Národní pochod pro život a rodinu

proč?

Červnový pochod pro život v Jihlavě

12/05/2017, HPŽ ČR

V úterý 6. června 2017 projde Jihlavou regionální pochod pro život. Vychází v 15:30 od minoritského kostela v ulici Matky Boží, projde několika ulicemi a bude ukončen na Masarykově náměstí.

Regionální pochod pro život v Jihlavě se koná zpravidla jednou ročně v červnu. Ten první se uskutečnil ve středu 18. dubna 2012, tento je v pořadí osmý. V roce 2015 přišlo v Jihlavě vinou umělého potratu o život 90 dětí, v celém kraji Vysočina to bylo 636 dětí.

Jihlava

Nečekané třetí dítě - napište premiérovi

Víte, že Česká republika patří k nejbohatším zemím na světě a přitom nemá funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě? Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2016 usmrceno 20 300 dětí před narozením.

napište premiérovi

Třetí dítě

Vlastně jsem třetí dítě chtěla. Manžel mi řekl, že jsem se zbláznila. Takovou reakci jsem nečekala.

Když dítě nepřichází

Marně se snažíme o miminko. Lékaři nám nabízejí umělé oplodnění, ale neodpovídají nám přesvědčivě na dotazy.

Byla jsem na potratu

Už je to mnoho let a stále v noci slýchávám dětský pláč. Cítím se prázdná. Nikdo mi nerozumí.

Nechce hormonálku

Manželka dostala recept na hormonální antikoncepci. Když si hledala informace na internetu, lekla se, a nechce si ničit zdraví.

Mělnické pochody pro život pokračují, nejbližší bude v sobotu 27. května
V sobotu 27. května 2017 projde opět Mělníkem regionální pochod pro život. Začíná v 10 hodin u Pražské brány (ulice 5. května).
Třinecký pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte
V pondělí 29. května 2017 se uskuteční druhý regionální pochod pro život a rodinu v Třinci. Vychází v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka a povede k místnímu Pomníku nenarozeného dítěte.
Druhý pochod pro život a rodinu v Novém Hrádku
V neděli 11. června 2017 pořádá farnost Nový Hrádek II. Hrádouský pochod pro život a rodinu. Jedná se o pouť pro život a rodinu do nedaleké Rokole.
Dubnový pochod pro život v Brně
Ve středu 26. dubna 2017 od 17 do 18.30 hodin se v Brně koná regionální pochod pro život. Začíná na křižovatce ulic Bašty a Masarykovy. Cílem pochodu je poukázat na to, že nikdy není nutné volit umělý potrat, a dát najevo, že jsou zde lidé ochotní pomoci každé nečekaně těhotné ženě.
Květnový pochod pro život v Karlových Varech
V sobotu 13. května 2017 se v Karlových Varech koná první letošní regionální pochod pro život. Začíná v 15 hodin na prostranství před Smetanovými sady u Poštovního mostu. Cílem pochodu je nejen upozornit na zlo potratů, ale také ukázat, že existují i jiná řešení než potrat, a nabízet pomoc.
Novoroční benefiční koncert pro Nesoudíme. Pomáháme
Ve středu 4. ledna 2017 se v pražském klášteře kapucínů na Loretánském náměstí koná od 19 hodin benefiční koncert ve prospěch projektu Hnutí Pro život ČR Nesoudíme. Pomáháme. Tzv. Večery u kapucínů pořádají pravidelně bratři kapucíni.
Antikoncepce: Víte, co jíte?
Centrum pro rodinu Vysočina zve na přednášku Antikoncepce: Víte, co jíte?. Koná se v úterý 13. prosince od 17 hodin v Jihlavě, Chlumova 3. Přednášejí MUDr. Xenie Preiningerová, gynekoložka a spolupracovnice Hnutí Pro život ČR, a Sylva Bernardová, spoluzakladatelka Hnutí Pro život ČR.
Prosincový pochod pro život v Českých Budějovicích
V sobotu 10. prosince 2016 projde Českými Budějovicemi sedmý regionální pochod pro život. Začíná v 16.30 hodin na rohu Lannovy třídy a Nádražní ulice. Mottem pochodu je "aby každá žena věděla, že v tom nezůstane sama".

© Hnutí Pro život ČR, info@hnutiprozivot.cz