EN


Trestní zákoník schválen Sněmovnou

15/11/2008, HPŽ ČR legislativa

Poslanecká sněmovna schválila novou podobu trestního zákoníku. Na základě tlaku KDU-ČSL koalice vypustila paragrafy umožňující beztrestnou eutanazii. Byla však částečně legalizována prostituce a drogy byly rozděleny na lehké a tvrdé. Návrh Zelených na úplnou legalizaci drog byl zamítnut.

Poslanci všech parlamentních stran podpořili snížení věku pro trestní odpovědnost (i beztrestnost pohlavního styku) na 14 let. Kvůli několika delikventům tak došlo ke zbavení právní ochrany dětí před jejich zneužíváním pedofily (pederasty).

Návrh na přejmenování "přerušení těhotenství" na "ukončení těhotenství" neprošel o pouhý jeden hlas. Prudce tak stoupl počet poslanců, kteří postupně přestávají ideologicky lpět na tomto pseudoprávu s jeho rétorikou. Zákon jde nyní do Senátu.


Kam dál?


Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu

Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.

Léčba příčin neplodnosti: Hnutí Pro život ČR se soudní cestou domáhá informací od VZP
Hnutí Pro život ČR podalo žalobu na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, která odmítla poskytnout kompletní informace o počtu zdravotních výkonů souvisejících s léčbou příčin neplodnosti a umělým oplodněním.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR