EN


Plánovaná samota, nebo opravdová rodina?

05/03/2003, HPŽ ČR hpž čr

Praha, 5. březen 2003 - "Plánovaná samota, nebo opravdová rodina?" je mottem probíhající celorepublikové informační kampaně zaměřené na negativní vlivy hormonální antikoncepce. Informační kampaň je jednou z aktivit Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR), které budou probíhat po celý měsíc březen. HPŽ ČR se tak připojuje k úsilí o obnovu vědomí lidské důstojnosti v naší zemi u příležitosti 25. března, Dne nenarozených dětí.

Plakát použitý v kampani zdůrazňuje dva aspekty související s užíváním hormonální antikoncepce a její masovou propagací. První aspekt seznamuje veřejnost s raně potratovým účinkem všech hormonálních kontraceptiv dostupných na českém trhu. Jako nezbytný doplněk této osvěty je rovněž zprovoznění internetového serveru http://pilulka.hnutiprozivot.cz.

 

Projekt podporuje:
Andrea Kerestešová, herečka

Nesoudíme. Pomáháme
Projekt vychází ze zkušeností práce Linky pomoci, kde se ženy svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Pomozte nám to změnit.

Druhým aspektem je skutečnost, že ženy jsou dnes více než v minulosti zneužívány a degradovány na pouhý objekt rozkoše. Toto se děje pod masivní propagandou mluvící o "osvobození ženy", které ovšem v důsledku slouží především mužům. Navíc proklamovaná "nezávislost" v praxi znamená, že ženy musí obtížné životní situace často řešit osamoceně a je jim odpírána jakákoli podpora.

Informační kampaň si klade za cíl obnovit úctu nejen k lidskému životu a zdůraznit aspekt odpovědnosti za vlastní chování, ale apeluje také na muže, aby vrátili ženě a jejímu tělu pravou důstojnost.

HPŽ ČR zajistilo zveřejnění plakátů nejen v prostředcích MHD v řadě větších měst (např. Praha, Olomouc, Ostrava, Jihlava, Kladno), ale díky stovkám dobrovolníků se potřebné informace dostanou i do škol, kolejí, úřadů a na další veřejná místa v celé České republice. Na tuto kampaň navazuje přednášková činnost v jednotlivých regionech.


Kam dál?


Komu bylo více odpuštěno, více miluje - Informační oběžník 3/2018

Nové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí ohlédnutí za letošním Národním pochodem pro život a rodinu, historický exkurz do období První republiky, kdy proběhly první pokusy legalizovat umělé potraty, a věnuje se také tématu antikoncepce.Třetí děti mají nečekané spojence - Informační oběžník 4/2019
Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, opět se věnuje fenoménu třetích dětí, které jsou nejčastěji potrácené, a opatření na podporu přijetí třetích dětí a také nahlíží do dění ve Velké Británii, v Izraeli a Rusku.

Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.

Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR