EN


Trestní zákoník schválen Sněmovnou

15/11/2008, HPŽ ČR legislativa

Poslanecká sněmovna schválila novou podobu trestního zákoníku. Na základě tlaku KDU-ČSL koalice vypustila paragrafy umožňující beztrestnou eutanazii. Byla však částečně legalizována prostituce a drogy byly rozděleny na lehké a tvrdé. Návrh Zelených na úplnou legalizaci drog byl zamítnut.

Poslanci všech parlamentních stran podpořili snížení věku pro trestní odpovědnost (i beztrestnost pohlavního styku) na 14 let. Kvůli několika delikventům tak došlo ke zbavení právní ochrany dětí před jejich zneužíváním pedofily (pederasty).

Návrh na přejmenování "přerušení těhotenství" na "ukončení těhotenství" neprošel o pouhý jeden hlas. Prudce tak stoupl počet poslanců, kteří postupně přestávají ideologicky lpět na tomto pseudoprávu s jeho rétorikou. Zákon jde nyní do Senátu.


Kam dál?


Vyhlášení Deklarace práv počatého dítěte

Praha, 11. listopad 1999 - Dne 22. listopadu 1999 v 15 hodin bude u příležitosti 10. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte slavnostně vyhlášena Deklarace práv počatého dítěte. Na pozvání poslance JUDr. Jiřího Karase proběhne slavnostní vyhlášení v Praze v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky v Síni státních aktů. Vyhlašovateli deklarace jsou tři nevládní organizace: Asociace pro právní ochranu dětí a mládeže, Hnutí Pro život ČR a Občanský institut. Smyslem Deklarace práv počatého dítěte je kultivovat právní vědomí ve vztahu k nenarozeným dětem a vrátit úctu k životu na její místo v přirozeném žebříčku hodnot.Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.

Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu
Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.

Léčba příčin neplodnosti: Hnutí Pro život ČR se soudní cestou domáhá informací od VZP
Hnutí Pro život ČR podalo žalobu na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, která odmítla poskytnout kompletní informace o počtu zdravotních výkonů souvisejících s léčbou příčin neplodnosti a umělým oplodněním.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR