EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatřeníInformační kampaň k prevenci umělých potratů u dospívajících

04/05/2006, HPŽ ČR hpž čr

Praha, 4. květen 2006 - Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) zahajuje tříměsíční osvětovou informační kampaň zaměřenou na prevenci umělých potratů u dospívající mládeže. Kampaň s hlavním sloganem "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" otvírá novým, velmi otevřeným způsobem téma interrupcí jazykem blízkým mládeži. Kampaň je svou formou blízká náctiletým, kteří odmítají jakékoli tabuizování, a snaží se pozitivním způsobem evokovat vděčnost, odpovědnost, solidaritu a další pozitivní hodnoty moderního člověka.

S kampaní se veřejnost v rámci celé republiky bude po tři měsíce setkávat prostřednictvím billboardů, časopisů, spotů v rádiích a na internetu (http://svobodavolby.cz). Zdeňka Rybová, viceprezidentka Hnutí Pro život ČR, k tomu dále uvedla: "Je nutné, aby dospívající, kteří začínají pohlavně žít velmi brzy, věděli o možných dopadech svého jednání a mohli se tak rozhodovat opravdu odpovědně s dobrou znalostí všech rizik. Každý mladý člověk přirozeně hledá to, co je jeho srdci a pocitům nejbližší. Patří sem i svobodná volba toho nejlepšího z možných řešení nastalé složité situace, která často může souviset právě s otázkou umělého potratu."

 

Model dítěte ve 12. týdnu

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

HPŽ ČR si uvědomuje rizika související s otevřeným přístupem k této citlivé otázce. Ztotožňuje se s psychiatričkou MUDr. Ilonou Burdovou, která již dříve uvedla: "I mně připadá děsivé to, jak se potrat provádí. Ale pokud o tomto problému chceme veřejnost pravdivě informovat, nevím, jak se oněm děsivým popisům či obrázkům vyhnout. Na jedné straně se společnost nechává dobrovolně zahlcovat násilnými scénami ve filmech, zprávách, počítačových hrách a zároveň ji děsí pravdivé informování o metodách umělých potratů."

HPŽ ČR věří, že tímto způsobem dojde k otevřenému dialogu nejen mezi mládeží, ale i ve zbytku společnosti, a doufá, že dospělí najdou dostatek odvahy i trpělivosti pro zodpovídání otázek dospívajících. HPŽ ČR tak zároveň vychází vstříc dlouhodobému volání poslanců a dalších představitelů parlamentních stran, kteří opakovaně při projednávání změn v potratové legislativě volali po nutnosti osvěty a dobré informovanosti široké veřejnosti. HPŽ ČR si přeje, aby se tato dlouhodobá otevřená kampaň stala také odrazovým můstkem pro mapování objektivního postoje veřejnosti před znovuotevřením tématu na zákonodárné půdě.


Kam dál?

Třídíme odpadky, ne děti - Informační oběžník 2/2020
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o nejnovějším vývoji v oblasti kultury života v Řecku, v Indii a v USA včetně bližší analýzy mezinárodní instituce IPPF. A opět nechybí podnětné rozhovory.

Kultura života – důsledek lásky v pravdě - Informační oběžník 1/2020
První letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje Japonsku, konferencím OSN, Modlitbám za nejmenší a lékařské etice.

Třetí dítě na vašem přijímači - Informační oběžník 5/2019
Poslední letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje dění v Irsku a v Kanadě, mimoděložnímu těhotenství, legislativě a nechybí ani svědectví.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR