EN
 


Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019

26/06/2019, HPŽ ČR hpž čr

Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.

Vybráno z obsahu - online archiv

Třetí dítě – odvaha někdy nestačí
Nejdřív přišlo „Miláčku, já jsem těhotnej“. Klip, který si laskavou formou upozorňoval na to, že ne vždy se oznámení o těhotenství setká u partnera s pochopením. A že osmdesát procent žen potrat postupuje pod nátlakem. Teď je tu „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“. Andrea Růžičková Kerestešová a Aleš Balda v něm hrají dvojici, která čeká nečekané třetí dítě. A právě třetí dítě bývá často kámen úrazu. Pět tisíc rodin ročně přistoupí k potratu třetího dítěte, mj. i pro obavy, že „to ekonomicky neutáhnou“.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

 

#blok4life, poznámkový sešit okořeněný ostrovtipem G. K. Chestertona

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Neplánovaná pravda
Je to vlastně film o tom, jak lze léta zakrývat oči před realitou. Jak lze vytěsňovat zlo. Ale také o tom, že úplně ho vytěsnit nikdy nelze.

Stihnout se dá všechno
S mluvčí Hnutí Pro život ČR, vedoucí poradny Linky pomoci Zdeňkou Rybovou o její dvacetileté práci pro Hnutí Pro život ČR a zda se to vše dá stihnout i se třemi dětmi

Hnutí Pro život ČR trvá na skutečné léčbě příčin neplodnosti
V půli prosince loňského roku zaslalo Hnutí Pro život ČR Ministerstvu zdravotnictví věcný návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění v oblasti asistované reprodukce.

Eurodotace rodinám. Vše nezachrání, mohly by ale velmi pomoci
„Milá vládo, peníze z Bruselu investuj do dětí!“ bylo heslo letošního Národního pochodu pro život a rodinu. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podle statistik podstupuje umělý potrat.


Kam dál?


Třetí děti mají nečekané spojence - Informační oběžník 4/2019

Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, opět se věnuje fenoménu třetích dětí, které jsou nejčastěji potrácené, a opatření na podporu přijetí třetích dětí a také nahlíží do dění ve Velké Británii, v Izraeli a Rusku.Třetí dítě na vašem přijímači - Informační oběžník 5/2019
Poslední letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje dění v Irsku a v Kanadě, mimoděložnímu těhotenství, legislativě a nechybí ani svědectví.

Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.

Svolání členské schůze Hnutí Pro život ČR 2019
Předsednictvo Hnutí Pro život ČR svolává výroční členskou schůzi na neděli 9. června 2019 od 14.30 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno přihlášeným nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených členů.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR