EN
 


Nizozemsko: Mrtvě narozené děti budou mít jméno a identitu

20/05/2019, lifesitenews.com legislativa

Díky petici osmdesáti tisíc lidí povolila nizozemská vláda zapsání mrtvě narozených dětí do registru obyvatel. Tuto možnost se snažili získat rodiče nenarozených dětí – chtěli, aby jejich zemřelé děti měly jméno a identitu. Je to změna, která bude mít možná větší důsledky, než si kdo představoval.

Co se ale nestalo... Zákonodárce v tradičně propotratovém Nizozemsku asi vůbec nenapadlo, že pokud se zákon týká všech dětí zemřelých před porodem, týká se to i dětí potracených uměle. Samozřejmě, pokud s tím jejich rodiče přijdou. Šance, že žena po potratu bude chtít své dítě uznat jako člověka skutečně zní značně nepravděpodobně. Jenže přesně to se stalo.

Mladá žena začala litovat toho, že ve čtrnáctém týdnu těhotenství potratila v Amsterdamu své dítě. A chtěla pro své mrtvé dítě přesně to, co chtějí i rodiče nenarozených dětí, které zemřely přirozenou cestou – jméno a identitu. Aby měla jak vzpomínat na své dítě. Jak ulehčit svému strádání.

Věci se ujal mladý schopný právník a zastupitel za Křesťanskou unii ghanského původu Don Ceder. A podařilo se – mladá žena dostala rodný list dítěte a úředník jí dokonce kondoloval. Z její strany tedy vyhráno.

Zajímavá ale bude společenská debata (a možná právní bitva), která bude následovat. Fakt, že nenarozené děti uznáme za plnoprávné lidi, které dostanou rodný list a jsou zapsány do registru obyvatel, se úplně neslučuje s tím, že zákony zároveň tolerují tyto děti potrácet.


Kam dál?


Bush podepsal zákaz potratů částečným porodem

Před skupinou asi 400 život podporujících zákonodárců a aktivistů podepsal 5.11.2003 prezident George Bush první federální zákaz potratové procedury od osudného rozsudku v kauze Roe versus Wade v roce 1973.Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.

Léčba příčin neplodnosti: Hnutí Pro život ČR se soudní cestou domáhá informací od VZP
Hnutí Pro život ČR podalo žalobu na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, která odmítla poskytnout kompletní informace o počtu zdravotních výkonů souvisejících s léčbou příčin neplodnosti a umělým oplodněním.

Šance pro pět tisíc třetích dětí. Podpora neziskovek nebo rodin?
Z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vyplývá, že z cca dvaceti tisíc potratů ročně připadá pět tisíc na třetí děti, které obvykle čekají ženy se středoškolským a vyšším vzděláním. Třetí dítě je jakýmsi zlomem, kdy se řada párů rozhoduje pod ekonomickým tlakem.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR