EN
 


"Těhotná? Těhotná! Těhotná..."

27/11/2011, HPŽ ČR pozvánkylinka pomocihpž čr

Poradna pro ženy v tísni Aqua vitae připravila projekt putovní výstavy "Těhotná? Těhotná! Těhotná...". Putovní velkoplošná výstava je do 28. listopadu k shlédnutí v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Výstava, která má vyjádřit, že těhotenství a mateřství může ženu naplňovat, i když právě prochází partnerskou nebo finanční krizí, je tvořena deseti panely s fotografiemi a příběhy. Jednotlivé lidské osudy, zobrazené na velkoformátových fotografiích, bude možno shlédnout v obchodních centrech nebo nemocnicích na různých místech v ČR. Výstava zároveň povzbuzuje ty ženy, které prožívají těžké chvíle v souvislosti s těhotenstvím, aby se nebály hledat pro sebe a své dítě to nejlepší možné řešení.

Přehled doposud realizovaných výstav:

- Galerie Butovice, Praha

- pasáž Černá růže Na Příkopech, Praha

- obchodní pasáž Filadelfie, BB Centrum, Praha

- DBK Budějovická, Praha

- OC Šestka, Praha

- OC Letňany, Praha

- OC CITY, Olomouc

- OC Haná, Olomouc

- obchodní galerie Arkáda, Prostějov

- OC Galerie, Ostrava

- OC Silesia Opava

- OC Fontána Karlovy Vary

- a aktuálně v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Pozvánka na aktuální výstavu: http://linkapomoci.cz/vystava.pdf

Vizualizace panelů: http://linkapomoci.cz/vystava-ukazky.pdf

Ukázky realizace výstavy: http://zaramovane.rajce.idnes.cz/Tehotna_Tehotna_Tehotna...

Vernisáž v PSP ČR: http://zaramovane.rajce.idnes.cz/Projekt_Aqua_vitae


Kam dál?


Klip Miláčku, jsem těhotnej v kinech a Nesoudíme. Pomáháme na velkoplošných reklamách

Díky vstřícnosti společnosti New Age Advertising uvidělo v lednu klip „Miláčku, jsem těhotnej“ asi 140 000 diváků sítě biografů Cinema City. Klip byl pouštěn vždy před filmem v kinech převážně v Praze, ale i Pardubicích, Plzni, Liberci nebo Ústí nad Labem. Zároveň byl klip pouštěn také divákům v síti kin CineStar.Příběhy z Linky pomoci. Podobných jsou ročně čtyři stovky
Volal nám pár, který potřeboval pomoct a poradit. Manželka podstoupila v nemocnici chemický potrat. Po požití první tablety personál viděl, že jí není dobře. Psychicky. Když pak odmítla druhou tabletu, dali jí naštěstí kontakt na nás. Jen škoda, že jí ho nedali ještě před první tabletou...

Mimoděložní těhotenství krok za krokem: jak poznat, jak postupovat při podezření a co vás čeká
V současné době představují mimoděložní těhotenství asi 2% všech těhotenství (v ČR asi 1400 případů ročně) a jejich výskyt podle odborníků stoupá. Je to stav, kdy embryo (označované i jako oplodněné vajíčko) nedoputovalo až do dělohy a uhnízdilo se mimo ni, nejčastěji v jednom z vejcovodů (v 95%). K uhnízdění může dojít také v děložním hrdle, na vaječníku nebo na pobřišnici.

Třetí děti mají nečekané spojence - Informační oběžník 4/2019
Zářijové číslo časopisu Hnutí Pro život ČR, které je k dispozici i online, nabízí informace o aktuálním dění v oblasti kultury života - z legislativy, opět se věnuje fenoménu třetích dětí, které jsou nejčastěji potrácené, a opatření na podporu přijetí třetích dětí a také nahlíží do dění ve Velké Británii, v Izraeli a Rusku.


načíst další


© 2019  Hnutí Pro život ČR