EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019

26/03/2019, HPŽ ČR hpž čr

Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.

Vybráno z obsahu - online archiv

Poučení z dvojité porážky na Slovensku
Dvakrát v uplynulých několika letech se na Slovensku pokusili zastánci života prosadit legislativní zákaz potratů. Dvakrát se jim to nepodařilo. První návrh předložili poslanci Štefan Kuffa, Marián Kvasnička a Jozef Mikloško v roce 2015. Neprošel. Druhý návrh pak v roce 2018 předložil Richard Vašečka. Při hlasování získal hlasy 46 ze 122 přítomných poslanců. Vlastní návrh připravil i krajně pravicový poslanec Marian Kotleba, ale před hlasováním ho stáhl. Pro politiky z demokratických stran nebylo únosné pro něj hlasovat – i když by s ním třeba vnitřně souhlasili.

 

Ručičky dítěte v 10. týdnu po početí z 92,5% ryzího stříbra

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Kdyby jen muži tušili...
Jaroslava Trajerová má sice pět dětí a pět vnoučat, ale k tomu všemu ještě zvládá vést projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Pracuje jak se ženami, které zvažují potrat nebo trpí postabortivním syndromem, spolupracuje ale zejména s nemocnicemi, radnicemi, přednáší. Někde se Jaroslava Trajerová setkává s pochopením a ochotou pomoci, jinde naráží na nezájem a neznalost. „Je neuvěřitelné, jak málo se ví, čím si procházejí ženy, které zvažují potrat nebo prožívají postabortivní syndrom,“ říká. „A jak moc se na ně spěchá s rozhodnutím zrovna v situaci, kdy nejvíce ze všeho potřebují čas na rozmyšlenou.“

Z veselé holky jen hromádka neštěstí
Chtěla jsem se s vámi podělit o mou zkušenost a zároveň tím upozornit další ženy, aby vše důkladně zvážily, než půjdou na potrat. Zároveň si myslím, že v České republice lékaři neupozorňují na případné reakce, deprese a psychické problémy, které pak přetrvávají řadu let. Lékařská péče je u nás na vysoké úrovni, ale psychikou se bohužel nikdo moc nezabývá.

Šance pro pět tisíc třetích dětí. Podpora neziskovek nebo rodin?
Z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vyplývá, že z cca dvaceti tisíc potratů ročně připadá pět tisíc na třetí děti, které obvykle čekají ženy se středoškolským a vyšším vzděláním. Třetí dítě je jakýmsi zlomem, kdy se řada párů rozhoduje pod ekonomickým tlakem. „Vejdeme se se třetím dítětem do našeho 2+kk?“ „Ufinancujeme hypotéku?“ „Vejde se třetí sedačka do auta?“ Podobná dilemata končí často rozhodnutím pro potrat – usmrcením nenarozeného dítěte. Jen ekonomicky je pak celková ztráta pěti tisíc budoucích daňových poplatníků, občanů naší země ročně. To v číslech představuje nevratnou ekonomickou ztrátu 17,5 mld. Kč. Hnutí Pro život ČR má proto konkrétní návrhy, jak rodinám pomoci i jak to financovat.

Chtěli jsme tři děti a šest psů. Dopadlo to obráceně...
Julius a Monika Kahancovi jsou inženýři – potravináři, ale také duše české pobočky „Křesťanské mezinárodní solidarity“ (CSI), která pomáhá pronásledovaným křesťanům, a organizátoři každoročních „Akademických týdnů“. Především jsou ale rodiče šesti dětí.

Léčit dnes umíme i těhotné s onkologickým onemocněním
S odkládáním mateřství do pozdějšího věku roste počet žen, kterým je v těhotenství diagnostikováno onkologické onemocnění. Je pro ženu takováto bolestná situace vždy otázkou morální volby? Jakou léčbu dnes umí medicína poskytnout těhotné ženě s rakovinou prsu? Proč potrat není řešením?


Kam dál?


Informační kampaň k prevenci umělých potratů u dospívajících

Občanské sdružení Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) zahajuje tříměsíční osvětovou informační kampaň zaměřenou na prevenci umělých potratů u dospívající mládeže. Kampaň s hlavním sloganem "Žiješ, protože tě rodiče chtěli" otvírá novým, velmi otevřeným způsobem téma interrupcí jazykem blízkým mládeži.Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.

Třídíme odpadky, ne děti - Informační oběžník 2/2020
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o nejnovějším vývoji v oblasti kultury života v Řecku, v Indii a v USA včetně bližší analýzy mezinárodní instituce IPPF. A opět nechybí podnětné rozhovory.

Kultura života – důsledek lásky v pravdě - Informační oběžník 1/2020
První letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje Japonsku, konferencím OSN, Modlitbám za nejmenší a lékařské etice.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR