EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Kultura života – důsledek lásky v pravdě - Informační oběžník 1/2020

27/01/2020, HPŽ ČR hpž čr

První letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje Japonsku, konferencím OSN, Modlitbám za nejmenší a lékařské etice.

Vybráno z obsahu - online archiv

Obavy z vymření národa mění klima ve společnosti
Říká se, že odrazit se můžete až od úplného dna. Japonsko je toho příkladem. Léta jsme o Japonsku slyšeli jako o zemi, která vymírá. Zemi, kde polovina mladých mužů nemá zájem o seznamování se s děvčaty. Zemi, kde potraty nebyly téma. Zemi, kde prakticky neexistovalo hnutí pro život. To všechno je pravda. Přesto se v Japonsku něco děje. Jsou to drobné kroky, ale ne nevýznamné.

Pokud dítě zemře samo, jsem s tím smířená. Ale nezabiju ho
Soňa Bokorová (40) je ze Slovenska, ale už tři roky žije v Praze. Se svým mužem mají dva a půl ročního syna. Druhému, nenarozenému dítěti ale lékaři diagnostikovali nádor vyrůstající z kostrče. A doporučili potrat. Pro Soňu nastaly těžké chvíle. Obrátila se na Linku pomoci Hnutí Pro život ČR. S odstupem času tuto svoji zkušenost popsala.

 

Projekt podporuje:
Doc. MUDr. Zdeněk Novotný CSc., přednosta gynekologicko-porodnické kliniky FN Plzeň

Nesoudíme. Pomáháme
Projekt vychází ze zkušeností práce Linky pomoci, kde se ženy svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Pomozte nám to změnit.

Kde není modlitba, člověk nic nezmůže
Také je vám líto osmnácti tisíců ještě nenarozených dětí, které každý rok skončí svůj krátký život rukama lékařů na gynekologiích? Co s tím lze dělat? Modlitby za nejmenší umožňují každému přispět svou „troškou do mlýna“ k obnově kultury života v naší zemi.

Jak vyčarovat zdání mezinárodního práva na potrat
Jak prosadit právo na potrat do mezinárodních dokumentů a pak si toto „právo“ vynucovat po celém světě? Jak to jen udělat, když většina zemí po ničem takovém netouží? Když by něco takového nikdy neprošlo na valném shromáždění OSN? Využijete jednu z odborných organizací při OSN, uděláte honosně znějící summit, na něj pozvete účastníky naprosto neprůhledným systémem, všechny dokumenty předem připravíte, nenecháte prakticky žádný čas na diskusi, o ničem nehlasujete a závěrečné body prostě „schválíte“ potleskem.

Bez manžela bych možná šla na potrat. Díky němu mám sedm dětí
Alena Povolná je překladatelka a tlumočnice. Žije v Rosicích u Brna. S manželem Jiřím se poznali na studiích technické kybernetiky v 80. létech v tehdejší NDR. On se stal po revoluci spolumajitelem firmy pro prodej výpočetní techniky, ona byla doma s dětmi – postupně se jich narodilo sedm. Teď jim je 31, 29, 27, 25, 23, 21 a 16 let. Ještě za totality se manželé Povolní zapojili do ilegálních církevních aktivit, po revoluci pomáhali nově vzniklému Hnutí Pro život. Životní elán neztratila Alena ani poté, co ztratila manžela, který podlehl rakovině.

Kam nám mizí otazníky?
Dlouho jsem o téhle chvíli snila. O chvíli, kdy konečně dochodím všechny stáže, doposlechnu přednášky, složím zkoušky, projdu všemi státnicemi, naposledy za mnou zaklapnou ty obrovské těžké dveře a já hrdě vykročím do světa s těmi čtyřmi vytouženými a vydřenými písmenky „MUDr“ na čele.

Z vyšetření jsem chodila s brekem. Teď mám zdravé miminko
Eliška Remešová (29) žije s manželem nedaleko Luhačovic. Mají šestiletou Dominiku, tříletého Tobiáše a ročního Matyáše. Jeho cesta na svět ale nebyla vůbec jednoduchá.


Kam dál?


Třetí děti mají nečekané spojence - Informační oběžník 4/2019

Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, opět se věnuje fenoménu třetích dětí, které jsou nejčastěji potrácené, a opatření na podporu přijetí třetích dětí a také nahlíží do dění ve Velké Británii, v Izraeli a Rusku.Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.

Třídíme odpadky, ne děti - Informační oběžník 2/2020
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o nejnovějším vývoji v oblasti kultury života v Řecku, v Indii a v USA včetně bližší analýzy mezinárodní instituce IPPF. A opět nechybí podnětné rozhovory.

Třetí dítě na vašem přijímači - Informační oběžník 5/2019
Poslední letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje dění v Irsku a v Kanadě, mimoděložnímu těhotenství, legislativě a nechybí ani svědectví.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR