EN
 


Poradna Hnutí Pro život ČR v provozu!

30/03/2006, HPŽ ČR linka pomocihpž čr

Díky Bohu i přispění členů a přátel HPŽ ČR se podařilo oficiálně 23. března 2006 spustit provoz Poradny pro ženy v tísni Aqua vitae.

Poradna poskytuje především telefonickou krizovou intervenci na bezplatné lince 800 108 000 pro ženy, příp. páry, které očekávají narození dítěte a v souvislosti s těhotenstvím či porodem se dostaly do tíživé situace.

Celkem šest dobře připravených konzultantek poradny je dále připraveno pomoci radou či vhodným kontaktem i v dalších oblastech (orientace v sociální síti, zprostředkování azylového ubytování, nalezení seriózního odborného kontaktu pro specifický problém klientky, pomoc a podpora při neporozumění otce dítěte, příbuzných, u dlouhodobě neúspěšných snah o otěhotnění a cesty náhradní rodinné péče, informace o možnosti a procesu předání dítěte po porodu k adopci, nejasné výsledky vyšetření v těhotenství, zprostředkování informací o přirozeném plánování rodičovství apod.). Práce v poradně ve smyslu předávání doporučení pro klienty je plně podřízena závazku respektování učitelského úřadu katolické církve, zejména v otázkách morálky.

Poradna, která sídlí v Americké ulici č. 21 na Praze 2, je v provozu vždy ve středu a ve čtvrtek od 16 do 19 hodin. Mimo provozní dobu poradny je možné kromě zanechání vzkazu na telefonu využít také internetového poradenství, které je dostupné na webové stránce http://linkapomoci.cz. Vzkazy na telefonu i prostřednictvím internetu jsou řešeny obratem.

Máte-li zájem s námi spolupracovat, ozvěte se nám. Budeme vděčni za Vaši podporu Poradny pro ženy v tísni Aqua vitae, kterou stále potřebujeme!


Kam dál?

Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.

Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.

Svolání členské schůze Hnutí Pro život ČR 2019
Předsednictvo Hnutí Pro život ČR svolává výroční členskou schůzi na neděli 9. června 2019 od 14.30 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno přihlášeným nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených členů.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR