EN
 


Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019

26/06/2019, HPŽ ČR hpž čr

Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.

Vybráno z obsahu - online archiv

Třetí dítě – odvaha někdy nestačí
Nejdřív přišlo „Miláčku, já jsem těhotnej“. Klip, který si laskavou formou upozorňoval na to, že ne vždy se oznámení o těhotenství setká u partnera s pochopením. A že osmdesát procent žen potrat postupuje pod nátlakem. Teď je tu „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“. Andrea Růžičková Kerestešová a Aleš Balda v něm hrají dvojici, která čeká nečekané třetí dítě. A právě třetí dítě bývá často kámen úrazu. Pět tisíc rodin ročně přistoupí k potratu třetího dítěte, mj. i pro obavy, že „to ekonomicky neutáhnou“.

Národní pochod pro život a rodinu 2019 ve fotografiích
V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat.

 

Model dítěte ve 12. týdnu

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Neplánovaná pravda
Je to vlastně film o tom, jak lze léta zakrývat oči před realitou. Jak lze vytěsňovat zlo. Ale také o tom, že úplně ho vytěsnit nikdy nelze.

Stihnout se dá všechno
S mluvčí Hnutí Pro život ČR, vedoucí poradny Linky pomoci Zdeňkou Rybovou o její dvacetileté práci pro Hnutí Pro život ČR a zda se to vše dá stihnout i se třemi dětmi

Hnutí Pro život ČR trvá na skutečné léčbě příčin neplodnosti
V půli prosince loňského roku zaslalo Hnutí Pro život ČR Ministerstvu zdravotnictví věcný návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění v oblasti asistované reprodukce.

Eurodotace rodinám. Vše nezachrání, mohly by ale velmi pomoci
„Milá vládo, peníze z Bruselu investuj do dětí!“ bylo heslo letošního Národního pochodu pro život a rodinu. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podle statistik podstupuje umělý potrat.


Kam dál?


Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019

Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.Třetí dítě na vašem přijímači - Informační oběžník 5/2019
Poslední letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje dění v Irsku a v Kanadě, mimoděložnímu těhotenství, legislativě a nechybí ani svědectví.

Třetí děti mají nečekané spojence - Informační oběžník 4/2019
Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, opět se věnuje fenoménu třetích dětí, které jsou nejčastěji potrácené, a opatření na podporu přijetí třetích dětí a také nahlíží do dění ve Velké Británii, v Izraeli a Rusku.

Svolání členské schůze Hnutí Pro život ČR 2019
Předsednictvo Hnutí Pro život ČR svolává výroční členskou schůzi na neděli 9. června 2019 od 14.30 do 17 hodin v Praze. Místo setkání bude upřesněno přihlášeným nejpozději týden před schůzí podle počtu přihlášených členů.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR