EN


Nizozemská potratová loď získala licenci na mezinárodní potratovou činnost

24/04/2007, LifeSiteNews legislativa

Nizozemská potratová loď získala od vlády povolení provádět v mezinárodních vodách potraty ženám do sedmého týdne těhotenství, a to navzdory masivnímu mezinárodnímu odporu.

Loď způsobila již v minulosti pobouření jak v Nizozemí, tak v ostatních zemích. Vlády a organizace pro život ji zavrhovaly jako nástroj propagandy propotratových aktivistů. Dostala se pod masivní kritiku zejména proto, že nabízela potraty ženám, v jejichž zemi je potrat ilegální.

Aktivity "Žen na vlnách", které plavidlo provozují, byly účinně pozastaveny za doby bývalého ministra zdravotnictví Clémense Rosse, který zakázal, aby loď vyplouvala do mezinárodních vod a dovolil její činnost pouze v okolí do 25 km od Amsterdamské Slotervaarské nemocnice. Rossovo rozhodnutí bylo loni změněno Státním zastupitelstvem, které prohlásilo, že omezení aktivit potratové lodi nebylo adekvátně odůvodněno. Vládnoucí koaliční strany prohlásily, že jim nezbývá nic jiného, než umožnit lodi vyplout do mezinárodních vod.

Avšak "Ženy na vlnách" jsou i tak nespokojeny. Nevyhovují jim licenční podmínky, které jim vplutí do mezinárodních vod povolují, a také limit zákazu provádět potraty pouze do sedmého týdne těhotenství. Žádají totiž povolení vykonávat interrupce po celý první trimestr těhotenství. Loď by měla plout do zemí, kde jsou potraty nelegální: do Irska, Polska a na Maltu.


Kam dál?

Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.

Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu
Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR