EN


Plánovaná samota, nebo opravdová rodina?

05/03/2003, HPŽ ČR hpž čr

Praha, 5. březen 2003 - "Plánovaná samota, nebo opravdová rodina?" je mottem probíhající celorepublikové informační kampaně zaměřené na negativní vlivy hormonální antikoncepce. Informační kampaň je jednou z aktivit Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR), které budou probíhat po celý měsíc březen. HPŽ ČR se tak připojuje k úsilí o obnovu vědomí lidské důstojnosti v naší zemi u příležitosti 25. března, Dne nenarozených dětí.

Plakát použitý v kampani zdůrazňuje dva aspekty související s užíváním hormonální antikoncepce a její masovou propagací. První aspekt seznamuje veřejnost s raně potratovým účinkem všech hormonálních kontraceptiv dostupných na českém trhu. Jako nezbytný doplněk této osvěty je rovněž zprovoznění internetového serveru http://pilulka.hnutiprozivot.cz.

 

Ručičky dítěte v 10. týdnu po početí z 92,5% ryzího stříbra

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Druhým aspektem je skutečnost, že ženy jsou dnes více než v minulosti zneužívány a degradovány na pouhý objekt rozkoše. Toto se děje pod masivní propagandou mluvící o "osvobození ženy", které ovšem v důsledku slouží především mužům. Navíc proklamovaná "nezávislost" v praxi znamená, že ženy musí obtížné životní situace často řešit osamoceně a je jim odpírána jakákoli podpora.

Informační kampaň si klade za cíl obnovit úctu nejen k lidskému životu a zdůraznit aspekt odpovědnosti za vlastní chování, ale apeluje také na muže, aby vrátili ženě a jejímu tělu pravou důstojnost.

HPŽ ČR zajistilo zveřejnění plakátů nejen v prostředcích MHD v řadě větších měst (např. Praha, Olomouc, Ostrava, Jihlava, Kladno), ale díky stovkám dobrovolníků se potřebné informace dostanou i do škol, kolejí, úřadů a na další veřejná místa v celé České republice. Na tuto kampaň navazuje přednášková činnost v jednotlivých regionech.


Kam dál?


Svolání členské schůze Hnutí Pro život ČR 2019

Předsednictvo Hnutí Pro život ČR svolává výroční členskou schůzi na neděli 9. června 2019 od 14.30 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno přihlášeným nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených členů.Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.

Polná: Setkání pro život
U příležitosti 20. výročí úmrtí MUDr. Zdeňka Hejla, zakladatele Hnutí Pro život ČR, se v sobotu 11. května 2019 uskuteční v Polné "Setkání pro život".

Kupředu levá, zpátky ni krok - Informační oběžník 1/2019
Nejnovější číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, se zaměřuje na nejnovější vývoj v oblasti kultury života. Úvodník předsedy Hnutí Pro život ČR popisuje, co vše se za poslední rok podařilo dosáhnout. Dále se číslo věnuje asistované reprodukci, početným rodinám a zve také na další ročník Národního pochodu pro život a rodinu.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR