EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020

16/06/2020, HPŽ ČR hpž čr

Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.

Vybráno z obsahu - online archiv

Nekecáme. Pomáháme
Vládní opatření v souvislosti s koronavirem zasáhla všechny rodiny, ale obzvláště dopadla na těhotné ženy v těžké životní situaci. Hnutí Pro život ČR proto v rámci projektu „Nesoudíme. Pomáháme“ nabízí těmto ženám mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun. Na jedné straně je třeba filtrovat četné pokusy o zneužití dobré vůle a na druhé straně pomoci zachránit počaté dítě v případech, kdy nástroje státu selhávají.

Jak to začalo a probíhalo I.: Legalizujeme je, aby jich bylo méně...
Potraty jsou černým svědomím nejen národa, ale zjevně i historiků. Nenajdeme mnoho prací, které by se tímto fenoménem zabývaly. Publikace „Interrupce v České republice: zápas o ženská těla“ od Radky Dudové je výjimkou. I když se autorka rozhodně nestaví k potratům kriticky, odvedla kus poctivé práce. Pojďme se tedy s její pomocí ponořit do doby, kdy se v Československu potraty legalizovaly.

 

Model dítěte ve 12. týdnu

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Ztracený život jednoho nenarozeného dítěte je tragédie. Tisíce jsou statistika...
V roce 2019 se mírně snížil počet potratů, přestože se výrazně propadl prodej hormonální antikoncepce. Naopak se ale zvýšil počet prodaných postkoitálních tablet. Statistiky potvrzují, že potracené třetí děti by se daly s trochou dobré vůle zachránit.

Slouží Evropský soud pro lidská práva spravedlnosti?
Boštjan Zupančič je nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), kde strávil osmnáct let (1998–2016) a čtyři roky předsedal tamnímu třetímu senátu (2004–2008). Byl také soudcem Ústavního soudu Slovinska a viceprezidentem Výboru OSN proti mučení. Je autorem knihy „O Evropském soudu pro lidská práva: Vnitřní retrospektiva (1998–2016)“. ESLP je klíčovým soudem, který rozhoduje celou řadu eticky sporných otázek.

Nehrajte si na hrdinku a jděte na potrat
Asi neexistuje větší bolest, než smrt dítěte. A sem patří i smrt dítěte během těhotenství, při porodu nebo krátce po něm. A aby toho neštěstí nebylo málo, rodiny, kterým se toto stane, často nemohly své miminko ani důstojně pochovat - místo toho bylo spáleno s dalším anatomicko-patologickým materiálem z nemocnice.


Kam dál?

Třídíme odpadky, ne děti - Informační oběžník 2/2020
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o nejnovějším vývoji v oblasti kultury života v Řecku, v Indii a v USA včetně bližší analýzy mezinárodní instituce IPPF. A opět nechybí podnětné rozhovory.

Kultura života – důsledek lásky v pravdě - Informační oběžník 1/2020
První letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje Japonsku, konferencím OSN, Modlitbám za nejmenší a lékařské etice.

Třetí dítě na vašem přijímači - Informační oběžník 5/2019
Poslední letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje dění v Irsku a v Kanadě, mimoděložnímu těhotenství, legislativě a nechybí ani svědectví.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR