Nečekané třetí dítě Pište premiérovi

napíšu premiérovi

Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří

25/11/2016, fondationlejeune.org

Francouzská Státní rada potvrdila zákaz veřejného vysílání filmu s dětmi s Downovým syndromem. O zrušení zákazu žádala Nadace Jérôma Lejeuna, která žalovala Vyšší radu pro audiovizuální vysílání za cenzuru spotu "Dear Future Mom".

Spot "Dear Future Mom" (Milá nastávající maminko) má již více než sedm a půl milionu shlédnutí. Vystupují v něm usmívající se děti a mladí lidé s Downovým syndromem, kteří ujišťují těhotné ženy, že jejich děti mohou být šťastné. Spot vyrobila v roce 2014 italská organizace CoorDown pro Světový den Downova syndromu.

Podle francouzské Státní rady je spot adresovaný těhotným ženám, které uvažují o podstoupení potratu, kontroverzní a usmívající děti s Downovým syndromem mohou vyvolávat špatné svědomí u těch žen, které s podstoupením potratu souhlasily.

Jean-Marie Le Méné, prezident Nadace Jérôma Lejeuna, vyjádřil rozhořčení nad tím, jak může někdo klást zachování a zničení lidského života na stejnou úroveň. Zdůraznil, že "ženy, které porodí nemocné dítě, svého rozhodnutí nelitují. Právě naopak. Ženy, které se rozhodnou opačně, později trpí pocity viny. Rozhodnutí Státní rady nutí lidi s Downovým syndromem, aby jejich právo na svobodu projevu ustoupilo právu na potrat." Nadace Jérôme Lejeuna se obává rozšiřování eugenické ideologie ve společnosti. Již dnes je 96% dětí s Downovým syndromem usmrceno před narozením.

Tvůrce spotu CoorDown spolu se Světovou aliancí pro postižené v médiích žádají francouzskou Státní radu, aby diskriminační zákaz zrušila. K jejich petici je možné se připojit na Change.org.

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2015 usmrceno 20 403 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Konec financování potratů mimo USA
Prezident Donald Trump podepsal memorandum, kterým obnovil tzv. Mexico City Policy. Toto nařízení zakazuje federální vládě financovat organizace, které podporují nebo přímo provádějí potraty mimo území USA.
Kentucky pro ochranu nenarozených dětí
Republikánský guvernér amerického státu Kentucky Matt Bevin podepsal zákon, který chrání nenarozené děti po 20. týdnu těhotenství. Zároveň začal platit zákon, podle nějž těhotná žena musí před potratem podepsat informovaný souhlas, že absolvovala ultrazvukové vyšetření.
Nová žena - slovenské noviny pro ženy uvažující o potratu
Obyvatelé slovenských okresů s nejvyšší potratovostí našli v listopadu ve schránkách noviny "Nová žena. O zdraví, životě a mateřství". Jsou určené zejména ženám uvažujícím o umělém potratu. Vydavatelem je Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku.
Rakousko: Mrtvě narozené děti vážící méně než půl kila mohou být zapsány do matriky
Děti, které zemřou před, během nebo brzy po porodu a váží méně než 500 gramů, by mohly být zaregistrovány na matrice a jejich rodiče získat rodný a úmrtní list včetně jména dítěte. Rozhodla tak rakouská vláda. Návrh přivítali politici napříč politickým spektrem.
Skotská vláda chce zabíjet severoirské nenarozené děti. A zadarmo
Skotská premiérka Nicola Sturgeonová chce, aby ženy ze Severního Irska jezdily na potrat do Skotska. Platit za to mají britští daňoví poplatníci. Severní Irsko potraty odmítá.
Texaští zákonodárci chtějí nová opatření ve prospěch života
Texaští zákonodárci představili sérii nových opatření ve prospěch života. Doufají, že budoucí soudci Nejvyššího soudu USA nechají v potratové politice rozhodovat jednotlivé státy.
Trump slibuje ochranu života od početí do přirozené smrti
Nově zvolený prezident USA Donald Trump slibuje Američanům ochranu života od početí do přirozené smrti. Slib je součástí plánu nazvaného podle jeho volebního hesla "Vytvořme znovu skvělou Ameriku".
V České Třebové odhalen pomník Nenarozeným dětem
V České Třebové byl odhalen a požehnán pomník Nenarozeným dětem, ke kterému mohou putovat rodiče, kteří prožívají bolest i touhu rozloučit se s nenarozeným dítětem, a všichni, kterých se tato bolestná zkušenost dotkla.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz