EN

Mimořádná finanční pomoc nečekaně těhotným ženám v souvislosti s dopady vládních opatření

 


Seminář o regulaci anonymního dárcovství v PSP ČR

15/10/2014, HPŽ ČR legislativapozvánky

Pod záštitou poslankyně Jitky Chalánkové a poslance Marka Bendy se ve čtvrtek 23. října 2014 bude konat seminář "Regulace anonymního dárcovství".

Seminář se bude zabývat problematikou anonymního dárcovství a souvisí s novelou zákona o specifických zdravotních službách.

Kdy: čtvrtek 23. října 2014 od 14:30 hod.
Kde: místnost tzv. "Konírna", Poslanecká sněmovna PČR, Praha (vchod z Malostranského náměstí)

Program:
14:30 - 14:45 uvítací slovo poslankyně MUDr. Jitky Chalánkové a poslance Marka Bendy
14:45 - 15:15 Mgr. Marek Orko Vácha, Ph.D. - katolický kněz, přírodovědec, učitel, spisovatel
15:15 - 15:45 PhDr. Jaroslav Šturma - psycholog, předseda Českomoravské psychologické společnosti
15:45 - 16:15 P. ThLic. Marek František Drábek DiS. O.Praem. - širší souvislosti umělého oplodnění
16:15 - 17:00 diskuse a závěry semináře

Svou účast, prosím, potvrzujte nejpozději do středy 22. října na email siskova@top09.cz. V případě jakýchkoliv dalších dotazů je Vám k dispozici asistentka Mgr. Kateřina Šišková (mobil: 736 488 888).


Kam dál?


Diskusní pořad Máte slovo o RU-486

Diskusní pořad České televize Máte slovo se bude dnes večer věnovat tématu potratové tablety RU-486. Mezi pozvanými hosty je Radim Ucháč za Hnutí Pro život ČR, které iniciovalo petici proti registraci RU-486, ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Pavel Březovský, psychiatrička Ilona Burdová, pravoslavný kněz Libor Halík a další.Má se jen mlčet k vydírání těhotných žen?
Vydírat těhotnou ženu, aby šla potratit své nenarozené dítě, je něco velmi hanebného. Smyslem zákonů, a to zvláště toho trestního, je chránit slabšího před svévolí silnějšího.

Podpora rodin se třemi a více dětmi se stává prioritou české vlády. Konečně!
Premiér Andrej Babiš požádal ministryni pro místní rozvoj, aby v plánu čerpání peněz z evropských fondů na roky 2021 až 2027 zohlednila i podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. To je hlavní výsledek schůzky premiéra Babiše s předsedou Hnutí Pro život ČR Radimem Ucháčem a poslancem za ANO a členem parlamentního Výboru pro sociální politiku Alešem Juchelkou.

Vlna pro život v USA
Letošní rok je v USA ve znamení boje pro život. Naposledy v květnu se rozhodli občané v Alabamě odmítnout potraty vůbec – s výjimkou ohrožení života matky. V listopadu 2018 nejprve v referendu schválili pro-life dodatek své ústavy a to i přes masivní protikampaň za 1.5 miliónu dolarů.


načíst další


© 2020  Hnutí Pro život ČR