze.

Přílohy:

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2015 usmrceno 20 403 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Nečekané třetí dítě - tisková zpráva
Hnutí Pro život ČR se obrátilo na předsedu vlády Bohuslava Sobotku dopisem, v němž upozorňuje vládu, že navzdory četným mediálním prohlášením o podpoře rodiny nabízí stát v krizovém momentu nečekaného početí pouze jedinou "sociální službu" – usmrcení nenarozeného dítěte. Hnutí Pro život ČR vyzývá vládu ke krokům, které podpoří rodiny čekající zejména třetí dítě, aby nebyly pod tak silným ekonomickým tlakem volit řešení, kterého později litují.
Aktualizace: Pietní zacházení s těly dětí zemřelých před narozením
Vládní návrh zákona, který mj. garantuje pietní zacházení s těly nenarozených dětí, prošel druhým čtením díky hlasům poslanců KDU-ČSL. Během projednávání návrhu zákona o pohřebnictví navrhl poslanec Šenfeld (KSČM) jeho vrácení, což by vzhledem k blížícím se volbám znamenalo jeho zamítnutí. Kvůli navrhovaným kontrolám požadují odmítnutí zákona mnohé pohřební ústavy. Pro vrácení hlasovali především poslanci KSČM, ODS a TOP09. ČSSD byla rozdělena. Jednotný postoj KDU-ČSL a ANO umožnil pokračování projednávání.

Původní zpráva z 12. 12. 2016: Hnutí Pro život ČR zaslalo poděkování Karle Šlechtové, ministryni pro místní rozvoj, za dvouletou tvorbu vládního návrhu zákona o pohřebnictví. Ten od poloviny roku 2017 umožní důstojné zacházení s ostatky všech dětí, které zemřou před narozením. Vládní návrh zákona by měl být projednáván na schůzi Poslanecké sněmovny v lednu 2017. 

Hnutí Pro život ČR oslovilo devět tisíc lékařů s prosbou o spolupráci
Koncem listopadu oslovilo Hnutí Pro život ČR dopisem téměř devět tisíc lékařů. Prosí je o spolupráci na projektu Nesoudíme. Pomáháme. Projekt je určen ženám, které čekají nečekaně dítě a okolí nebo okolnosti je nutí k podstoupení potratu, aby se mohly rozhodnout skutečně svobodně.
Pane premiére, páni ministři - Informační oběžník 1/2017
"Asi nespadám mezi ženy, které jsou v opravdové tísni. Je mi téměř třicet let a máme s partnerem dvě zdravé a šťastné děti. Minulý týden jsem zjistila, že jsem nečekaně otěhotněla. Měla jsem celý krátký týden na to, abych si sama za sebe promyslela své možnosti, a celý dlouhý týden na to, abych své těhotenství přijala a to maličké měla ráda. Můj partner si dítě nepřeje..." Nové číslo zpravodaje Hnutí Pro život ČR se věnuje fenoménu tzv. třetích dětí a situaci, když rodina, která čeká nečekaně dítě, nedostane od státu žádnou pomoc kromě "sociální služby" - tj. usmrcení nenarozeného dítěte.
Pohybují snad stromy větrem - Informační oběžník 5/2016
"Existuje velké lidské dogma, které tvrdí, že vítr pohybuje stromy. Dnes je ovšem v módě velké kacířství, které hlásá, že to naopak stromy vytvářejí vítr. Když lidé začnou tvrdit, že materiální podmínky jsou hlavní, ne-li jedinou příčinou morálního úpadku, tak tím vlastně zamezí možnost jakékoliv změny." (G. K. Chesterton)
Matýsek je zamrazený - Informační oběžník 4/2016
„Zmrazená embryjka nám taky zůstala a musím říct, že jsem ráda, že jsem se nemusela rozhodovat, co s nimi dále. Máme 4 děti a dalších 12 zmrzlíků už bohužel nebudeme moci využít..." Nové číslo zpravodaje Hnutí Pro život ČR je věnováno skutečné léčbě neplodnosti a problémům spojeným s umělým oplodněním.
Hnutí Pro život ČR odmítlo kvůli neserióznímu jednání účast v pořadu Máte slovo
V úterý 24. května odmítla Zdeňka Rybová, místopředsedkyně Hnutí Pro život ČR, účast v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo (Česká televize) o anonymním "dárcovství" spermií a vajíček. Produkce pořadu před pozvanou Zdeňku Rybovou zatajila a opakovaně nepravdivě informovala o složení diskutujících. Lze důvodně očekávat, že by debata byla manipulována a dramaturgicky vedena za míru, kterou lze v podobných pořadech tolerovat, a to v tématu, které je citlivé a pro mnoho lidí osobně bolestné.
Hnutí Pro život ČR podporuje Den těhotenství
Druhý ročník akce Den těhotenství se uskuteční v Brně v sobotu 7. května. K jeho podpoře se připojilo také Hnutí Pro život ČR, aby se rozšířila informace o vědomí potřeby pomoci těm ženám, které se cítí nuceny k podstoupení umělého potratu.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz