Jsme kreativní Jsme pro život

Europoslanci znovu zasahují do principu subsidiarity

08/09/2015, FAFCE

Aktualizace 9. 9.: Evropský parlament schválil obě předložené zprávy. Podrobnosti o hlasování jsou v příloze této zprávy.

Evropský parlament dnes a zítra opět hlasuje o potratech, eutanazii, vzdělávání dětí či tzv. manželství osob stejného pohlaví. Přitom se jedná o témata, která jsou v přímé kompetenci členských států EU na základě principu subsidiarity. Hnutí Pro život ČR spolu s dalšími evropskými organizacemi vyzývá europoslance, aby respektovali národní kompetence členských států a zprávy Ferrara a Rodrigues zamítli. Místo návrhů řešení, které by přispěly k obecnému dobru, obě zprávy sledují jen ideologické požadavky, které již dříve vyvolaly řadu protestů.

Koncept základních lidských práv je již dlouhou dobu Evropskou unií zneužíván k prosazování stanovisek ve prospěch tzv. manželství osob stejného pohlaví, eutanazie, potratů a sexuální výchovy ve školách. V těchto případech však jde o pseudopráva a o pošlapávání skutečných lidských práv.

Stejná témata se objevují i ve zprávě italské europoslankyně Laury Ferrara z parlamentní skupiny Evropa svobody a přímé demokracie ke stavu dodržování základních práv v Evropské unii v letech 2013-2014.

Zpráva portugalské socialistky Liliany Rodrigues o posílení postavení dívek v EU prostřednictvím vzdělávání zasahuje do vzdělávacích programů členských států (včetně sexuální výchovy), aniž by brala v potaz primární právo a roli rodičů ve vzdělávání svých dětí. Proti zprávě Rodrigues je možné podepsat petici, která odešle dopis všem europoslancům, aby zprávu zamítli: http://citizengo.org/pl/zatrzymaj-gender-w-szkolach-eu

Europoslankyně Michaela Šojdrová vydala prohlášení, že nepodpoří zprávu Rodrigues: "Jedná se o nadbytečný dokument plný ideologických frází." Její slovenský kolega Branislav Škripek se připojil s prohlášením ke zprávě Ferrara: "Proč chce [EU] určovat, že antikoncepce je pro mladistvé správná?"

Přílohy:

Co můžete udělat hned teď

Dejte najevo svůj postoj k nenarozeným dětem. Pošleme vám malé ručičky k připnutí na oděv. Jasně! Pošlete mi je

Zůstaneme v kontaktu?

Stačí vyplnit váš e-mail. Není ale nad papír. Rádi vám budeme zasílat poštou náš časopis. Určitě v něm najdete inspiraci.

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Stateční muži a něžné ženy
Jak obhájit své názory proti mainstreamu a jak je převést do života? Proč je tak důležitá sexualita? Jak poznat, s kým chodit? Co hledat do manželství a jak jej pak žít? Pár praktických rad do života pro život dává psychoterapeutka Mgr. Hana Imlaufová.
Praha: Den pro rodinu
My jsme tady taky! To je motto Dne pro rodinu, který se bude konat 13. srpna 2016 v Praze. Chce upozornit na to, že Česká republika nepatří veřejné oslavě homosexuálního životního stylu, ale rodinám. Součástí Dne pro rodinu bude také Pochod pro rodinu centrem Prahy.
Evropský parlament odsoudil praxi tzv. náhradního mateřství
Plenární zasedání Evropského parlamentu odsouhlasilo ve "Výroční zprávě o lidských právech a demokracii ve světě v roce 2014 a politice EU v této oblasti" paragraf, který odsuzuje praxi tzv. náhradního mateřství. Stalo se tak na popud slovenského europoslance Miroslava Mikolášika.
HPŽ ČR žádá poslance: Neumožněte osvojení dětí homosexuálními páry
Hnutí Pro život ČR zaslalo poslancům dopis, ve kterém připomíná, že navržená změna zákona o registrovaném partnerství má "přesvědčit českou společnost, že homosexuální životní styl je plnohodnotnou variantou rodinného života".
Máma, táta & děti - ochrana manželství a rodiny proti svévolným redefinicím
"Máma, táta & děti" je nová Evropská občanská iniciativa na ochranu manželství a rodiny proti pokusům EU tyto termíny svévolně redefinovat. Žádá, aby EU přijala jasnou a přesnou definici manželství a rodiny: manželství je spojením jednoho muže a jedné ženy a rodina znamená rodiče a jejich děti.
Německo: Souhlasil s oplozením cizími spermiemi a musí platit výživné
Podle rozsudku německého Nejvyššího soudu je muž, jehož (ex)přítelkyně počala prostřednictvím technik umělého oplození s využitím anonymních spermií, povinen platit výživné.
Pochod pro rodinu: Mít rodinu je prestiž
V sobotu 15. srpna prošel hlavním městem již 5. ročník Pochodu pro rodinu. Organizátory byli Mladí křesťanští demokraté a Hnutí Pro život ČR. Před pochodem se uskutečnila konference na téma Perspektivy rodiny v 21. století. Panelisté se shodli na tom, že rodina potřebuje celospolečenské docenění svého významu.
Voice of the Family k encyklice Laudato Si
Mezinárodní koalice Voice of the Family je hluboce znepokojena tím, že v encyklice Laudato Si nebylo potvrzeno církevní učení o antikoncepci a o plození dětí jako primárním účelu pohlavního styku. Encyklika, jež byla zveřejněna před několika dny, obsahuje vítané tvrzení, že "ochrana přírody je rovněž neslučitelná s opravedlňováním potratu" (č. 120) a že "demografický růst je plně kompatibilní s integrálním a solidárním rozvojem" (č. 50).

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz