EN
 


Srdce na správném místě. Nové číslo informačního oběžníku HPŽ ČR

26/01/2015, HPŽ ČR hpž čr

Právě vyšlé číslo informačního oběžníku Hnutí Pro život ČR se věnuje roli OSN a globálních nadací v mezinárodních souvislostech při obhajobě kultury života. V rozhovorech s představiteli organizací pro život a rodinu v Keni, Irsku a Bělorusku se ukazuje zcela jiná tvář těchto zemí, než je obecně prezentováno.

Vybráno z obsahu - online archiv

Z obsahu:
OSN - nástroj kulturní revoluce
Z rozhovoru s Patrickem Buckley, prorodinným lobistou v OSN: "OSN vyvinula dvě strategie k prosazení kultury smrti: plíživá reinterpretace úmluv a vytvoření mezinárodního zvykového práva neustálým opakováním konceptu reprodukčních práv."

Role globálních nadací v ničení zdravé společnosti
"Dnes jsou na světě 6,8 miliardy lidí, což se zvedne na zhruba 9 miliard. Když se nám bude dařit vyvíjet nové vakcíny, zlepšovat lékařskou nebo reprodukční péči, mohli bychom to číslo snížit tak o 10 až 15 procent, ale i tak to je 1,3násobný nárůst." (Bill Gates, únor 2010)

 

Model dítěte ve 12. týdnu

Objednejte si něco hezkého
Podpoříte tak projekty na obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. Pomáhejte s námi.

Keňa pro život a pro rodinu
Z rozhovoru s Fredem Olweny, programovým ředitelem organizace Vzdělávání pro život v Keni: "Styk byl a stále je v mnohých keňských komunitách vnímán jako něco posvátného, určeného pro manžele a pro plození. Porušení mravů mohl mít v minulosti za následek přísný postih."

Průlomové konference OSN a vznik humanistického globálního paradigmatu
"Série devíti mezivládních konferencí OSN organizovaných po rozpadu sovětského bloku v letech 1990 až 1996 měla za cíl vybudovat 'nový globální konsenzus'. Nové paradigma se prosazuje napříč světem a má za cíl nahradit křesťanské kulturní a společenské struktury, na kterých stojí tisíciletí civilizačního vývoje."

Ochrana života v Bělorusku
Vladislav Volokovič, ředitel běloruské Nadace otevřených srdcí, říká: "Teď se nám zase struktury v OSN snaží vnutit genderovou ideologii, ale všichni vědí, že běloruský prezident s tím nesouhlasí. OSN proto postupuje v této záležitosti velmi opatrně. Rozšířený názor o tom, že Bělorusko je poslední diktaturou v Evropě, nám zatím dobře slouží, ale nevíme, jak dlouho to ještě vydrží."

Z poradny Aqua vitae
Vedoucí poradny Zdeňka Rybová píše: "Zašeptal jí: 'To zvládnem' [...] Správný muž se postaví za své dítě a za svou ženu. Takřka všechny ženy, které potřebují pomoc naší poradny, jsou opuštěné. Za jejich osud a osud jejich dětí je zodpovědný i muž, který v sobě tuto odpovědnost neobjevil."


Kam dál?


Dítě je vždy dobrá zpráva - Informační oběžník 2/2019

Březnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o projektu Nesoudíme. Pomáháme nebo z bioetiky, týkající se těhotenství a onkologického onemocnění.Třetí dítě na vašem přijímači - Informační oběžník 5/2019
Poslední letošní číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života. Tématicky se věnuje dění v Irsku a v Kanadě, mimoděložnímu těhotenství, legislativě a nechybí ani svědectví.

Třetí děti mají nečekané spojence - Informační oběžník 4/2019
Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, opět se věnuje fenoménu třetích dětí, které jsou nejčastěji potrácené, a opatření na podporu přijetí třetích dětí a také nahlíží do dění ve Velké Británii, v Izraeli a Rusku.

Ujala jsem se nechtěného dítěte - Informační oběžník 3/2019
Červnové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, o novém videoklipu, o fenoménu potratů třetích dětí, přináší fotoreportáž z Národního pochodu pro život a rodinu a řadu svědectví ze života.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR