Jsme kreativní Jsme pro život

Voice of the Family k encyklice Laudato Si

25/06/2015, Voice of the Family, Res Claritatis

Mezinárodní koalice Voice of the Family je hluboce znepokojena tím, že v encyklice Laudato Si nebylo potvrzeno církevní učení o antikoncepci a o plození dětí jako primárním účelu pohlavního styku. Encyklika, jež byla zveřejněna před několika dny, obsahuje vítané tvrzení, že "ochrana přírody je rovněž neslučitelná s opravedlňováním potratu" (č. 120) a že "demografický růst je plně kompatibilní s integrálním a solidárním rozvojem" (č. 50).

Avšak vynechání jakékoli zmínky o církevním učení ohledně používání antikoncepce ponechává katolíky nedostatečně připravené na to, aby odolávali mezinárodnímu programu na kontrolu populace.

"Bůh lidem přikázal: Ploďte a množte se a naplňte zemi (Gn 1,28)," řekla manažerka Voice of the Family Maria Madiseová, "ale ekologické hnutí běžně považuje růst populace za hrozbu. Rozvojové země jsou zaplaveny antikoncepcí a je na ně vyvíjen tlak, aby legalizovaly potraty. Vzhledem k tomu, že antikoncepce a environmentalismus jdou tak často ruku v ruce, je velmi znepokojivé, že církevní učení o prvořadosti plození dětí nebylo znovu potvrzeno."

Patrick Buckley, lobbista Společnosti na ochranu nenarozených dětí (SPUC) při OSN, poznamenal, že "encyklika v odstavcích 173-175 vyzývá k většímu počtu mezinárodních environmentálních opatření, aniž by připravila katolíky na to, co takový krok bude nepochybně zahrnovat: nové pokusy prosadit v rozvojových zemích další antikoncepci a potraty."

Profesor Hans Schellnhuber byl mezi těmi, které Svatý stolec vybral, aby encykliku představili tisku. Schellnhuber již dříve uvedl, že "kapacita planety" je "méně než 1 miliarda lidí". Světová populace by se musela zmenšit o více než 80 %, aby bylo tohoto cíle dosaženo.

John Henry Westen, spoluzakladatel Voice of the Family a šéfredaktor LifeSiteNews.com uvedl, že "profesor Schellnhuber je zastáncem zřízení nejvyšší globální vlády, která by měla mít pravomoc přijímat opatření k vyřešení vnímané ekologické krize, jež podle jeho názoru vyžaduje snížení populace. V tomto kontextu jsou zmínky v encyklice o potřebě světového politického orgánu, který by měl mít pravomoc uvalovat sankce, hluboce znepokojivé."

Včera bylo oznámeno, že papež František jmenoval profesora Hanse Schellnhubera členem Papežské akademie věd. V listopadu roku 2015 bude tato akademie pořádat semináře o tom, jak využívat "děti jako hybatele změn". Program zahrnuje vytváření strategií pro nasazení dětí k podpoře environmentální agendy po celém světě. Zdá se, že takové snahy encyklika potvrzuje v odstavcích 209-215. Někteří z těch, kdo se podílejí na těchto seminářích, jako například Jeffrey Sachs, patří mezi největší propagátory antikoncepce, a dokonce i potratu jako nezbytných prvků populační politiky.

John Smeaton, spoluzakladatel Voice of the Family a výkonný ředitel SPUC, uvedl, že "mezinárodní ekologické hnutí se často snaží přesvědčit děti, že svět je přelidněn a že tento problém je nutno řešit kontrolou porodnosti prostřednictvím antikoncepce a přístupu k potratu. Nyní hrozí vážné nebezpečí, že naše děti budou vystaveny této agendě pod rouškou vzdělávání v oblasti životního prostředí. Navrhované plány Papežské akademie věd a to, že v encyklice chybí jasné učení o těchto nebezpečích, nás volá k obezřetnosti. Katoličtí rodiče musí odolávat všem útokům na naše děti."

Co můžete udělat hned teď

Dejte najevo svůj postoj k nenarozeným dětem. Pošleme vám malé ručičky k připnutí na oděv. Jasně! Pošlete mi je

Zůstaneme v kontaktu?

Stačí vyplnit váš e-mail. Není ale nad papír. Rádi vám budeme zasílat poštou náš časopis. Určitě v něm najdete inspiraci.

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Stateční muži a něžné ženy
Jak obhájit své názory proti mainstreamu a jak je převést do života? Proč je tak důležitá sexualita? Jak poznat, s kým chodit? Co hledat do manželství a jak jej pak žít? Pár praktických rad do života pro život dává psychoterapeutka Mgr. Hana Imlaufová.
Praha: Den pro rodinu
My jsme tady taky! To je motto Dne pro rodinu, který se bude konat 13. srpna 2016 v Praze. Chce upozornit na to, že Česká republika nepatří veřejné oslavě homosexuálního životního stylu, ale rodinám. Součástí Dne pro rodinu bude také Pochod pro rodinu centrem Prahy.
Evropský parlament odsoudil praxi tzv. náhradního mateřství
Plenární zasedání Evropského parlamentu odsouhlasilo ve "Výroční zprávě o lidských právech a demokracii ve světě v roce 2014 a politice EU v této oblasti" paragraf, který odsuzuje praxi tzv. náhradního mateřství. Stalo se tak na popud slovenského europoslance Miroslava Mikolášika.
HPŽ ČR žádá poslance: Neumožněte osvojení dětí homosexuálními páry
Hnutí Pro život ČR zaslalo poslancům dopis, ve kterém připomíná, že navržená změna zákona o registrovaném partnerství má "přesvědčit českou společnost, že homosexuální životní styl je plnohodnotnou variantou rodinného života".
Máma, táta & děti - ochrana manželství a rodiny proti svévolným redefinicím
"Máma, táta & děti" je nová Evropská občanská iniciativa na ochranu manželství a rodiny proti pokusům EU tyto termíny svévolně redefinovat. Žádá, aby EU přijala jasnou a přesnou definici manželství a rodiny: manželství je spojením jednoho muže a jedné ženy a rodina znamená rodiče a jejich děti.
Německo: Souhlasil s oplozením cizími spermiemi a musí platit výživné
Podle rozsudku německého Nejvyššího soudu je muž, jehož (ex)přítelkyně počala prostřednictvím technik umělého oplození s využitím anonymních spermií, povinen platit výživné.
Europoslanci znovu zasahují do principu subsidiarity
Aktualizace 9. 9.: Evropský parlament schválil obě předložené zprávy. Podrobnosti o hlasování jsou v příloze této zprávy.

Evropský parlament dnes a zítra opět hlasuje o potratech, eutanazii, vzdělávání dětí či tzv. manželství osob stejného pohlaví. Přitom se jedná o témata, která jsou v přímé kompetenci členských států EU na základě principu subsidiarity. Hnutí Pro život ČR spolu s dalšími evropskými organizacemi vyzývá europoslance, aby respektovali národní kompetence členských států a zprávy Ferrara a Rodrigues zamítli. Místo návrhů řešení, které by přispěly k obecnému dobru, obě zprávy sledují jen ideologické požadavky, které již dříve vyvolaly řadu protestů.

Pochod pro rodinu: Mít rodinu je prestiž
V sobotu 15. srpna prošel hlavním městem již 5. ročník Pochodu pro rodinu. Organizátory byli Mladí křesťanští demokraté a Hnutí Pro život ČR. Před pochodem se uskutečnila konference na téma Perspektivy rodiny v 21. století. Panelisté se shodli na tom, že rodina potřebuje celospolečenské docenění svého významu.

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz