POCHOD PRO ŽIVOT 2024

POTŘEBUJETE POMOC
CO DĚLÁME
E-SHOP
BLOG

KONTAKT

 


Petice proti registraci Mifegyne (RU-486)

02/02/2013, HPŽ ČR legislativa

Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) zahajuje petiční akci proti registraci potratového přípravku Mifegyne (RU-486). Petice je adresována ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP09) a žádá jej, aby informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv o protiprávních důsledcích registrace a osobně se veřejně zasadil za zastavení procesu registrace.

Mifegyne je určený k usmrcení dítěte do 63. dne těhotenství. Jeho registrace by byla v rozporu s českým právním řádem, protože dnešní potratový zákon stanoví, že výkon musí být proveden ve zdravotnickém zařízení. V případě chemického potratu lékař ve zdravotnickém zařízení ženě přípravek pouze podá. Následně žena čeká až dva dny mimo zdravotnické zařízení, přičemž k vypuzení těla dítěte může dojít kdykoliv. Poté se žena opět dostaví do zdravotnického zařízení, kde je jí podán prostaglandin způsobující vypuzení těla dítěte.

V souvislosti s prohlášením ministra zdravotnictví, že přípravek "bude muset být zaregistrován i u nás", HPŽ ČR připomíná, že Evropská unie neukládá České republice povinnost Mifegyne registrovat. Ministerstvo zdravotnictví navíc zdůrazňuje zcela okrajový jev, kdy Mifegyne může být teoreticky využit i k jiným účelům.

Mifegyne by zároveň účelově zbavil gynekology značné míry jejich osobní odpovědnosti a psychické zátěže při usmrcení dítěte, a to na úkor ještě většího traumatu u dotčených žen. HPŽ ČR zdůrazňuje, že Česká republika nepotřebuje legalizovat další metodu zabíjení, ale probudit soucit s nevinnými dětmi a nabídnout pomoc ženám v obtížné situaci.

Petice byla konzultována s biskupy katolické církve. Předseda ČBK kardinál Dominik Duka nemá proti jejímu zveřejnění a šíření námitek.

Petice je přílohou tiskové zprávy. Organizátoři žádají o průběžné zasílání petičních archů do konce února 2013.


Chci také podpořit nečekaně těhotné ženy, které chtějí dát šanci svému nenarozenému dítěti



Malta aneb O demokracii
Malta je ostrovní republika ve Středozemním moři, jen kousek pod Sicílií. Rozlohou zabírá zhruba dvě třetiny Prahy a počtem obyvatel je o něco větší než Brno. A tahle nejmenší členská země Evropské unie jako by si neuvědomovala, co je dnes hlavním celosvětovým trendem a na jakém místě politické mapy se nachází: docela nedávno se zde událo velké společenské vzedmutí – proti potratům nenarozených dětí.

Je fakt strašně dobrý a mají to skvěle propracované
Tento článek je mimořádný tím, že je z velké části převzatý z Deníku Alarm (a2larm.cz), jehož „tým nezávislých novinářů dlouhodobě pracuje na vizi udržitelné společnosti založené na hodnotách rovnosti a solidarity. Vytvářením konzistentního mediálního obsahu bez předsudků vnáší do veřejné debaty nový pohled na klíčová témata dneška.“ Jinými slovy – co se týče Hnutí Pro život ČR – zastává Deník Alarm extrémní levicovo-anarchistické postoje a právo na potrat vnímá jako hlavní ukazatel míry osvobození žen.

Otec a jeho práva rozhodovat o životě dosud nenarozeného dítěte
Zákon 66/1986 Sb. o umělém přerušení těhotenství zcela vyčleňuje otce z rozhodování o potracení počatého dítěte, a to bez ohledu na poměr, v jakém se muž vůči ženě, se kterou zplodil dítě, nachází. Zákon nerozlišuje, zda muž a žena tvořili pouze pár na jednu noc, stabilní partnerský pár nebo zda jsou manželé.


načíst další


Pomáháme ženám a rodinám, které chtějí dát svému nenarozenému dítěti šanci, a ženám, které se trápí po ztrátě nenarozeného dítěte.
Lobbujeme za lepší podmínky pro rodiny čekající nečekaně dítě. Nevěnujeme se jiným společenským a politickým tématům.

© 2024  Hnutí Pro život ČR