EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019

26/06/2019, HPŽ ČR hpž čr

Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.

Vybráno z obsahu - online archiv

Třetí dítě – odvaha někdy nestačí
Nejdřív přišlo „Miláčku, já jsem těhotnej“. Klip, který si laskavou formou upozorňoval na to, že ne vždy se oznámení o těhotenství setká u partnera s pochopením. A že osmdesát procent žen potrat postupuje pod nátlakem. Teď je tu „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“. Andrea Růžičková Kerestešová a Aleš Balda v něm hrají dvojici, která čeká nečekané třetí dítě. A právě třetí dítě bývá často kámen úrazu. Pět tisíc rodin ročně přistoupí k potratu třetího dítěte, mj. i pro obavy, že „to ekonomicky neutáhnou“.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

 

Projekt podporuje:
Veronika Žilková, herečka

Nesoudíme. Pomáháme
Projekt vychází ze zkušeností práce Linky pomoci, kde se ženy svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Pomozte nám to změnit.

Neplánovaná pravda
Je to vlastně film o tom, jak lze léta zakrývat oči před realitou. Jak lze vytěsňovat zlo. Ale také o tom, že úplně ho vytěsnit nikdy nelze.

Stihnout se dá všechno
S mluvčí Hnutí Pro život ČR, vedoucí poradny Linky pomoci Zdeňkou Rybovou o její dvacetileté práci pro Hnutí Pro život ČR a zda se to vše dá stihnout i se třemi dětmi

Hnutí Pro život ČR trvá na skutečné léčbě příčin neplodnosti
V půli prosince loňského roku zaslalo Hnutí Pro život ČR Ministerstvu zdravotnictví věcný návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění v oblasti asistované reprodukce.

Eurodotace rodinám. Vše nezachrání, mohly by ale velmi pomoci
„Milá vládo, peníze z Bruselu investuj do dětí!“ bylo heslo letošního Národního pochodu pro život a rodinu. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podle statistik podstupuje umělý potrat.


Kam dál?


Informační kampaň k prevenci umělých potratů u dospívajících

Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) zahajuje tříměsíční osvětovou informační kampaň zaměřenou na prevenci umělých potratů u dospívající mládeže. Kampaň s hlavním sloganem "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" otvírá novým, velmi otevřeným způsobem téma interrupcí jazykem blízkým mládeži.Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.

Třídíme odpadky, ne děti - Informační oběžník 2/2020
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o nejnovějším vývoji v oblasti kultury života v Řecku, v Indii a v USA včetně bližší analýzy mezinárodní instituce IPPF. A opět nechybí podnětné rozhovory.

Kultura života – důsledek lásky v pravdě - Informační oběžník 1/2020
První letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje Japonsku, konferencím OSN, Modlitbám za nejmenší a lékařské etice.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR