EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Srdce na správném místě. Nové číslo informačního oběžníku HPŽ ČR

26/01/2015, HPŽ ČR hpž čr

Právě vyšlé číslo informačního oběžníku Hnutí Pro život ČR se věnuje roli OSN a globálních nadací v mezinárodních souvislostech při obhajobě kultury života. V rozhovorech s představiteli organizací pro život a rodinu v Keni, Irsku a Bělorusku se ukazuje zcela jiná tvář těchto zemí, než je obecně prezentováno.

Vybráno z obsahu - online archiv

Z obsahu:
OSN - nástroj kulturní revoluce
Z rozhovoru s Patrickem Buckley, prorodinným lobistou v OSN: "OSN vyvinula dvě strategie k prosazení kultury smrti: plíživá reinterpretace úmluv a vytvoření mezinárodního zvykového práva neustálým opakováním konceptu reprodukčních práv."

Role globálních nadací v ničení zdravé společnosti
"Dnes jsou na světě 6,8 miliardy lidí, což se zvedne na zhruba 9 miliard. Když se nám bude dařit vyvíjet nové vakcíny, zlepšovat lékařskou nebo reprodukční péči, mohli bychom to číslo snížit tak o 10 až 15 procent, ale i tak to je 1,3násobný nárůst." (Bill Gates, únor 2010)

 

Projekt podporuje:
† Prof. Josef Koutecký, zakladatel čs. dětské onkologie

Nesoudíme. Pomáháme
Projekt vychází ze zkušeností práce Linky pomoci, kde se ženy svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Pomozte nám to změnit.

Keňa pro život a pro rodinu
Z rozhovoru s Fredem Olweny, programovým ředitelem organizace Vzdělávání pro život v Keni: "Styk byl a stále je v mnohých keňských komunitách vnímán jako něco posvátného, určeného pro manžele a pro plození. Porušení mravů mohl mít v minulosti za následek přísný postih."

Průlomové konference OSN a vznik humanistického globálního paradigmatu
"Série devíti mezivládních konferencí OSN organizovaných po rozpadu sovětského bloku v letech 1990 až 1996 měla za cíl vybudovat 'nový globální konsenzus'. Nové paradigma se prosazuje napříč světem a má za cíl nahradit křesťanské kulturní a společenské struktury, na kterých stojí tisíciletí civilizačního vývoje."

Ochrana života v Bělorusku
Vladislav Volokovič, ředitel běloruské Nadace otevřených srdcí, říká: "Teď se nám zase struktury v OSN snaží vnutit genderovou ideologii, ale všichni vědí, že běloruský prezident s tím nesouhlasí. OSN proto postupuje v této záležitosti velmi opatrně. Rozšířený názor o tom, že Bělorusko je poslední diktaturou v Evropě, nám zatím dobře slouží, ale nevíme, jak dlouho to ještě vydrží."

Z poradny Aqua vitae
Vedoucí poradny Zdeňka Rybová píše: "Zašeptal jí: 'To zvládnem' [...] Správný muž se postaví za své dítě a za svou ženu. Takřka všechny ženy, které potřebují pomoc naší poradny, jsou opuštěné. Za jejich osud a osud jejich dětí je zodpovědný i muž, který v sobě tuto odpovědnost neobjevil."


Kam dál?

Mimořádná finanční pomoc těhotným - Informační oběžník 3/2020
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o mimořádné finanční pomoci ženám, které nečekaně otěhotněly v rouškovém období, historické ohlédnutí do doby, kdy se v Československu legalizovaly potraty či rozhovor s nejdéle sloužícím soudcem Evropského soudu pro lidská práva. Opět nechybí několik svědectví.

Třídíme odpadky, ne děti - Informační oběžník 2/2020
Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o nejnovějším vývoji v oblasti kultury života v Řecku, v Indii a v USA včetně bližší analýzy mezinárodní instituce IPPF. A opět nechybí podnětné rozhovory.

Kultura života – důsledek lásky v pravdě - Informační oběžník 1/2020
První letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje Japonsku, konferencím OSN, Modlitbám za nejmenší a lékařské etice.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR